Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Răspunsuri: 118

Membru din: 6. august 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Tehnician

  • Scrie un mesaj privat

21

joi, 9. mai 2013, 15:11

Se poate taia si cuburi,gaurit cu burghiul si folosita montura fir de par ca si la crap.

mark

Biban

Răspunsuri: 140

Membru din: 13. mai 2012

Locație: Lugoj

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

22

joi, 9. mai 2013, 15:52

Sincer nu am incercat inca si nici nu stiu daca voi incerca.Daca voi constata din cele spuse de voi ca ar avea rezultate,atunci poate ma razgandesc si incerc si eu.Pana atunci consider asa cum spune adiwolf,ca somnul respectiv este un obsedat al igienei.
.

Răspunsuri: 62

Membru din: 11. august 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

23

luni, 12. august 2013, 19:30

sapun de casa

Am folosit cu succes metoda cu sapun Cheia pe vremea lu' Impuscatu ' la o balta de langa Bucuresti ( Fundeni Frunzanesti) dar trebuiau intrunite niste conditii obligatorii . Unde se varsa balta dintr-una in alta,la dig, nu era calugar, doar o teava mai groasa cu 2-3 m de pereti de beton.
Acest mic "canal"creea un curent de apa ( cand curgea mai tare ) de 10 - 15 m lungime.Lansam lansetele la inceputul canalului , cu fasii de sapun direct pe ace iar curentul de apa facea o dara de sapun care atragea mustaciosii . Marea problema ca nu erau decat doua locuri de unde se
putea pescui, unul in stanga si unul in dreapta tevii de scurgere. Drept pt. care , cand autobusul se apropia de capat, unde trebuia sa coboram,
ne puneam pe scara la usa soferului si cum deschidea usa, saream rapid si alergam in draci sa ocup unul din locuri. Era mai greu pe vremea aia ( trenul de noapte , I.R.T.A. etc) dar era peste.
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

Fredoom

Oblete

Răspunsuri: 38

Membru din: 8. iunie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

24

miercuri, 14. august 2013, 12:12

Am avut si eu ceva rezultate la sapun de casa dar fara soda in el .... la cel cu soda nu am avut nici o trasatura
Pescuit sportiv la crap , somn , rapitori - pescuit la toate specile de peste , informatii

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

25

marți, 14. ianuarie 2014, 21:55

Salut. Da ce fratilor au murit toate rimele? Ma gindesc la mine ce-as minca citiva mici sau o bucata de sapun? :zambet: Revin: Am vazut ca aici cineva a facut sapun fara soda caustica,aia e untura fiarta nu sapun :rizi:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

26

duminică, 11. iunie 2017, 12:34

Incet, incet, nu se mai face nici pe la țara sapun de casa, sunt curios daca mai gasesc pe la rudele mele, daca nu, pe unde sa mai incerc sa caut?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

27

duminică, 11. iunie 2017, 22:01

salut. daca tii neaparat iti trimit eu o bucata. trebuie sa mai aiba mamaia prin pod, din ala facut de ea din jumeri acum vreo 20 ani
eu am incercat si cubulete si dat prin razatoare si bagat in ciorap de dama.
Tot cicadele si shadurile au prins somnii!

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

28

luni, 8. ianuarie 2018, 07:28

Asta este cea mai neconventionala naluca care am vazut-o..

https://www.facebook.com/UncutAngling/vi…94425473930959/

sau aici

'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

29

luni, 8. ianuarie 2018, 14:40

Când te plictisești încerci toate neroziile.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

30

luni, 8. ianuarie 2018, 18:41

Unde sunt pesti suficienti poti sa-i prinzi la tot felu` de "obiecte"... printre altele am vazut film cu crap prins la piesa de Lego... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

dnv

Oblete

Răspunsuri: 12

Membru din: 10. mai 2012

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

31

duminică, 1. martie 2020, 13:52

Cei de la Cheia deja a brevetat sapunul lor ca si momeala de pescuit.
Cheia momeala din săpun

Subiecte asemănătoare