Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »bogdan artistu«

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 26. mai 2013, 18:31

Ma poate ajuta cineva cu o parere despre aceste 2 lanste CANNA SILURO BERKLEY CATFISH LURE SPIN si Fox Rage Spin H 2pz

Astept o parere pentru ca sunt indecis, s-au astept alte pareri . Voi ce imi propuneti pt spiningul la somn? :noroc:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 26. iunie 2013, 04:51

Hm, nimeni nici o propunere, nimica? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Costi

Oblete

Răspunsuri: 42

Membru din: 25. aprilie 2013

Locație: Deva

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 26. iunie 2013, 06:54

Si pe mine ma tenteaza un Fox Rage Cat Spin 55-175. Asca ca sunt si eu cu ochii mari poate da careva ceva detalii.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 4. iulie 2013, 11:07

Hm, nimeni nici o propunere, nimica? :gandesc:


Zoran, nu am cum sa imi dau cu parerea despre doua lansete pe care nu am pus mana. din auzite stiu ca cea de la Berkley e cam dezechilibrata si se simte grea in mana, motiv pentru care nu o vad tocmai OK (dar fiecare stie cat il tine mana :rizi: ). de cea de la Fox am auzit feedback-uri pozitive, adica destul de multa lume le foloseste si exceptie facand rigiditatea nu se prea plang de altceva. din cate am inteles e putin cam prea rigida pentru a pescui cu voblere dar aici iarasi intra in discutie preferintele ... eu la avat pescuiesc cu lanseta fast si foarte rigida :rizi: cu care ma impac de minune.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 27

Membru din: 10. iunie 2012

Locație: Deva

Profesia: pe apa

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 4. iulie 2013, 14:38

buna baieti,eu detin o lanseta fox rage cat spin,2,65m,actiune semiparabolica,55-175gr ,o am din primavara lui 2012.Ce pot sa spun e ca se comporta excelent in lanseuri de pe mal(chiar daca e un pic cam scurta...ideal ar fi fost un 3m sau 3,30m) nu iti da senzatia de par,lanseta prezinta o rezerva mare de putere pe blank,e senzitiva...ultimi 30 cm pe varf e destul de moale...din punctul meu de vedere e excelenta pt spining la somn cu voblere mari,jiguri grele si oscilante mari...in dril e ok si cu un peste de 50cm si cu unul de 150cm.
In concluzie eu sunt multumit de ea ,raportul calitate pret e super(costa in jur de 450 roni)...si inca ceva are peste 100 e iesiri si nici o problema(fisuri la lacul de pe inele,joc in mandrina mufare spigot).pentru mine a trecut testul... :zambet: ...fata de alte lansete care m-au dezamagit:un Balzer edition im8 de 2,7m sau un energoteam de 2,7m,acum totul depinde de preferinte...unii cu vinul sec ,altii cu cel dulce...va salut si fire intinse! :ochi:

Subiecte asemănătoare