Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 24. mai 2013, 18:12

URGENT!!! Renunt la o parte din echipamentul de pescuit

Mulineta:
Daiwa BG90 stare impecabila (practic noua) provenienta SUA, made in Japonia
Multiplicatoare:
Penn 310GT2 => 2 bucati impecabile (practic noi) provenienta SUA, made in SUA
Penn Senator 113H => 2 bucati stare excelenta provenienta SUA, made in SUA
Penn 320 GTi => perfecta stare de functionare, aspect... nota 6-7, provenienta Germania, made in China
Penn Commander 30LC => impecabila (practic noua) provenienta Germania (counter in metri), made in China
Sonar Piranhamax 160 absolut nou (nu a vazut apa) provenienta SUA made in China. A fost cumparat pentru instruirea eventualilor "elevi" in pescuitul la clonc.
Acumulator 7,3Ah cu gel absolut nou + incarcator cu protectie supraincarcare alimentat la 110V (trebuie cumparat un transformator 220V/110V care costa vreo 30 lei) provenienta SUA made in... (habar nu am)
Motor barca Mercury in 2 timpi 9,9cm (scrie pe el) dar cu puterea marita la 15cp. Consumul este de maxim 5 litri/ora. Detin contract vanzare / cumparare cu italianul de la care a fost achizitionat. Motorul arata de nota 8 si functioneaza de nota 10. Daca exista vreun doritor din Bucuresti sau apropiere nu ma deranjeaza cu nimic sa mergem si sa-i facem proba cateva ore in sarcina pentru "linistea" noului proprietar.
Toate "jucariile" propuse vanzarii sunt lipsite de ambalaje (nicio data nu le pastrez). Mulineta si multiplicatoarele sunt pentru pescuitul pestelui de talie mare si foarte mare, rewiew-uri gasiti pe net din belsug, si se vand fara fire.

Evident ca nu-mi doresc sa le vand toate cele enumerate, ci o parte dintre ele pana la strangerea sumei necesare unui up-grade la motorul de barca. Mai am multiplicatoare Penn si Cormoran + alte mulinete dar au fost folosite mai mult si au urme evidente datorate utilizarii, transportului etc, motiv pentru care nu le scot la vanzare.
Anuntul este valabil fix 2 saptamani. dupa care completez diferenta de bani cu credit bancar.
Informatii depre preturi si negocieri pe privat va rog sau la telefon 0745578278

L.E. Daiwa este made in Tailanda si nu Japonia cum am scris anterior.
Mercury este cu cisma medie si nu are schimbatorul pe lateral ci la maneta fiind extrem de facil la "parcari" si nu numai, simeringurile de la elice au fost schimbate cu unele noi originale in urma cu 2 saptamani, tot atunci i s-a schimbat si uleiul din cutie.
Poze detaliate care permit zoom mare pentru o vizualizare cat mai ampla, mai putin pentru motor ca nu le am acum, trimit prin e-mail la cerere.

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 25. mai 2013, 09:21

Abu Garcia Ambassadeur 6500C rezervata pana vineri 31 mai (sa vada daca face rost de banii necesari).

L.E. A fost vanduta.

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 25. mai 2013, 20:33

Daiwa BG90 (fara textil pe ea) pret 450 lei usor negociabil
Penn 310 GT2 pret 350 lei/bucata sau nenegociabil 600 lei ambele
Penn Senator 113H2 pret 350 lei / bucata sau nenegociabil 600 lei ambele
Penn 320 GTi pret fix 200 lei
Penn Commander 30LC pret fix 250 lei
Abu Garcia 6500c rezervata
Multiplicatoarele exceptand Abu Garcia au pe ele textil Giga Fish de 0.66mm intre 100m si 200m (nu mai retin fiecare cat are). Daca se iau cu firul pe ele, pretul creste cu 100 lei pentru fiecare in parte, evident rotunjind suma rezultata in urma negocierii.
Sonar PiranhaMax 160 pret 550 lei
Acumulator 7,3Ah + incarcator alimentat la 110V pret 150 lei. Optional pot cumpara transformatorul de la 220V la 110V, pe cheltuiala doritorului.
Sonar + acumulator + incarcator pret fix 650 lei
Mercury 9,9 (de fapt 15cp) pret fix 2000 lei
Exceptand motorul de barca, orice produs (produse) platite (platite) in cont beneficiaza de coletarie gratuita prin Posta Romana.

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 27. mai 2013, 06:42

Daiwa (un adevarat "tanc" cu functionare pe viata) si ambele Senator sunt rezervate. Eu o incredere deosebita in rezervarile astea nu am. Va puteti inscrie in continuare pentru orice model, dar fara titlu de obligativitate din partea mea. Vreau sa respect totusi aceste rezervari (poate oamenii sunt seriosi). Anunt imediat ce targul este facut sau a cazut.
Momentan restul multiplicatoarelor le retrag de la vanzare (nu vreau sa raman fara scule de pescuit), dar pot fi trecute pe lista de eventuale intentii de cumparare, fara titlu de obligativitate din partea mea.
Raman valabile in continuare:
- sonarul, acumulatorul + incarcatorul de la 110V Trebuie cumparat un transformator de la 220V la 110V (o pot face eu daca mi se solicita valoarea acestuia fiind de vreo 30 lei).
- motorul de barca Mercury in 2 timpi 9,9cp tunat la 15cp (se vinde cu proba de functionare de cateva ore, adica facem impreuna o cloncaneala sau o plimbare de 20-30km folosind acest motor).

Abu Garcia 6500 a plecat catre un nou detinator.

L.E. Asa cum am banuit, Daiwa BG90 si cele 2 Senator revin la vanzare.

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 31. mai 2013, 13:19

Regina "balului" Daiwa BG90


Umplutura de pe tambur am dat-o jos.

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 5. iunie 2013, 18:39

Raman de actualitate:
- "regina balului" Daiwa BG90 => pret 450 lei
- sonar absolut nou Humminbird PiranhaMax 160 => pret 550 lei

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

joi, 6. iunie 2013, 20:57

Regina balului si-a gasit un nou proprietar. Sa-i aduca la mal capturile mult visate!!!
Ramane la vanzare "robul lui Dumnezeu" Piranha max 160 absolut nou la pretul de 550 lei.

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

sâmbătă, 15. iunie 2013, 19:17

Sonarul Huminbird Piranha Max 160x (absolut nou) scade la 500 lei., pret nenegociabil si fara posta sau curierat incluse.

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

9

duminică, 30. iunie 2013, 17:58

Sonarul a ramas in continuare nefolosit si isi asteapta un nou utilizator.
Eventual il pot schimba cu echipament somn (lanseta si/sau mulineta +/- eventuale diferente din partea mea sau a cumparatorului).

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

10

joi, 18. iulie 2013, 12:11

Sonarul a fost vandut. Topicul se poate inchide. Multumesc pentru gazduire.

Subiecte asemănătoare