Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Adi

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Adi«

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 18. aprilie 2013, 13:21

Balti de pescuit jud.Timis

Salutare,

ce balti din jud. Timis ar fi de recomandat pentru pescuitul in timpul prohibitiei ?

Fir intins!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 18. aprilie 2013, 13:29

Adi, n-ai prea multe optiuni din pacate si-s balti destul de mici (de ex. Ghiroda si Sacosul Turcesc nu mai sunt, la Topolovat numa` cu "pile" etc.)..
Pt. crap/caras te intereseaza?
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Adi

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Adi«

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 18. aprilie 2013, 18:52

Salut Informer,

da , crap sau caras , cu carasul sint foarte multumit , la pluta imi place foarte mult, ce s-a intimplat cu Sacosul Turcesc ?
Era o balta destul de buna si e si aproape de mine..ma gindeam ca stie cineva de Nitchidorf, samd..

Fir intins!

4

joi, 18. aprilie 2013, 19:43

cu carasul sint foarte multumit , la pluta imi place foarte mult

Salut Adi.
Si mie mi-e dor de un pescuit la caras cu pluta.Din pacate, cam toate baltile din Timis sunt populate cu preponderenta crap(de dim. 1.5-5 kg adus din Ungaria)....exact ca ala de se scalda pe la Metro,etc.
Unde am fost si sigur este peste este la Icloda,Dudestii Noi,Giroc,Berini,Sustra.Duminica o sa incerc balta de la Peciu Nou.
:noroc:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 18. aprilie 2013, 21:14

Baltile de la Sacos ca si alea de la Ghiroda apartin aceluias austriac sau neamt, nu mai stiu exact.
S-a hotarat sa le reamenajeze asa ca pt. inceput le-a secat. :)
La Sacos inca se lucreaza dar am inteles ca prin iunie s-ar baga apa si pesti si s-ar deschide din nou.
La Ghiroda probabil nu se va deschide anul asta.
O balta mai noua despre care am auzit "de bine" pana acum ar fi la Ciacova.
La Sustra, citind ce zic unii - altii care au umblat pe acolo, nu m-as mai duce.
Daca vii din Germania si ai chef de-o balta, io m-as opri la Agostyan, langa Tatabanya, in Ungaria... :).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Adi

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Adi«

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

6

sâmbătă, 20. aprilie 2013, 18:07

Multam baieti,
o sa incerc probabil un Liebling, poate Sinandrei dupa ce ma mai informez..sau prin ceva canale in jos pe la Giulvaz..
Fir intins..daca ai la ce :ciao:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

7

duminică, 2. iunie 2013, 09:16

:salut: ADI.Din ce stiu eu Liblingul e istorie,uitate pe Yutube (Braconaj la LIBLING) si o sa te ingrozesti, toti GREBLASI din judet au fost pe balta. :doarecapu: :nervos:
Nu sunt adeptul baltilor eu fiind nascut si crescut pe Timis . Cu multi ani in urma pe balta de acolo faceai partide de neuitat la stiuca :pescuit: :bucuros2:
Daca vrei sa te distrezi la crap la iesire din GIROC pe drumul spre Timis pe partea dreapta e o balta amenajata.
Poti prinde crap,cteno fitofag(sanger),caras dar si stiuca,somn.
Balta este foarte curata si are restaurant in incinta. :pescuit: :noroc: :ciao:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Subiecte asemănătoare