Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

LARRY

Profi

  • »LARRY« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

1

Montag, 5. März 2012, 07:48

Nădirea la somn este posibilă?

Eu spun că da,și cu rezultate pe măsura..... :gandesc:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

tudor

Super Moderator

Beiträge: 1 247

Registrierungsdatum: 27. Februar 2012

Wohnort: Saint Cloud, France

Beruf: Catfish angler

  • Nachricht senden

2

Montag, 5. März 2012, 08:21

Este practicata de multa vreme. Saci de peleti sa ai.

LARRY

Profi

  • »LARRY« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

3

Montag, 5. März 2012, 10:06

De capuri de macrou în loc de peleți ce zici ?
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

tudor

Super Moderator

Beiträge: 1 247

Registrierungsdatum: 27. Februar 2012

Wohnort: Saint Cloud, France

Beruf: Catfish angler

  • Nachricht senden

4

Montag, 5. März 2012, 10:48

Nu spun nimic. Am nadit cu macrou la stiuca pana acuma. La somn numai cu peleti pentru ca peleti gaseam la magazin. Dar am pescuit astfel foarte putin eu preferand sa caut pestii cu barca.

5

Dienstag, 13. März 2012, 10:53

O alta varianta este juvelnicul mic de metal , legat cu sfoara de barca sau asezat strategic in locul de "piua" al somnului... :drac:
Evident, in el se ingramadesc diferite momeli, parfumuri, etc! :zambet:

galati

Fortgeschrittener

Beiträge: 172

Registrierungsdatum: 10. März 2012

Wohnort: Galati

Beruf: Fotoreporter

  • Nachricht senden

6

Dienstag, 13. März 2012, 11:05

De capuri de macrou în loc de peleți ce zici
Da, capuri de macrou ce raman de la selectia matelor, 2-3 saci fac minuni, intra somnul in frenezie .Un amic de-al meu cloncar face treaba asta (Lica Taflan)

LARRY

Profi

  • »LARRY« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

7

Dienstag, 13. März 2012, 14:10

.Un amic de-al meu cloncar face treaba asta (Lica Taflan)


Îl știu pe Taflan, și de ce partide a avut parte anul trecut. :apl:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

8

Dienstag, 13. März 2012, 21:23

Thomas si Mario au fost anul trecut pe un brat mort al Rinulu, sa inspecteze in plina noapte cu lanterna "Raza de Soare". Au vazut un somn de vreo 1,5 metrii si 2 de vreo 2 metrii. De a doua zi au inceput sa momeasca cu calamar in zona cu apa mica, acolo unde au vazut somnii. Dupa 5 zile s-au dus la pescuit. In noaptea aceea iau prins pe toti 3 pestii ce iau vazut.
Au continuat cu momitul alte 2 saptamani, dupa care au facut un sesion de pescuit tot weekendul. Rezultatul a fost 0:0. :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

LARRY

Profi

  • »LARRY« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

9

Dienstag, 13. März 2012, 21:33

Anul trecut am nădit constant cu shaduri......și rezultatele nu s-au lăsat așteptate. :rizi:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

10

Dienstag, 13. März 2012, 21:33

Transmit mai departe :rizi: :rizi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

evergreen

Erleuchteter

Beiträge: 2 641

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

11

Donnerstag, 15. März 2012, 01:12

Din moment ce somnul poate fi chemat cu nada din „sunete”, cum se procedeaza cu cloncul, sau atras cu diverse arome, nu vad de ce nu ar putea fi un loc nadit cu acele arome si sa se poata prinde somn!!! :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

12

Dienstag, 29. Juli 2014, 15:20

Thomas si Mario au fost anul trecut pe un brat mort al Rinulu, sa inspecteze in plina noapte cu lanterna "Raza de Soare". Au vazut un somn de vreo 1,5 metrii si 2 de vreo 2 metrii. De a doua zi au inceput sa momeasca cu calamar in zona cu apa mica, acolo unde au vazut somnii. Dupa 5 zile s-au dus la pescuit. In noaptea aceea iau prins pe toti 3 pestii ce iau vazut.
Au continuat cu momitul alte 2 saptamani, dupa care au facut un sesion de pescuit tot weekendul. Rezultatul a fost 0:0. :nunteleg:

Cum au procedat ptr nadire? Nu vreau sa o fac cu calamari . VReau sa nadesc intr-o zona care tine somn, unde se unesc 2 rauri , in coada unui baraj de acumulare. Cum ma sfatuiti. AM si o groapa de 8-9 m acolo un de normal are 3-4 m . Caut groapa sau confluenta ?