Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

feri1969

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »feri1969«

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 23. aprilie 2013, 11:55

Lanseta WFT Never Crack Bank Cat Jakub Vagner Edition 3,15m, 200-1000 Gr

Salutare tuturor,
Inainte de a lansa comanda pentru un WFT Never Crack Bank Cat J. Vagner Edition, 3.15m, 200-1000 Gr, va cer parerile voastre in legatura cu aceasta lanseta. Sunt convins ca este super O.K., dar voi, cei care o folositi ma puteti convinge sa o si comand.
Intrebarile ar fi: rigiditate, comportament in drill, calitate blank, maner, mandrina si inele. Intentia mea e sa o imperechez cu BBTRLC, oare incape talpa in mandrina ? Locuri destinatie: rauri mari din tara si vecini, de pe mal, zone cu ape destul de adanci," impadurite ", si nu numai. Merci anticipat!

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 23. aprilie 2013, 13:00

Până primeşti un răspuns citeşte şi aici WFT Never Crack Catfish Boat LTC , poate îţi este de folos.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

feri1969

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »feri1969«

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 23. aprilie 2013, 17:28

Mulţam OVIDIU, de real folos.
Sunt curios ce mai zic şi alţii, astept părerile utilizatorilor.
:zambet:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 23. aprilie 2013, 18:20

Feri, eu am 5 never crack bank cat de 2,7 metri si 1x de 2,1 metri.
Cele de 3,2 metri, exact ca si cele din seria Boat, se misca ca o pudinca din cauza lungimii. Dar asa sunt toate lansetele "mai moi" la aceste lungimi. De lucrat in drill sunt super, au o constructie robusta si fac fata oricarui somn.

Eu am ales 2,7 pt ca pot lucra bine cu ele si de pe mal, si din barca. :gandesc:

Pacat ca nu o poti tine in mana, sa vezi cum se comporta lansetele astea la 3,2 metri.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

feri1969

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »feri1969«

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 23. aprilie 2013, 20:21

Feri, eu am 5 never crack bank cat de 2,7 metri si 1x de 2,1 metri.
Cele de 3,2 metri, exact ca si cele din seria Boat, se misca ca o pudinca din cauza lungimii. Dar asa sunt toate lansetele "mai moi" la aceste lungimi. De lucrat in drill sunt super, au o constructie robusta si fac fata oricarui somn.

Eu am ales 2,7 pt ca pot lucra bine cu ele si de pe mal, si din barca. :gandesc:

Pacat ca nu o poti tine in mana, sa vezi cum se comporta lansetele astea la 3,2 metri.

Zoran, într-adevăr e mare păcat cu nu le pot ţine în mână, dar asta este, nu le poţi avea pe toate.
Ce alternativă aş avea ? Eventual cea de la Taffi Tackle Unlimited Guiding ? La3,3m mi se pare lungă, şi puţin scumpă.
Ce zici de Jenzi Siluro Baitmaster Fast Cast la 3m, 200-500Gr, greutate 607 Gr ? Are inelele O.K. ?
Din păcate din nou marea problemă este că nu le pot vedea.
Pentru barcă mă voi descurca cu Penn Millenium Boat de 2,1m, sper.

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

6

luni, 3. iunie 2013, 09:37

Salut Feri, în cazul în care încă nu ţi-ai cumpărat lansete, m-am uitat mai atent la wft never crack catfish boat ltc 250-1000g, 3,2m. Se mişcă "ca o pudincă" dar nu exagerat şi doar pe 1/3 din lungime, asta pentru că are fibră in compoziţie, are peretele gros şi inele metalice. Tronsonul de bază nu-l clinteşti, are acţiune progresivă. Am avut şi wft never crack bigfish 153-700g, 3m dar nu făcea ca o pudincă - mai subţire în perete şi inele mai uşoare, ceramice, pe tronsonul de bază este la fel cu catfish.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Feri

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Feri«

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 3. iunie 2013, 16:05

Salut Ovidiu, inca nu mi-am cumparat lanseta principala sa zic asa. Intr-adevar luasem in considerare la momentul respectiv si lanseta WFT Catfish Boat TLC, dar oarecum Bank Cat-ul pentru mine parea mai interesant din anumite motive, cu toate ca costa aproape dublu. Problema era si este si acuma ca nu am posibilitatea ca tin in mana modelele pe care le consider ca mi s-ar potrivi. Peneve nu ma bag, trebuie neaparat sa am in mana modelul care-l iau. Poate ajung pe Dunare la Tabara din august 2013, si voi putea alege acolo cum mi s-a si propus dealtfel. Asa ca incep sezonul peste cateva zile sper cu vechea mea lanseta de 3.00 m, si cu un Daiwa Exceler Catfish de 3.00m, 200-600 gr destul de rigid, dar...
Multam pentru informatiile tale legat de lanseta.
Salut, si Fir Intins!
:prieteni:

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 4. iunie 2013, 07:16

N-ai pentru ce Feri, lanseta rigidă este bună dacă pescuieşti cu side-plan.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

9

joi, 26. martie 2015, 00:18

Cam aceeași intrebare: am de ales intre wft never crack Catfish boat ltc 3m și wft never crack carbon bank cat j.vagner 3m. Pentru pescuitul la grund, de pe mal în special. Pescuiește cineva cu ambele modele?
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

10

joi, 26. martie 2015, 05:18

Salut Aby, eu le-am avut pe ambele, dar la lungimea de 2,7 m. Am si de 3 m lansete, de la alta firma, care le pescuiesc exclusiv de pe mal, cele de 2,7 m dau cu ele si din barca. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com