Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Adi

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Adi«

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 18. aprilie 2013, 13:21

Balti de pescuit jud.Timis

Salutare,

ce balti din jud. Timis ar fi de recomandat pentru pescuitul in timpul prohibitiei ?

Fir intins!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 18. aprilie 2013, 13:29

Adi, n-ai prea multe optiuni din pacate si-s balti destul de mici (de ex. Ghiroda si Sacosul Turcesc nu mai sunt, la Topolovat numa` cu "pile" etc.)..
Pt. crap/caras te intereseaza?
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Adi

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Adi«

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 18. aprilie 2013, 18:52

Salut Informer,

da , crap sau caras , cu carasul sint foarte multumit , la pluta imi place foarte mult, ce s-a intimplat cu Sacosul Turcesc ?
Era o balta destul de buna si e si aproape de mine..ma gindeam ca stie cineva de Nitchidorf, samd..

Fir intins!

4

joi, 18. aprilie 2013, 19:43

cu carasul sint foarte multumit , la pluta imi place foarte mult

Salut Adi.
Si mie mi-e dor de un pescuit la caras cu pluta.Din pacate, cam toate baltile din Timis sunt populate cu preponderenta crap(de dim. 1.5-5 kg adus din Ungaria)....exact ca ala de se scalda pe la Metro,etc.
Unde am fost si sigur este peste este la Icloda,Dudestii Noi,Giroc,Berini,Sustra.Duminica o sa incerc balta de la Peciu Nou.
:noroc:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 18. aprilie 2013, 21:14

Baltile de la Sacos ca si alea de la Ghiroda apartin aceluias austriac sau neamt, nu mai stiu exact.
S-a hotarat sa le reamenajeze asa ca pt. inceput le-a secat. :)
La Sacos inca se lucreaza dar am inteles ca prin iunie s-ar baga apa si pesti si s-ar deschide din nou.
La Ghiroda probabil nu se va deschide anul asta.
O balta mai noua despre care am auzit "de bine" pana acum ar fi la Ciacova.
La Sustra, citind ce zic unii - altii care au umblat pe acolo, nu m-as mai duce.
Daca vii din Germania si ai chef de-o balta, io m-as opri la Agostyan, langa Tatabanya, in Ungaria... :).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Adi

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Adi«

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

6

sâmbătă, 20. aprilie 2013, 18:07

Multam baieti,
o sa incerc probabil un Liebling, poate Sinandrei dupa ce ma mai informez..sau prin ceva canale in jos pe la Giulvaz..
Fir intins..daca ai la ce :ciao:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

7

duminică, 2. iunie 2013, 09:16

:salut: ADI.Din ce stiu eu Liblingul e istorie,uitate pe Yutube (Braconaj la LIBLING) si o sa te ingrozesti, toti GREBLASI din judet au fost pe balta. :doarecapu: :nervos:
Nu sunt adeptul baltilor eu fiind nascut si crescut pe Timis . Cu multi ani in urma pe balta de acolo faceai partide de neuitat la stiuca :pescuit: :bucuros2:
Daca vrei sa te distrezi la crap la iesire din GIROC pe drumul spre Timis pe partea dreapta e o balta amenajata.
Poti prinde crap,cteno fitofag(sanger),caras dar si stiuca,somn.
Balta este foarte curata si are restaurant in incinta. :pescuit: :noroc: :ciao:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Subiecte asemănătoare