Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

121

marți, 13. ianuarie 2015, 22:05

Bine ma frate, am inteles, n-are sens sa sunam la 112 sau la ANPA sau la politie sau... da` are un mare sens sa ne declaram dezacordul pe FB... ar fi comic daca n-ar fi de plans.
Io oricum n-am cont de FB, "nu exist", asa ca nu pot sa ma alatur... sorry.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

122

marți, 13. ianuarie 2015, 22:21

Informer esti indignat, nu a spus nimeni ca nu are rost sa faci si cele spuse de tine, dar multi le-au facut si nu au rezolvat nimic, sau au luat si o amenda. Doar ca pe acest facebook informatia ajunge la extraordinar de multa lume si cum informatia asta nu trebuie sa ajunga, adica scoala de braconieri, e bine sa fie si pusa la pamant din nastere. Vezi bine ce efect a avut FB in alegerea presedintelui... e un mediu unde poti promova foarte usor atat catch and release dar si braconaj

123

miercuri, 14. ianuarie 2015, 00:18

Bine ma frate, am inteles, n-are sens sa sunam la 112 sau la ANPA sau la politie sau... da` are un mare sens sa ne declaram dezacordul pe FB... ar fi comic daca n-ar fi de plans.
Io oricum n-am cont de FB, "nu exist", asa ca nu pot sa ma alatur... sorry.


ai inteles gresit si da, este de plans pentru ca intradevar in partea asta de tara sau mai bine spus in zona asta a tarii, Oltenia, a suna la ANPA sau la 112 este sinonim cu a iti trage un sut in cur singur pe cand o raportare la facebook are sanse mai mari de izbanda in lupta cu acesti indivizi care au ajuns sa ne invadeze viata publica si privata uneori.
este de plans intradevar.
si ca un fapt divers, dar legat cumva tot de fenomenul descris mai sus, astazi a fost arestat si retinut adjunctul politiei din Rm.Valcea !! cica pt abuz in serviciu, diulgare de adrese si secrete de serviciu, afiliere la grup infractional, etc. (defapt individul era furnizorul de informatii si "spatele" unei renumite retele de infractori de tip mafiot)

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

124

miercuri, 14. ianuarie 2015, 00:21

Rog a se sterge acest mesaj, dubla postare

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

125

miercuri, 14. ianuarie 2015, 00:22

Adauga si ca ultimii 2 primari sunt puscariasi consecutivi pentru mita. In ecuatiile astea mult mai complexe la cine sa te plangi de niste ,,bieti,, braconieri

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

126

miercuri, 14. ianuarie 2015, 05:40

Am vazut faza si pe facebook..doamna Ghedan sa apucat sa descrie metoda pe larg.. :doarecapu:asta vis-a vis de promovarea involuntara a chestiilor nocive pentru pesti..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Diogene

Șalău

  • »Diogene« a fost blocat

Răspunsuri: 262

Membru din: 21. iunie 2014

Locație: apa

  • Scrie un mesaj privat

127

miercuri, 14. ianuarie 2015, 09:35

Am primit raspuns la sesizarea mea cu privire la discutia de mai sus:" Acest grup nu incalca standardele noastre bla bla bla".
V-am zis ca e o lupta cu morile de vant".Poola-n ei :doarecapu:
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

128

miercuri, 14. ianuarie 2015, 12:47

Am primit raspuns la sesizarea mea cu privire la discutia de mai sus:" Acest grup nu incalca standardele noastre bla bla bla".
V-am zis ca e o lupta cu morile de vant".Poola-n ei :doarecapu:


Si eu am primit acelasi raspuns. :doarecapu:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

129

miercuri, 14. ianuarie 2015, 12:48

Si eu la fel, chiar acu 5 minute.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

130

miercuri, 14. ianuarie 2015, 12:57

Si s-a implinit vorba: S-a rezolvat, nu se poate! Acum vor si poze dovezi :)

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

131

vineri, 16. ianuarie 2015, 14:51

Astazi am avut norocul sa trec barajul de Ionesti (Valcea) si ghici ce am vazut.. Politia valceana in actiune. Dar din pacate au reusit sa prinda decat doi "parasutisti". Ce bine ar fi sa se intample astfel de razii mai dese. Oricum, e un lucru bun :bucuros2:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

132

vineri, 16. ianuarie 2015, 15:27

Restul parasutistilor probabil au taiat firul si au lasat parasutele in apa.... :doaaamne:

Răspunsuri: 143

Membru din: 16. aprilie 2012

Locație: Sibiu

  • Scrie un mesaj privat

133

vineri, 16. ianuarie 2015, 23:24

acelasi raspuns l-am primit si eu doar ca a intrat in spam si doar acum l-am citit . exista o modalitate directa de a te adresa echipei FB in alt mod decit cel cu raporteaza ? ( ca asa ma mininca sa le scriu cite ceva ....)

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

134

vineri, 16. ianuarie 2015, 23:34

De curiozitate si nefiind utilizator FB, intreb si io: aveti idee unde ajung si cine raspunde la aceste sesizari?
Daca ajung la un fel de "call center" chiar va asteptati sa inteleaga ce se intampla in imaginile alea (ca "proba") si sa ia atitudine? :soc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

135

sâmbătă, 17. ianuarie 2015, 04:35

De curiozitate si nefiind utilizator FB, intreb si io: aveti idee unde ajung si cine raspunde la aceste sesizari?
Daca ajung la un fel de "call center" chiar va asteptati sa inteleaga ce se intampla in imaginile alea (ca "proba") si sa ia atitudine? :soc:

Nu Informer, nu ne astaptam sa inteleaga, dar daca 20 - 30 de persoane raporteaza "vandalism", io m-as gandi ca cineva ar trebui sa sesizeze asta si deschide un ochi mai mult! :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

136

sâmbătă, 17. ianuarie 2015, 08:33

Nu Informer, nu ne astaptam sa inteleaga, dar daca 20 - 30 de persoane raporteaza "vandalism", io m-as gandi ca cineva ar trebui sa sesizeze asta si deschide un ochi mai mult!

Aha, inteleg... no pai ce pot sa zic, iaca nu-i asa, acu` ne-am convins ca nici chiar FB-u` nu vrea sa ne scape de braconaj... putem sa-l punem langa ANPA & Co. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

137

sâmbătă, 17. ianuarie 2015, 10:40

acu` ne-am convins ca nici chiar FB-u` nu vrea sa ne scape de braconaj... putem sa-l punem langa ANPA & Co.
:gandesc:
p.s..... pe Olt ......ieri 2......... maine 5.......... si gata...... sa rezolvat cu parasutisti !!! :bravo: numa sa se vrea :bucuros: .
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Subiecte asemănătoare