Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

61

miercuri, 12. martie 2014, 20:32

Din pacate asta e tipul de specimene prin a caror politica externa Romania a ajuns sa aiba nevoie de vize de calatorie in multe state.
Mane, pentru ei asa ceva e suprem, e cel mai mare motiv de lauda asa ca, in consecinta, pentru net a fost facut clipul din start. Daca era dupa ei trebuia sa fie subiect principal de stiri ca sa-i faca vedete (de fapt ca sa le recunoasca statutul de vedete care sunt deja).
Nici nu-i de mirare ca te-ai ales cu geamurile sparte acu' un an.
:nervos: :nervos: :nervos:

62

miercuri, 12. martie 2014, 20:37

niste betivi ordinari din specia handicapatilor mintali.
ma rog la dumnezeu sa ramana draqu acolo si sa nu mai calce in veci in Romania :nervos:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

63

miercuri, 12. martie 2014, 20:41

Asa e, trist numai ca astia asa se comporta si acasa cu nevsestele si chiar cu copii :soc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mane81

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »mane81«

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

65

vineri, 12. septembrie 2014, 21:54

Da.Un articol normal ,care ne mai arata o data in plus ca suntem un neam de straita si ca ar fi bine ,nu-i asa, sa disparem de pe fata pamantului! :drac2: Toate articolele si tot ce se intampla in jurul nostru arata un popor de handicapati ,hoti ,banditi ,corupti si tot ce vreti mai rau din specia umana! De aceea zic ca ar trebui sa disparem de pe pamant si sa vina doar popoarele civilizate ,inteligente,educate ale lumii care sa readuca zambetul ,laptele si mierea pe aceste meleaguri ! Ca doar occidentul nu are nici o vina ,nu-i asa, ca ne-au lasat( mai exact ne-au vandut!) pe mana comunistilor si dupa peste 50 de ani de comunism mentalitatea romanilor este aproape imposibil de schimbat !Mai ales ca nu se vrea de fapt. Occidentul nu are nici o vina,nu-i asa , ca ne-au facut o piata de desfacere si prefera o natie ,asa ...mai corupta putin ,care sa nu se dezvolte si sa nu-i concureze la nimic! Saracii sarbi ...mai tineti minte? :drac2: Noi suntem cei ma rai si meritam sa disparem!Mi se pare normal...

Prieteni ,atentie mare la ce se intampla de fapt in jurul vostru ...Atentie mare ca lehamitea care a cuprins poporul roman ,aceasta lehamite care rabufneste de peste tot ,din presa,din sticla,de pe strada ...are rostul ei!Aceasta lehamite cultivata ... Atentie mare ! Istoria adevarata a Romaniei inca nu s-a scris si oricum se pare ca nu mai intereseaza pe nimeni! Tineretul nu mai este interesat de nimic si ,normal , toti sunt satui de tara asta si de oamenii din ea! Cati romani (mai) sunt mandrii de tara si de poporul lor? Atentie mare! Lucrurile sunt mai ciudate decat par si nu se reduc DOAR la niste braconieri care au invadat Italia ...Pentru ca aia ,oricum , nu consider ca ma/ne reprezinta !
Insa ,va spun cu tristete , peste 20 de ani o sa ne dam probabil seama care au fost pericolele reale la care am fost expusi .Mi-e teama insa ca va fi prea tarziu.

In rest ,noapte buna romani oriunde va veti afla! Nu uitati insa ,somnul ratiunii... :zid:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

66

vineri, 12. septembrie 2014, 22:47

Da.Un articol normal ,care ne mai arata o data in plus ca suntem un neam de straita si ca ar fi bine ,nu-i asa, sa disparem de pe fata pamantului!

Zamfi, da nu-i deloc asa cum spui tu... scrie clar ca e vorba de braconieri din Tulcea si lipoveni, si nu de intregul neam romanesc! :gandesc: Eu nu ma simt deloc neam de straita si nici nu simt ca cineva vrea sa dispar de pe suprafata pamantului. Nu ma simt...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

67

sâmbătă, 13. septembrie 2014, 07:46

Nici eu ...Insa denigrarea continuua a acestui neam , "educarea" lui in aceasta directie , are un scop ascuns .Parerea mea.Poate am fost prea subtil in post ,sau poate nu am vrut sa scriu direct anumite chestii .Doar am vrut sa trag un mic semnal de alarma.Si nu este nici o teorie a conspiratiei aici...

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

68

sâmbătă, 13. septembrie 2014, 09:20

Zamfi, de ce nu ne spui care crezi ca este scopul acestei denigrari?
Eu chiar sunt curios si nu "m-am prins" din context.
Daca tot am inceput aceasta discutie nu cred ca-i vreo problema ca fiecare sa-si spuna parerea.
:noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

69

sâmbătă, 13. septembrie 2014, 10:45

Sunt absolut convins de faptul ca exista concetateni care fac vrute si nevrute la alte meleaguri, asa cum sunt altii care-si vad de treaba si s-au integrat perfect. Voi v-ati uitat cine este autorul articolului? Daca nu, va spun eu. Este Malin Musatescu. Asa cum il cunosc este un individ cu un caracter indoielnic si... sa va spun de ce. In octombrie 2007 am fost arbitru la un concurs de spinning pe lacul Sarulesti. Printre organizatori se afla si acest Malin. In calitate de organizator si luat copilul (atunci avea in jur de 10 ani) la o plimbare cu barca cu motor printre concurenti si, tot pe acolo, isi invata feciorul sa pescuiasca la salau, adica asa cum am mai spus printre concurenti. Nu a tinut cont de faptul ca pescarii, deloc putini la numar, se luptau pentru un titlu, ca au dat bani seriosi pentru a participa. Cand i-am reprosat asta in calitate de arbitru raspunsul lui a fost ceva de genul: " sunt sef si fac ce vreau fara sa-ti dau tie socoteala". Un alt aspect este acela ca, concursul era C&R (la fel ca marea majoritate de acest gen) iar individul a pastrat toti pestii capturati printre concurenti.
P.S. Zamfi, nu-i nicio teorie a "conspiratiei". Infivizii astia sunt o realitate si isi fac mendrele, pe acolo, numai ca cei indreptatiti sa-i starpeasca nu-si fac treaba corespunzator... la fel ca si in Romania.

Imi cer scuze pentru postare dar acest individ imi provoaca, de atunci, greata de cate ori il vad la TV sau dau peste vreun articol scris de el.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

70

sâmbătă, 13. septembrie 2014, 12:18

Costi e prea mult de povestit si nu am dispozitia necesara acum. Insa eu sunt stupefiat cat de abrupt privesc tinerii de pana in 30 de ani tara asta ,istoria ei si ...ce sa mai zic de viitor. O tara nu se cucereste cu tancurile daca mediul nu este prielnic ...Uita-te la ce se intampla in Ucraina. Uita-te la ce se intampla in Europa si pe glob.Razboaiele nu mai sunt ca cele din filme prientene...Ele se desfasoara permanent ,cu unele crize mai palpabile sa le spunem . Tara asta este agresata in acest moment aproape ...vizibil. In maxim 20 de ani cred ca va fi chiar vizibil si ,desi sper din tot sufletul sa ma insel , in cca 20 de ani nici Europa-mai precis UE si nici Romania nu vor mai arata ca astazi. Insa ceva imi spune ca noi vom pierde cel mai mult ...Doar educatia facuta cu simt de raspundere si corect ne poate salva!Si o istorie povestita corect! O tara corupta este o tara slaba ...O tara in care cetatenii ei nu sunt mandrii de numele lor ,este o tara care poate fi impartita "frateste" :soc: O mica autonomie de inceput si apoi mai vedem noi ce si cum...
O zi buna si nu uitati sa va iubiti tara asa cum este ea deoarece tara nu are nici o vina... :prieteni:

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

71

sâmbătă, 13. septembrie 2014, 21:07

Doar educatia facuta cu simt de raspundere si corect ne poate salva!Si o istorie povestita corect

....Cu conditia ca ISTORIA sa fie una singura.Atata timp cat istoria a fost,este si va fi scrisa,rescrisa,re-rescrisa dupa bunul plac al conducatorilor de conjunctura,iluziile in ce priveste patriotismul sunt desarte.Nivel de cultura?Vorba cuiva:nu (mai)sunt multi cei pt care Stefan cel Mare inseamna si altceva in afara de un bulevard.
...cogito ergo sum.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

72

sâmbătă, 13. septembrie 2014, 21:13

@zamfi
Aha, cred ca am prins ideea... totusi cred ca "matematica sociala" e mai dificila decat atat... cine nu crede, sa citeasca "Fundatia" lu` Asimov. :ochi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

73

marți, 2. decembrie 2014, 11:01

a trecut ceva vreme de cand nu s-a mai scris pe aici (nu ca ar fi lipsit "materialul") ...

ceva proaspat:

Pesca abusiva nel parco del Delta del Po: sequestrati 800kg di pesce, 700mt di reti e la barca

si varianta tradusa:

Google Traduttore

_______________________________________________

si pe post de "peseu" ... mi-au ajuns la ureche si niste informatii tare frumoase cu ceva membrii ai forumului care au ajuns la pescuit prin apele italiene si s-au intors acasa cu cateva sute de kg de somn ... tin sa ii "felicit" pe nesimtiti si sa le urez ca data viitoare sa nu aibe doar probleme cu masina la iesirea dintr-o zona unde accesul cu masina este clar interzis!!!

cu aceasta ocazie o spun PUBLIC ca nu mai raspund la nici un mesaj privat la adresa persoanelor pe care nu le cunosc in care mi se cer informatii in legatura cu pescuitul in Italia ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

74

marți, 2. decembrie 2014, 11:10

Corect! Știi ce curios m-ai făcut nu? :buaaaah:

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

75

marți, 2. decembrie 2014, 13:02

data viitoare sa nu aibe doar probleme cu masina la iesirea dintr-o zona unde accesul cu masina este clar interzis!!!

....deci se cunosc amänunte.... "felicitäri" si de la mine :zid: :zid:

76

marți, 2. decembrie 2014, 17:54

a trecut ceva vreme de cand nu s-a mai scris pe aici (nu ca ar fi lipsit "materialul") ...

ceva proaspat:

o spun PUBLIC ca nu mai raspund la nici un mesaj privat la adresa persoanelor pe care nu le cunosc in care mi se cer informatii in legatura cu pescuitul in Italia ...



:rizi:
welcome to the club (clubul "secretosilor" aia care nu vor sa spuna nimic si sa "de'a din casa") :zambet:

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

77

marți, 2. decembrie 2014, 18:39

welcome to the club (clubul "secretosilor" aia care nu vor sa spuna nimic si sa "de'a din casa")


Pai bunavointa... nu reprezinta mereu binele. deci atentie.
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Diogene

Șalău

  • »Diogene« a fost blocat

Răspunsuri: 262

Membru din: 21. iunie 2014

Locație: apa

  • Scrie un mesaj privat

78

marți, 2. decembrie 2014, 19:21

Se cam intelege un pic gresit ce zice si ce incearca sa transmita Emil si ceea ce
intelegem
fiecare in
parte.Atunci hai sa inchida cineva forumul sau sa-l transformam in unu ca al lui Radulescu.Cred ca dmdv cineva care nu posteaza nimic legat de pescuit 6luni nu ar trebui sa mai aibe acces la informatii.
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

79

marți, 2. decembrie 2014, 19:22

Pe cei care fac asa ceva nu ii mai poti educa, astia trebuie eliminati. Indiferent de neam , / vezi aventurile la vinatoare a unora..tot pe alte meleaguri..omul e tot ala , ori e om , ori e pom. :zid:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

80

marți, 2. decembrie 2014, 20:09

... Daca tot dorim un forum cu pescari civilizati ,in conditiile in care personajele se cam stiu , eu cred ca trebuie taiat in carne vie :drac2: ! Si personajul (singular sau colectiv ) ar trebui suspendat macar vreo 6 luni de pe acest forum! Nu stiu daca si trebuie "dat in gat" ,asta deja poate fi mai complicat ,insa as dori sa nu mai faca pe lupul moralist ...Ca sunt pline forumurile de simandicosi din astia de nu au mancat usturoi ...Este o parere personala. :gandesc: