Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

LARRY

Profi

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

41

Dienstag, 13. März 2012, 23:48

Polemici.....poate folositoare, măcar pentru tineret,și cine știe poate ne molipsim și noi. :)
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

42

Donnerstag, 15. März 2012, 20:58

E indicata barca rigida cu fund dublu? :nu: :bucuros:

43

Mittwoch, 11. April 2012, 12:27

E indicata barca rigida cu fund dublu? :nu: :bucuros:






In unele cazuri DA, eu pana in toamna 2011 am avut si una de 2,50 m cu fund dublu si de multe ori s-a intimplat sa "crap' fundul barcii, mai ales noaptea in apa mica pe Mures... insa era o barca mica si usor de manevrat, atat pe mal, cat si pe apa, iar la spinning era foarte ok pentru mine...
De vre-o 3-4 ori s-a intimplat sa sparg "fundul" si doar o singura data am "observat pe apa" ca este "problema" cand lipsea o bucata cam de 2 palme( probabil am agatatintr-un ciot, motorul impingea mai greu, si baga apa la pupa, dar tot am iesit la mal ...cam 400 m )... in rest doar cand scoteam pe mal "simteam ca este mai greu " si atunci scoteam dopul de evacuare si rasturnam pe pupa, iar in 2 minute era scursa toata apa ...

Daca mergeam pe lac si era o zi "furtunoasa" umpleam intre straturi cu apa si era o barca "extrem de stabila"... acum depinde de fiecare, pe unde foloseste si ce pretentii si asteptari are ... pe Mures( in zona noastra) in majoritatea locurilor NU ai loc sa intri cu masina si peridoc , deci iti trebuie o solutie usoara si sigura... gonflabilele cel putin de care am avut ( rusesti si de la energo) Nu rezistau la cioturi si pietre, fiere si ce mai este sub apa... cu tote acestea urmeaza sa iau un Zodiac sau un Porta bote chiar si SH, deocamdata "studiez piata"...

44

Freitag, 13. April 2012, 09:51

Multam, Kzoli ! Momentan am o barca de 4,10m., cu fund dublu, lata de 1,4 m. Intentionez sa-mi iau alta, insa nu ma hotarasc, eu vreau ca barca sa fie buna si de dormit in ea, pentru mine este primul considerent!

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

45

Freitag, 13. April 2012, 10:13

Salut iku,
scuze ca ma bag in discutie, dar mai intii ar trebui sa fie siguranta ta primul considerent: inaltime barca (valuri), latime (cu cit mai mare cu atit mai stabila), materialul barcii...
Cit despre dormit in barca, sa inteleg ca vrei sa intinzi un pat de 2,2x1 in barca, sau vrei sa dormi direct pe barca, in sacul de dormit?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mustatza

Fortgeschrittener

Beiträge: 198

Registrierungsdatum: 12. März 2012

Wohnort: Bucuresti

Beruf: administrator

  • Nachricht senden

46

Freitag, 13. April 2012, 16:37

barca sa fie buna si de dormit in ea, pentru mine este primul considerent!
cu dormitul in barca cam complicat in ultimii 4-5 ani datorita tantarilor tip cernobal(astai i-ti fura felia de paine din mana) :pauza:
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

47

Freitag, 13. April 2012, 17:26

(astai i-ti fura felia de paine din mana

:rizi: :rizi: :rizi: :rizi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com