Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »SERBAN MARIAN«

Răspunsuri: 11

Membru din: 6. mai 2013

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 7. mai 2013, 21:53

Parere lanseta spro powershade catfish

Salut. Daca tot vreau sa incerc pescuitul la somn primul punct pe lista este achizitionarea echipamentului specific lansetele si mulinetele
pentru ami face o idee am mers la un magazin de articole de pescuit si am luat la rand cam toate boatele de acolo si ochii mei au ramas la asta Spro powershade catfish . Lanseta are 3m inele sic 565 g carbon cu kevlar parca iar ca finisaje eu zic ca sta bine. lansetele le voi folosi la stationar. Acum si intrebarea mea-lanseta e prea moale pentu stationar sau are alte hibe? Cine are aceasta lanseta sau a folosito si stie ceva despre model rog sa ma sfatuiasca. Multumesc

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 7. mai 2013, 22:14

Nu cunosc lanseta, dar pare ok din ceea ce am vazut pe net.Vad ca lanseaza pana la 300 de grame, poate gasesti ceva sa lanseze ceva mai mult, nu stiu pe ce ape pescuiesti dar daca pescuiesti unde e curent mare o sa ai nevoie sa lansezi plumbi mai grei(400grame, 500 grame si mai mult) poate e mai bine sa te orientezi la o lanseta ce lanseaza mai mult :gandesc:

Ps.nu te grabi la cumparare cauta informatii cateva zile, saptamani pe net ca sa iti faci o parere mai buna :ochi:

  • Autorul acestui subiect este »SERBAN MARIAN«

Răspunsuri: 11

Membru din: 6. mai 2013

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 7. mai 2013, 22:39

In general o sa pescuiesc pe Mures an zone cu multa agatatura ,busteni cazuti ,gropane si nu prea departe de mal. curentul e destul de mare in multe locuri.

mark

Biban

Răspunsuri: 140

Membru din: 13. mai 2012

Locație: Lugoj

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 8. mai 2013, 10:47

Cred ca ,asa cum zice mane81,o lanseta cu care sa lansezi minim 500g ar fi mai ok pe Mures.Este adevarat ca nu ai prea multe optiuni in magazinele din RO,dar iti recomand cu incredere magazinele din Germania unde ai o gama mai diversificata si cu preturi foarte bune(au multe promotii cu reduceri de 50% sau chiar mai mult)atat pentru lansete cat si pentru mulinete,fire,etc.Un exemplu este site-ul din reclama forumului. :pescuit: