Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

relu

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »relu«

Răspunsuri: 18

Membru din: 27. mai 2013

Locație: corabia

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 28. mai 2013, 23:45

somnul nu urca pana la montura

in timp ce ai reusit sa ridici un somn de jos ,pana sa ajunga la montura ai dat un rateu cu,cloncu aceata se sperie si nu mai urca ?

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 29. mai 2013, 05:53

Nu.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 29. mai 2013, 07:45

:salut: Nu, nu se sperie. Uneori chiar un zgomot de rateu il "provoaca".
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 25. iunie 2013, 21:21

Daca il vezi langa momeala "hatie usur firul, o vibratie usoara, daca ai si zgomocei si mai bine, de obicei apuca"

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 25. iunie 2013, 21:24

Si eu procedez la fel. Uneori are efect dar de cele mai multe ori ramane... cum am stabilit... :rizi:

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 25. iunie 2013, 22:12

pt.eugen.
pescuim in aceiasi zona, avem cam aceleasi idei, hai sa impartim si pe care mal da unul , si pe care da celalalt, si sa stabilim clar cu ce tonalitate de clonc da unul si cu ce celalalt, poate facem o stastistica , si ca sa nu depopulam dunarea dam drumul la tot ce prindem in afara de ce mancam, ca de mai avem si noi musafiri.
mg
fara gluma, foarte interesanta statistica ridicarii somnului intr-o anumita zona, in functie de tonalitatea si frecventa folosirii in timp a diferitelor modele de clonc.( am si eu o dilema, ca dupa ce trece in fata mea un bulgar, (in nou badys lands) eu nu mai am nici o prezentare). O avea pe clonc scris cu litere chirilice??

Subiecte asemănătoare