Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 22

Membru din: 21. ianuarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

221

luni, 14. martie 2016, 22:44

la chilia, undeva unde se desparte bratul babina, vis a vis de postul de graniceri (pontonul plutitor) am prins foarte bine in martie 2014 cu thrill de 7 culoare sgh

Răspunsuri: 151

Membru din: 8. martie 2016

Locație: Tulcea

  • Scrie un mesaj privat

222

luni, 14. martie 2016, 23:03

Din cate imi aduc aminte 2014 a inceput bine dar s-a continuat foarte prost incepand cu iunie cand Dunarea a stat mai mult umflata si tulbure pana toamna tarziu. Sa speram ca vom avea parte de un an normal din punctul asta de vedere.

Am citit mai tot ce s-a scris pe aici despre avat si naluci...nu am gasit pe nicaieri pareri despre aceste doua voblere :

Dorado Tender
Osa II 7.8 cm/13gr

Nu le-a incercat nimeni ? Par destul de reusite...

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

223

luni, 14. martie 2016, 23:28

Cu toate ca am incercat destul de des cu BF si EF nu am reusit sa pacalesc avati :zambet: .In rest am prins bine pe RBL, OB si SGH.

224

marți, 15. martie 2016, 06:14

Tot prin zona aia am sa incerc si eu ca este usor de ajuns (pt mine).
De fapt sunt o gramada de locuri bune de avat in apropierea orasului...

Banuiesc ca cele de 7 cm sunt de preferat. Corect ?

Da, 7 cm , te distrezi pe cinste acolo.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

225

miercuri, 23. martie 2016, 22:58

:gandesc: ... pana in urma cu vreo 2 ani am prins avat aproape doar la culori naturale. acum cand ma uit la ultimii doi ani parca sunt ceva mai multi avati prinsi pe culori "nebune" :gandesc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

226

marți, 21. iunie 2016, 18:48

Pentru ca in momentul asta am o pofta nebuna sa simt lovitura unui avat in lanseta, ma uit la filmulete cu avati :rizi: