Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

41

vineri, 7. februarie 2014, 16:31

Colegu ...esti gata! :rizi:

Adevarul ca pescuitul constituie tot timpul o provocare ...Oare ce locuri noi gasesc, cum sunt,pesti,trasaturi ,etc. Orice lucru nou incinta ! Iar pescuitul nu se va invechii niciodata ! Uite de exemplu maine...Maine daca toate sunt in regula voi merge pe Bezid. Loc nou ,habar nu am ce este acolo ,ce-i sub apa ,etc.Stiu doar ca este apa,cica sunt pesti ,ma duc cu un prieten ...ajunge! Daca o sa obtin si un tzac ...ma imbat! :rizi: Mai ales ca vom merge pe traditional ,fara sonar ,etc. O posibila ultima testare a instinctului ca dupa ce "dam" cu sonarul ... :drac2: Oricum sperantele sunt foarte mici ca cica este extrem de dificil lacul ,se prinde o zi din 3-4 si atunci daca cunosti ,etc. Ce provocarea vreti mai mare?! :inchinare:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

42

vineri, 7. februarie 2014, 16:33

Cel putin la somn, eu pescuiesc pentru a cauta senzatia asta:
Live Biss mit dem Xzoga G66 15kg Blank - YouTube



Am vazut clipul de nu stiu cate ori si tot nu ma satur de imaginea tipului cand il loveste somnul :rizi:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

43

vineri, 7. februarie 2014, 16:38

Cel putin la somn, eu pescuiesc pentru a cauta senzatia asta:
Live Biss mit dem Xzoga G66 15kg Blank - YouTube



Am vazut clipul de nu stiu cate ori si tot nu ma satur de imaginea tipului cand il loveste somnul :rizi:


sa va spun ca e acelasi loc in care era facut si celalalt film tot al lui :zambet: ... si ca in dreapta lui (in momentul in care ii da somnul) e ditamai padurea scufundata cu care am mai bagat ceva poze la un moment dat?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

44

vineri, 7. februarie 2014, 16:48

Nu te rog nu ne mai spune!!! Ca ma disperi cu locurile alea ...Fericitule! Dar asta deja o stii... :noroc:

45

vineri, 7. februarie 2014, 17:06

Cel putin la somn, eu pescuiesc pentru a cauta senzatia asta:
Live Biss mit dem Xzoga G66 15kg Blank - YouTube



Am vazut clipul de nu stiu cate ori si tot nu ma satur de imaginea tipului cand il loveste somnul :rizi:


haaa,
habar nu ai tu cate replay-uri i-am dat azi noapte la cele doua filmulete si cat am salivat uitandu-ma la ele de am facut balta pe birou - mai bine ca un vis erotic :rizi:
anem, nu inteleg de ce nu ai barca pana acuma daca pescuiesti in acelasi loc :gandesc:

bezid, tacuri, provocari,........hmmmm :gandesc: incepi sa ma enervezi :nervos:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

46

vineri, 7. februarie 2014, 17:15

Colegu ,tie iti place cum injura tipul la sfarsit :rizi:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

47

vineri, 7. februarie 2014, 17:22

[.....]
anem, nu inteleg de ce nu ai barca pana acuma daca pescuiesti in acelasi loc :gandesc: [.....]


in locul ala reusesc sa ajung si de pe mal exact unde pescuieste si el (nu ar fi chiar exclus sa fi pescuit minim de vreo 2-3 ori "in compania" lui - el fiind in barca la 30 de metri de mine si aruncand paralel cu mine) ... e mai nasol cand intra un somn pentru ca direct isi da drumul pe curent si am de lucru serios pana sa il trag afara (cateva povesti de la "dupa partide" s-au desfasurat in locul ala, niste somni, niste triple indreptate, ryobi facuta praf etc)

barca ar fi necesara pentru alte locuri, dar momentan sunt alte prioritati si barca pica pe locul 2, sau chiar 3 :ochi: mai ales ca nu prea intra in discutie folosirea unei pneumatice pe Po.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

48

vineri, 7. februarie 2014, 18:13

De ce pescuiesc? Unii sint curvarti, altii sint betivi , altii pescari!!! Acum muuulti ani am avut o discutie cu nevasta : Ea ,ce te mai duci ma la pescuit nu vezi ca nu prinzi nimic , cheltui banii degeaba , zic bine nevasta atunci ma duc si eu cu baietii la club, mai o votca mai o fetita. zice : Nuuuuuu mai bine dute la peste si asa am devenit ,,pescar"

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

49

vineri, 7. februarie 2014, 18:46

asta e

boalä...microb , virus, bacterie :doaaamne:

rudy

Oblete

Răspunsuri: 14

Membru din: 12. iunie 2013

Locație: cluj napoaca

  • Scrie un mesaj privat

50

sâmbătă, 8. februarie 2014, 10:02

R A Z B U N A R E ?
Nimic mai dulce,atat timp cat prietena i si cumpara parfumuri si haine si coafor si unghii false si alte kkt uri.
HA HA HA HA e atat de bine cand pescuiesc si ma gandesc la toate astea. :limba:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

51

duminică, 9. februarie 2014, 06:32

Da, ai dreptate! s-a frecat de cablurile de la motor. Dar a scris si el, asa un full run nu a mai trait. Nu a putut sa scoata ancora la timp, a ramas blocata... :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

52

miercuri, 5. martie 2014, 06:04

,tie iti place cum injura tipul la sfarsit :rizi:
............toti injura la fel !!!! :rizi: :rizi:
:ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

53

vineri, 7. martie 2014, 16:38

toti injura la fel !!!! :rizi: :rizi: :rizi:
:gandesc: :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

54

vineri, 7. martie 2014, 16:45

toti injura la fel !!!! :rizi: :rizi: :rizi:
:gandesc: :ochi:


hahahahhaahahahhahahaha ... reactia individului e criminala dupa ce a ramas doar cu un ciot din grip, efectiv MUT !!! ... :rizi: :rizi: :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

55

sâmbătă, 8. martie 2014, 10:08

pai pana ajungem la locul cu pricina este o aventura si ma pot bucura ca nu mai vad animale cu 2 picioare
dupa care intervine o liniste sufleteasca in momentul in care ajung pe malul dunarii in salbaticie , nu stiu dc dar ma linisteste
au fost cazuri in care am ajuns pe malul dunarii si am stat degeaba , mi-am savurat cafeaua si dupa o perioada m-am apucat de pescuit.
si sotiei ai place in natura si la pescuit , dabia astept sa vina vara sa stam peste noapte cu cortul ... sa lenevesc in hamac sa :noroc:
cu "colegul" de suferinta .. si nu in ultimul rand pentru "provocarile" pescuitului pe dunare :pescuit:


cred ca sant bolnav sau drogat :))

Răspunsuri: 12

Membru din: 30. decembrie 2013

Locație: Rm. Valcea

  • Scrie un mesaj privat

56

sâmbătă, 8. martie 2014, 14:19

de ce pescuiesc...este in sange(like a virus)
dupa aproape 2 ani de casnicie ,sotia crizata :furtuna: de partidele mele frecvente de pescuit a pus "piciorul in prag" ori eu,ori pestele... :gandesc: si raspunsul meu :drac2: ...daca vrei sa pleci, eu nu te retin...
cred ca asta spune tot despre pasiunea mea
P.S. nu a plecat :nervos: dar nici nu a mai adus in discutie(prea des) problema :bucuros2:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

57

sâmbătă, 8. martie 2014, 17:47

eu,ori pestele... si raspunsul meu ...daca vrei sa pleci, eu nu te retin...


Asta-i misto tare :rizi: :apl:

Eu pe a mea am pus-o sa semneze la casatorie ...Nu a semnat dar nici nu ma toaca... :bravo:

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

58

sâmbătă, 8. martie 2014, 19:04

la pescuit am fost prima data pe la cinci ani cu bunicul meu pe Olt, la ceilalti bunici la Sag , Timis, am avut doi vecini , pescari inraiiti, plus ca faceam pina la Timis, 15 minute pe jos..
si mi-a placut de prima data, pina sa-mi cunosc consoarta aveam deja doua decenii la activ asa ca vrind nevrind a acceptat, dar si-a aratat si ea coltii de-alungul aniilor, apoi a venit emigrarea
si pescuitul si eu am avut de suferit..acuma daca reusesc sa merg de doua ori pe luna , vara e bine..

puiu

Biban

Răspunsuri: 100

Membru din: 12. februarie 2014

Locație: Blaj

  • Scrie un mesaj privat

59

sâmbătă, 8. martie 2014, 19:37

Ehh! Ce probleme cu pescuitul asta! Eu am renuntat la niste chestii tari dpdv al carierei pentru pescuit. Eram o zi la servici si 4 la pescuit, indiferent de anotimp, conditii atmosferice etc. Acum mai pescuiesc doar doua luni pe an (in total), desi tot in ture de 12 cu 48 muncesc. Va explic de ce:
1. In zona in care locuiesc, indiferent daca ma refer la Tarnave sau la Mures, braconajul este acerb!
2. Din anumite motive personale (sanatate), iarna am fost nevoit sa renunt
3. Prietenii mei de iesiri, unii din pacate s-au transformat in braconieri, si altii, mai trist, au murit. Deci am cam ramas singur pe metereze si nu e tocmai placut! Mai ieseam la cate o balta, dar si cu alea stim problemele care te cam fac sa renunti
Asa ca mai pescuiesc doar in Delta, unde intr-adevar te apuca dorul de pescuit deja cand in ultima zi de expeditie incepi sa-ti faci bagajul, si ca sa nu uit sa "plutaresc", ma lupt cu carasii de pe Siutghiol in fiecare vara cand sunt pe litoral.
Acum ca am dat peste voi, adica membrii forumului PESCUIT LA SOMN si imi mai potolesc pofta cu postarile voastre si credeti sau nu ma bucur de capturile ce le postati pe aici. Am hotarat sa incerc pe viitor doar pecuit la exemplare mari. Deci am inceput sa-mi intregesc trusa de pescuit cu artilerie grea si visele sa mi le umplu cu capturi capitale. Poate ca daca iti doresti, se intampla! Asa ca pentru cei ce cred ca se pot vindeca de pescuit, va dau o veste proasta: inca nu s-a descoperit antidotul! Si DAAAAAAAAAAA! punctul 6 cred ca este cel care ne-a facut pe toti pescari! Noi sau pestele! Cand il invingi, endorfina iti da o senzatie de mic Dumnezeu! Crezi pentru o secunda ca ai invins natura!
Din partea mea o sa am ca prioritate doar pescuitul, chiar daca nu-l mai practic asa de des ca odinioara! :prieteni:
Un expert printre incepatori şi un incepator printre experti

Răspunsuri: 158

Membru din: 9. martie 2014

Locație: galati

  • Scrie un mesaj privat

60

marți, 11. martie 2014, 11:11

De ce pescuim?asta da intrebare.Eu una pescuiesc sau mai bine zis merg la pescuit de la 5 ani cu taica-miu,el mi-a incolulat''microbul''si de atunci nu concep sa treaca un wekend fara sa ies la o partida de pescuit si nu doar pescuitul in sine conteaza ci evadarea din oras ,din grijile cotidiene si sincera sa fiu daca ar fi sa am de ales intre pescuit si mare/munte as alege cu siguranta pescuitul.Am avut noroc si de un sot cu acelasi hobby ,dar cred ca eu sunt mult mai inraita ca el.Asa au ajuns sa-l invidieze toti prietenii ,toti avand probleme cu nevestele cand vine vorba de pescuit.toti prietenii mei imi spun ca sunt''mistreata'',dar dupa mine pescuitul este cam singura placere care ne-a mai ramas dar care dupa cum se contureaza viitorul pescuituliu este foarte incert din cauza braconajului .