Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 3. martie 2012, 14:07

Cloncuri Italiene - Tarenzi

Deschid acest nou topic deoarece nu demult am primit coletul cu doua cloncuri Tarenzi, primele mele cloncuri cu adevarat de calitate, dar deocamdata mi-am facut "scoala" cu cele pe care le am pana acum, nu am apucat sa ies la apa sa le probez sau cu atat mai putin sa prind ceva. In primavara sper sa incep cu dreptul in acest stil de pescuit. Daca mai sunt si alte cloncuri italiene de care stie cineva, sunt binevenite informatiile, avem toti de invatat cate ceva! :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 4. martie 2012, 14:34

Am vazut unul din cloncurile Tarenzi ale lui Tudor, i s-a schimbat culoarea, de la vechime si de folosinta, ca sa protejam mai bine cloncurile, n-ar fi bine sa le mai dam un strat -doua de lac? :idee: :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 4. martie 2012, 14:38

Primele cloncuri facute de Tilo au fost si din lemn moale. Vei vedea in video-ul cu cloncuri, unde voi prezenta citeva modele de la Tilo, cloncul meu Ebro2. E scorojit in cap, ros, dar il voi folosi pina mai merge. Eu personal, le vad ca scule ce se uzeaza, iar cind sunt gata, imi iau altele. Daca nu le folosesti pe apa si le ti ferite, nu cred ca se vor scoroji vreodata.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 4. martie 2012, 16:23

Inteleg modul cum ai pus problema, dar in ceea ce ma priveste, cand imi place ceva si il caut, si depun un efort ca sa-l pot gasi, daca este si pe masura efortului depus, ca si calitate, prefer sa am mai multa grija, si, presupun ca nu e un efort prea mare sa-i dau unul-doua straturi de lac, nu? :ochi: :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 4. martie 2012, 19:48

Cloncul Tarenzi pe care l-ai vazut deteriorat a stat intr-un compartiment al barcii in apa mai multe luni. Daca nu l-as fi lasat acolo nu ar fi asa. Personal nu ma deranjeaza insa aspectul din moment ce face zgomotul dorit.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 4. martie 2012, 20:26

Cu aspectul, hmm, discutabil, dar pe partea cu rezistenta indelungata.... :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 23. mai 2012, 19:48

aveti idee cum am putea comanda cloncurile Tarenzi de pe net? Sau daca cineva din Italia sau Franta ar putea sa ne ajute pe noi astia din tara asa cum a facut Zoran cu comanda comuna pentru cloncurile Tilo ...m-ar interesa un Tarenzi clasic
Always Catch & Release

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 25. mai 2012, 14:35

Eu, unul, am cautat mult si bine cum sa iau legatura cu d-l Tarenzi, pana la urma am avut norocul printr-un forum de pe un site italian sa primesc niste informatii despre modalitatea de a face o comanda directa!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

9

duminică, 5. august 2012, 17:01

Mi-am dat seama ca n-am pus niciun link cu clonck-ul Tarenzi, imi remediez greseala!
Gruppo Siluro Italia: Come nasce un Clonk :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Stefi

Biban

Răspunsuri: 93

Membru din: 16. mai 2012

Locație: București (după 18 ani de Timișoara)

  • Scrie un mesaj privat

10

miercuri, 22. august 2012, 15:51

Știe cineva în ce parte a Italiei locuiește domnul Tarenți ? și cum se poate lua legătura cu dânsul ?

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

11

miercuri, 22. august 2012, 16:15

salut,
vezi ca exista un subiect "comenzi comune pentru cloncuri" s-a facut si o lista intra si o sa vezi mai multe
:bucuros2:

Stefi

Biban

Răspunsuri: 93

Membru din: 16. mai 2012

Locație: București (după 18 ani de Timișoara)

  • Scrie un mesaj privat

12

joi, 23. august 2012, 12:30

Ok, mersi, văzusem topicul, dar mă interesează locația din Italia și modalitatea de contact în ipoteza accesării unor prieteni din Italia pentru sprijin în achiziționarea unui clonc.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

13

sâmbătă, 15. septembrie 2012, 12:24

Carlo Tarenzi - p-za Vittorio Veneto nr. 33, 2009 Settala, Milano, Italy! Aceasta adresa era trecuta pe plicul care mi-a fost trimis de d-l Tarenzi! L-am gasit deunazi si l-am si pozat, in caz ca-l ratacesc din nou! :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 52

Membru din: 26. martie 2013

Locație: bucuresti

Profesia: jurist

  • Scrie un mesaj privat

14

luni, 22. aprilie 2013, 12:18

salutare!

as fi si eu interesat sa intru in posesia unui astfel de clonc!
imi poate oferi cineva o solutie despre modalitatea de comanda si livrare?
multumesc!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

15

marți, 23. aprilie 2013, 01:36

Daca nu mai apare pe fir cineva care sa fi interactionat cu d-l Tarenzi printr-o comanda anterioara, eu imi mai doresc sa fac o comanda, dar n-am apucat de anul trecut pana acum s-o fac, si nu stiu daca apuc anul acesta, insa dupa cum un domn din Giurgiu care confectiona cloncuri nu mai este printre noi, ma gandesc sa fac tot posibilul sa ma grabesc ca nu se stie niciodata, Doamne-fereste, ii doresc viata lunga d-lui Tarenzi, dar nu vreau sa ajung sa nu mai pot avea la cine sa fac comanda, mai ales ca vreau sa-i dau si celui mic un set de cloncuri cand mai creste!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 52

Membru din: 26. martie 2013

Locație: bucuresti

Profesia: jurist

  • Scrie un mesaj privat

16

marți, 23. aprilie 2013, 16:00

ai un telefon ceva?
ca eu am reusit sa gasesc pe cineva in milano!
un roman stabilit in milano!
si trebuie sa-i dau ceva date de contact!
ms!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

17

miercuri, 24. aprilie 2013, 23:53

Nu am decat adresa din topic, de mai sus!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

18

joi, 25. aprilie 2013, 08:05

salut
daca se va concretiza comanda ma intereseaza si pe mine sa achizitionez 2 cloncuri tarenzi!!!!!
:pauza:

Răspunsuri: 52

Membru din: 26. martie 2013

Locație: bucuresti

Profesia: jurist

  • Scrie un mesaj privat

19

joi, 25. aprilie 2013, 10:43

cu toata placerea!
numai sa reusim sa-l gasim pe dl. tarenzi!
lasa-mi totusi un nr de tel pe privat!
ms!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

20

vineri, 26. aprilie 2013, 14:17

Adresa de mail la care am purtat corespondenta este carlotarenzi@yahoo.it !
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare