Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

21

joi, 15. martie 2012, 01:57

In sfarsit pe 19, luni, pot sa ridic permisul de acces si permisul pentru pescuit in Delta! Cat despre ANPA, s-a dat ok-ul pentru tiparire, modificarile legislative se vor face in paralel! Macar atat!! :doaaamne:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

22

joi, 15. martie 2012, 11:31

Permisele ARBDD de acces si pescuit sunt gratuite pentru pensionari, am aflat de curand! :bravo: Ar trebui sa vad la cineva ca sa cred, desi poate nu va dura mult aceasta situatie si va reveni la "normalitatea" cotidiana!! :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

23

vineri, 23. martie 2012, 01:16

Salutare! Intr-adevar, permisele pentru acces si pescuit in Delta sunt gratuite pentru pensionari, dar, ca de obicei, se intampla cate ceva, cum ar fi, de exemplu, firma care a castigat licitatia pentru carduri nu dispune de echipamentul necesar pentru inscriptionare si deocamdata mai avem de asteptat!! „Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!” :doarecapu: :nervos: :zid:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

24

vineri, 23. martie 2012, 14:49

Salutare! Intr-adevar, permisele pentru acces si pescuit in Delta sunt gratuite pentru pensionari, dar, ca de obicei, se intampla cate ceva, cum ar fi, de exemplu, firma care a castigat licitatia pentru carduri nu dispune de echipamentul necesar pentru inscriptionare si deocamdata mai avem de asteptat!! „Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!” :doarecapu: :nervos: :zid:
Evergreen sa nu confunzi ANPA-ul cu permisul ARBDD care este si va ramane o chitanta ordinara.ANPA-ul va fi plastificat dar pana la aparitie poti merge la pescuit cu chitanta platita la ANPA pt noul permis. :bucuros2:
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

25

vineri, 23. martie 2012, 21:36

Salutare! Intr-adevar, permisele pentru acces si pescuit in Delta sunt gratuite pentru pensionari, dar, ca de obicei, se intampla cate ceva, cum ar fi, de exemplu, firma care a castigat licitatia pentru carduri nu dispune de echipamentul necesar pentru inscriptionare si deocamdata mai avem de asteptat!! „Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!” :doarecapu: :nervos: :zid:
Evergreen sa nu confunzi ANPA-ul cu permisul ARBDD care este si va ramane o chitanta ordinara.ANPA-ul va fi plastificat dar pana la aparitie poti merge la pescuit cu chitanta platita la ANPA pt noul permis. :bucuros2:


Eu am ridicat permisele de acces si de pescuit in Delta, n-am cum sa le confund cu ANPA-ul, care va fi sub forma de card, din materialul corespunzator(nu stiu, un fel de policarbonat, probabil), in niciun caz plastifiat :ochi: . Ideea era ca nu vor fi gata, ca intotdeauna, la timp, ba chiar nu se stie cand vor putea fi inscriptionate, ce sa mai spun de distribuire :nervos: ! Daca tot se face un efort pentru un suport multianual, cred ca era mai bine daca se gasea solutia pentru a ingloba toate hartiutele, chitantelele si cartonasele in acest card, ca sa nu mai stai cu 100 de anexe, fara sa mai aduc vorba de economie si de latura ecologica a acestei idei, scutindu-se cantitati considerabile de lemn :pauza: !!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

26

sâmbătă, 24. martie 2012, 08:13

Evergreen, stii cumva ca bratul Chilia, sau o parte din bratul Chilia , n-ar face parte din Biosfera? Adica permisul eliberat de ARBDD sa nu fie ok acolo? Eu am dat de la Patlageanca, Ceatalchioi, Pardina, pana la Chilia Veche, dar n-am folosit decat PG-ul si permisul de la ARBDD(e drept ca in afara de PG), n-am fost intrebat de permisul de pescuit! :gandesc:

marian.c

Oblete

Răspunsuri: 56

Membru din: 14. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Calator

  • Scrie un mesaj privat

27

sâmbătă, 24. martie 2012, 08:33

Pe Chilia merg eu, la iesirea din Ceatalchioi si trebuie permis arbdd. Eu am fost controlat de niste neni. Au venit cu regulamentul....cred ca a treia zi, nu mai stiu(bautura-i de vina sau divina), au vazut ca pastram curatenia,permise valabile si nu avem plase sau alte obiecte( se uitau cam urat la saci cu boiliesuri) si au plecat.
Nu au vrut nici macar o cafeluta.
Intoarce-ti fata spre Soare si toate umbrele vor fi in spatele tau.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

28

sâmbătă, 24. martie 2012, 09:01

Si eu stiam cam acelasi lucru, dar n-am pescuit pe Chilia. Dupa ce am mai auzit ca se poate prinde somn mai bine ca in alte parti, sunt toate sansele sa ajung pe acolo!! :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

29

sâmbătă, 24. martie 2012, 19:29

Nu erau insotiti de cei de la Politia de Frontiera? :gandesc:

marian.c

Oblete

Răspunsuri: 56

Membru din: 14. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Calator

  • Scrie un mesaj privat

30

duminică, 25. martie 2012, 08:00

Nu erau insotiti de cei de la Politia de Frontiera? :gandesc:

Nu erau insotiti. Dar aveam postul de P.F la doi pasi. Tot ei n-eau spus daca vedem branconieri sau avem probleme sa sunam la 112 si vin cei de la P.F imediat.
Intoarce-ti fata spre Soare si toate umbrele vor fi in spatele tau.

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

31

marți, 24. aprilie 2012, 11:22

A dat domnu......
:buaaaah:
tip card și valabil opt ani :doarecapu:
:pescuit: :pescuit: :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

32

marți, 24. aprilie 2012, 13:55

Prin asociatie, sau la liber? Ai si PG-uri? Prin asociatii mai asteptam putin, desi sunt aduse, pentru obtinerea PG-urilor! :bravo: :bucuros2:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

33

marți, 24. aprilie 2012, 22:09

La liber, permisul de acces în frontieră este gata mâine . :bravo:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

34

joi, 26. aprilie 2012, 22:35

Azi mi-am luat și P.G.ul



:bucuros2: :bucuros2: :bucuros2:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

35

vineri, 27. aprilie 2012, 02:42

:bravo: Eu mai am de asteptat inca putin, cred ca saptamana viitoare, pentru tot setul, care include si PG-urile pentru Dunare! :pescuit:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

36

vineri, 27. aprilie 2012, 10:00

La Prut am barca și era urgent, cel de Dunăre îl am valabil până la sfârșitul lui Mai 2012...... :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

37

miercuri, 16. mai 2012, 22:13

Am ajuns si eu, in sfarsit, sa-mi iau permisele cu toate PG-urile! Este o nebunie totala in institutiile statului, se misca in reluare, dar au iesit, intr-un final! Pana saptamana viitoare sunt sanse sa fie gata aproape toate! :apl: :noroc: Pacat ca este prohibitie :gandesc: :pauza: !
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

38

luni, 21. mai 2012, 00:58

In ultima perioada, adica in luna mai, a mai depus cineva cererea pentru ANPA pe cont propriu si a putut sa-l si ridice? Ma intereseaza cam cat dureaza, pentru ca vreau sa-i fac o surpriza cuiva! :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

39

luni, 21. mai 2012, 01:03

Azi mi-am luat și P.G.ul


:bucuros2: :bucuros2: :bucuros2:


Cat te-a costat PG-ul de Galati? Este vreo sansa sa se poata obtine si din alta parte, sau on line(cred ca visez cu ochii deschisi, dar cine stie, vreodata!?!)!? :pauza: :gandesc: Din ce m-am mai uitat pe net, nu pare sa coste nimic(daca este altfel, poti sa-mi spui), trebuie sa depui numai cererea! Se poateface si prin posta? Daca ai, cumva, vreun numar de contact de la institutia care elibereaza acest PG, eventual si un formular de cerere sau un link, ti-as fi recunoscator, pentru ca dupa ce am vazut ca prinzi, parca vreau si eu sa ajung macar o data prin zona, poate ne si intalnim! :buaaaah: :gandesc: :pauza: :pescuit:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »evergreen« (21. mai 2012, 02:24)


LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

40

luni, 21. mai 2012, 06:29

Cat te-a costat PG-ul de Galati? Este vreo sansa sa se poata obtine si din alta parte, sau on line(cred ca visez cu ochii deschisi, dar cine stie, vreodata!?!)!? :pauza: :gandesc: Din ce m-am mai uitat pe net, nu pare sa coste nimic(daca este altfel, poti sa-mi spui), trebuie sa depui numai cererea! Se poateface si prin posta? Daca ai, cumva, vreun numar de contact de la institutia care elibereaza acest PG, eventual si un formular de cerere sau un link, ti-as fi recunoscator, pentru ca dupa ce am vazut ca prinzi, parca vreau si eu sa ajung macar o data prin zona, poate ne si intalnim!



Da ...... de la Iași, acte necesare, cerere tip, copie ANPA, copie buletin (0,30 lei cost total), problema mare la noi în Galați este că trebuie ridicat personal pe baza C.I.
Ieri am trimis actele pentru PG-ul de Tulcea printr-un tip.......comision 10 lei . :noroc:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.