Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Răspunsuri: 22

Membru din: 21. ianuarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

221

luni, 14. martie 2016, 22:44

la chilia, undeva unde se desparte bratul babina, vis a vis de postul de graniceri (pontonul plutitor) am prins foarte bine in martie 2014 cu thrill de 7 culoare sgh

Răspunsuri: 151

Membru din: 8. martie 2016

Locație: Tulcea

  • Scrie un mesaj privat

222

luni, 14. martie 2016, 23:03

Din cate imi aduc aminte 2014 a inceput bine dar s-a continuat foarte prost incepand cu iunie cand Dunarea a stat mai mult umflata si tulbure pana toamna tarziu. Sa speram ca vom avea parte de un an normal din punctul asta de vedere.

Am citit mai tot ce s-a scris pe aici despre avat si naluci...nu am gasit pe nicaieri pareri despre aceste doua voblere :

Dorado Tender
Osa II 7.8 cm/13gr

Nu le-a incercat nimeni ? Par destul de reusite...

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

223

luni, 14. martie 2016, 23:28

Cu toate ca am incercat destul de des cu BF si EF nu am reusit sa pacalesc avati :zambet: .In rest am prins bine pe RBL, OB si SGH.

224

marți, 15. martie 2016, 06:14

Tot prin zona aia am sa incerc si eu ca este usor de ajuns (pt mine).
De fapt sunt o gramada de locuri bune de avat in apropierea orasului...

Banuiesc ca cele de 7 cm sunt de preferat. Corect ?

Da, 7 cm , te distrezi pe cinste acolo.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

225

miercuri, 23. martie 2016, 22:58

:gandesc: ... pana in urma cu vreo 2 ani am prins avat aproape doar la culori naturale. acum cand ma uit la ultimii doi ani parca sunt ceva mai multi avati prinsi pe culori "nebune" :gandesc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

226

marți, 21. iunie 2016, 18:48

Pentru ca in momentul asta am o pofta nebuna sa simt lovitura unui avat in lanseta, ma uit la filmulete cu avati :rizi: