Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 4. martie 2012, 13:50

Permise A.N.P.A. 2012

Chiar ne pregătește A.N.P.A. permis de tip card plastificat și personalizat?
Eu am plătit la A.F.P. 30 lei taxa de pescuit, iar acestă chitanță și o copie după B.I. le-am depus la A.N.P.A. :gandesc:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 4. martie 2012, 13:53

Asa am inteles si eu ca asta e procedura.Ai mai completat vreun formular , cerere ceva?

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 4. martie 2012, 15:01

Nu a fost necesar, la predarea documentelor (chitanță A.F.P. și o copie după B.I.) am primit un nr. de înregistrare fară ștampilă și lămuriri.....ioc.
Doar că ar fi gata la sfarsitul lui Martie...
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 4. martie 2012, 15:09

E bine de precizat ca in delta dunarii nu e valabil si sunt alte taxe si permise ce se elibereaza de ARBD.

5

duminică, 4. martie 2012, 16:11

Chiar ne pregătește A.N.P.A. permis de tip card plastificat și personalizat?
Eu am plătit la A.F.P. 30 lei taxa de pescuit, iar acestă chitanță și o copie după B.I. le-am depus la A.N.P.A. :gandesc:
si nu este bine??
ai procedat perfect legal si foarte corect.
la fel am facut si eu doar cu amendamentul ca am avut la mine si o cerere care nu au vrut sa o mai primesca spunand ca este suficient copia dupa CI si dupa chitanta de la Trezorerie.
am insista totusi sa se mentioneze pe cererea mea cau au primit actele depuse, data si semnatura de primire.
acuma asteptam, iar de saptamana viitoare incepand, voi fi in fiecare weekend pe apa pana la sfarsitul anului

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

luni, 5. martie 2012, 04:11

Nu incerc sa ademenesc pe nimeni, dar chiar sunt curios, anul acesta, daca vine mai repede permisul printr-o asociatie, decat independent, sau viceversa!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 5. martie 2012, 06:54

Teoretic la ANPA dar trăim în România.
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

luni, 5. martie 2012, 10:26

Asa ar trebui, dar daca aduni drumurile si timpul pentru ANPA, PG, permis Delta acces, permis Delta pescuit, dus-intors, parca e mai convenabil mai dai 40 de lei ca membru de asociatie! Plu ca pentru Delta esti conditionat de ziua si ora la care ajungi pentru permise!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

10

marți, 6. martie 2012, 00:22

Fac inca o mica rectificare, pentru unele, cum ar fi ANPA-ul si, daca nu ma-nsel, si pentru PG-uri/ul, daca s-a reglementat odata si aceasta problema( Tulcea cu un PG si Giurgiu, pentru restul), trebuie sa faci, poate, 2 drumuri dus-intors, pentru ca prima data depui, dus-intors, iar a doua oara mergi sa le ridici, iar dus-intors!! Deci, fara a face lobby pentru asta, eu prefer sa platesc cotizatia la asociatie, plus ca, oricum ar fi, chiar daca se pastreaza sistemul vechi de PG-uri, am incluse 2 PG-uri gratis, iar daca se schimba, tot doar pentru PG-ul de Tulcea platesc, ies in avantaj din cam toate punctele de vedere!! :ochi: :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

11

marți, 6. martie 2012, 00:55

Cât costă permisul la A.R.B.D. și cum trebuie procedat? :doarecapu:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

12

marți, 6. martie 2012, 11:07

Din cate am auzit, pentru anul acesta, in afara celor 30 de lei pentru acces in DD, mai trebuie inca 30 pentru permisul de pescuit! Deci 60 de lei, plus 10 PG-ul de Tulcea, daca vrei sa fii asigurat ca poti merge oriunde in Delta!!! :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

13

marți, 6. martie 2012, 12:05

Daca ai barca taxa de acces barca, daca intri cu masina taxa de acces auto ,astea pot fi platite pe sejur (saptamana) sau pe tot anul, cel putin asa am platit eu anul trecut.

14

marți, 6. martie 2012, 18:28

Fac inca o mica rectificare, pentru unele, cum ar fi ANPA-ul si, daca nu ma-nsel, si pentru PG-uri/ul, daca s-a reglementat odata si aceasta problema( Tulcea cu un PG si Giurgiu, pentru restul), trebuie sa faci, poate, 2 drumuri dus-intors, pentru ca prima data depui, dus-intors, iar a doua oara mergi sa le ridici, iar dus-intors!! Deci, fara a face lobby pentru asta, eu prefer sa platesc cotizatia la asociatie, plus ca, oricum ar fi, chiar daca se pastreaza sistemul vechi de PG-uri, am incluse 2 PG-uri gratis, iar daca se schimba, tot doar pentru PG-ul de Tulcea platesc, ies in avantaj din cam toate punctele de vedere!! :ochi: :zambet:
bune si asociatiile astea la ceva, nu'i asa??!
daca tot nu fac nimic pentru pescuit, macar sa ia bani pentru PG-uri si alte avize, buna treaba ce sa zic :apl: :doarecapu:

gabriel

Biban

Răspunsuri: 63

Membru din: 1. martie 2012

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

15

marți, 6. martie 2012, 18:54

in ce asociatie sa ma inscriu?ceva sfaturi?evergreen din ce asociatie faci parte?daca poti spune...mersi :noroc:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

16

marți, 6. martie 2012, 19:24

Din care asociatie fac parte, iti pot spune, dar pe MP, nu vreau sa fac reclama, sau sa fiu acuzat de asta!!!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

gabriel

Biban

Răspunsuri: 63

Membru din: 1. martie 2012

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

17

marți, 6. martie 2012, 19:49

nu Doamne fereste daia am si spus daca poti spune...astept un mp evergreen.ms :noroc:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

18

joi, 8. martie 2012, 04:17

Din cate am inteles de la cineva care se ocupa de permise din asociatia in care sunt inscris, niciun raspuns din partea ANPA, desi a depus a doua serie de cereri, prima serie fiind depuse de aproape 2 luni :nervos: , iar ca sa poata ajunge mai sus, trebuie sa treaca mai intai pe la conducerea ANPA, al carei sef este plecat in afara, pentru„ schimb de experienta” probabil!!! :doarecapu: De cand cu schimbarea guvernului, s-au abramburit toate!!! :zid:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

19

marți, 13. martie 2012, 01:23

Dupa ultimele informatii, pe 14.03 va avea loc o sedinta a MADR si in aproximativ 2-3 saptamani sunt sanse sa apara si ANPA-ul, dupa spusele presedintelui ANPA!!! Asta, binenteles, dupa modificari nenumarate din „comitete si comitii”, in conditiile in care de pe 15 aprilie va incepe prohibitia(din ce se comunica, tot neoficial, pe la ANPA)!! :nunteleg: :nervos: :zid:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

20

marți, 13. martie 2012, 23:22

Să vezi distracție și cu P.G. :doaaamne:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.