Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Feri

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Feri«

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 13. mai 2013, 23:29

Transilvania Hunting & Fishing Fair 2013, perioada 15-19 mai la Cluj

Expo Transilvania organizeaza in Cluj-Napoca pe perioada 15-19 mai Transilvania Hunting & Fishing Fair 2013, manifestare expozitionala pentru vanatoare, pescuit sportiv si activitati outdoor de agrement si sporturi extreme.
Sunt interesati printre voi pentru acest eveniment ? Poate ne putem intalni sa schimbam opinii legate de pescuitul somnului (si nu numai) la o cafea, sau la o bere rece :noroc: in cazul in care nu vom avea parte de :furtuna:

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 14. mai 2013, 06:12

O sa trec pe acolo.

Te rog daca mergi mai repede sa imi spui daca merita sa imi aloc 1 zi pt asta sau doar pot sa trec 1-2 ore in trecere.


Merci de informatie.

Feri

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Feri«

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 14. mai 2013, 06:15

O.K. coste81. :noroc:

4

marți, 14. mai 2013, 18:36

maine si poimaine voi fi in Cluj si daca imi permite timpul o sa trec si pe acolo cu toate ca stiu sigur ca nu se merita.
cu siguranta voi ajunge la Arrow, cel din apropiere de FSEGA

5

miercuri, 15. mai 2013, 12:37

A fost cineva la deschidere? Se merita?

Feri

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Feri«

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 15. mai 2013, 14:40

Salutare la toţi interesaţii de Expo,
Un prieten m-a sunat azi pe la 12:30 de la intrarea de la Expo să-mi spună că nu are rost să mă deplasez până acolo pe motiv că acesta încă nu s-a deschis încă. Erau la faza de amenajări de standuri, etc... Era acolo un afiş cum că se va deschide în data de 16 mai. Interesant fapt e că pe site-ul organizatorului până azi figura perioada 15-19 mai 2013.
Vă voi ţine la curent pe această cale.
:ciao:

Feri

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Feri«

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 15. mai 2013, 15:07

Ultimile veşti de la Expo :
În urma discuţiei telefonice purtate cu cineva din stafful organizatorului am aflat urmatoarele :
-joi 16 mai orele 12:00 deschiderea oficială
12:00-18:00 program de vizitare
-vineri 17 mai-sâmbătă 18 mai orele: 9:00-18:00 program de vizitare
-duminică 19 mai orele: 9:00-16:00 program de vizitare, cu asta pentru vizitatori Expo ia sfârşit.
Manifestări conexe:
-show gastronomic vânătoresc şi pescăresc
-expoziţie câini de vânătoare

8

miercuri, 15. mai 2013, 16:01

Anul trecut a fost mai mult expo mobila si decoaratiuni pentru gradina, decat de pescuit si vanatoare ... si .... animale de companie.... de la papagali, hamsteri pana la caini de tot feluri ...

9

miercuri, 15. mai 2013, 23:19

Anul acesta vanatoarea ar fi prioritara..... :limba:

Feri

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Feri«

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

10

joi, 16. mai 2013, 18:39

Azi am fost in vizita la Expo. Pe partea de pescuit cam asa stau lucrurile: Haldorado un stand, Senzor cu nade si momeli pt crap un stand, si inca vreo doua standuri mai mici cu arome, dipuri si nade pentru crapari si ceva lansete si mulinete. Am vazut 2 barci gonflabile in interiorul halei de expozitie, iar in fata halei doua barci din fibra mai serioase cu volan, scaune, dotari de iluminare si de siguranta. Si.. cam atat.
Partea de arme, munitie, sccesorii si vestimentatie de vanatoare este mai bine reprezentata. Animale de companie: pesti exotici, pasarele, papagali, broaste testoase, animale domestice: cocosi superbi, gaini, porumbei, prepelite, iepuri. Ah...era sa uit de cateva standuri de dulciuri. Afara in fata pavilionului de expozitie se vindeau flori de sezon, statii emisie-receptie, sucuri, mititei.
Raspuns lui Coste81: 1-2 ore dupa mine este arhi suficient. DIN PACATE !!!
:necajit:

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

11

joi, 16. mai 2013, 19:30

Multumesc Feri. :prieteni:

Astazi am avut un drum la Cluj. Mi-au ajuns 5 minute (am platit cate 1 leu pt fiecare minut :rizi: ).


Groaznic ce sa mai zic. Nu stiu cum pot sa faca asa ceva.

12

sâmbătă, 18. mai 2013, 07:10

Dar ce Expo Aventura din Buc vi sa parut mai breaz... bine ca anul asta am ajuns la IWA.. ca altfel iar ramineam cu un gust amar in gura.

Răspunsuri: 76

Membru din: 3. septembrie 2013

Locație: deva

  • Scrie un mesaj privat

13

joi, 31. octombrie 2013, 14:57

am fost si in primavara si acum in toamna la Buc. expo-aventuri,iar acum in toamna mi sa parut asa de slabut (parca nu mai sunt producatoriiar uni comercianti au avut niste preturi unflate rau de tot) :soc: pe langa alte standuri cu aceleasi produse