Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

lele

Biban

Răspunsuri: 104

Membru din: 1. aprilie 2013

Locație: Miercurea Ciuc

Profesia: Finisaje in constructii

  • Scrie un mesaj privat

21

vineri, 19. aprilie 2013, 23:44

Corect.Doar pescuim C& R. Sansa tre sa aibe si pestele agatat...oricumera eliberat dupa... o fotografie. :)
Munca este pentru aia care nu stiu sa pescuiasca...

22

vineri, 19. aprilie 2013, 23:54

Ptr. lele.... Era parca un topic..."echipament supradimensionat vs echipament subdimensionat"....asa tin minte :pauza:
:noroc:

geoco

Oblete

Răspunsuri: 43

Membru din: 16. august 2012

Locație: alba iulia

  • Scrie un mesaj privat

23

sâmbătă, 20. aprilie 2013, 06:49

:gandesc: legat de CROCODILURI pot afirma ca mi-ar place daca ar fii putun mai dure(rigide)!nu prea suporta greutate mare si la ''contra'' traba sa i-o dai sanatos :zambet: ! are un aprieten 4 dintrastea si :doaaamne: ....vai...ce face cu ele de mie mi-i mila! lupte libere in toate felurile(ce tine de pescuit)....acum nu va inchipuiti ca taie lemne sau stiu io ce alte nebunii ! strict parerea mea ........ca sunt rezistente si au si un pret mic! ........sunt totusi prea ''moi''! :pauza:
NICIODATA NU SPUNE....NICIODATA!

Răspunsuri: 133

Membru din: 14. februarie 2013

Locație: Bucuresti - Onesti

Profesia: Student, liber-profesionist

  • Scrie un mesaj privat

24

sâmbătă, 20. aprilie 2013, 14:09

Asa am zis si eu printr-un post anterior, ca sunt prea moi.Si da, mai in gluma, mai in serios, sunt ca niste batatoare de covoare, cu mentiunea ca alea-s muuuuult mai usoare :rizi:
Always C&R

IonutFishing

diccosmin

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »diccosmin«

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

25

sâmbătă, 20. aprilie 2013, 21:55

Ma descurajati, dar nu renunt la ele pana nu dau cu :zid:
Incepator in pescuitul somnului

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

26

sâmbătă, 20. aprilie 2013, 22:29

Ma descurajati, dar nu renunt la ele pana nu dau cu :zid:
Cosmine, renunta la ele numa` cand simti tu ca-i momentu`. :rizi:
Un exemplu asemanator ii masina mea, un Passat combi din 95... multa lume ma intreaba de ce naiba nu schimb "rabla".
Pai n-o schimb ca pot sa-mi pun o saltea in spate si dorm lejer ca-n pat acasa, n-o schimb ca ma costa un far nou (d-ala cu motorase) 120Ron si o oglinda incalzita-reglabila cam tot atat in timp ce la Logan de ex. ii cel putin dublu, n-o schimb ca la ultimii 100 mii de km n-am schimbat decat consumabile si o bobina de inductie cu 70 lei, n-o schimb ca..... da` nah, mi-e cam rusine cateodata printre masinile colegilor :rizi: ... o s-o schimb si io candava, cand ma supara... daca... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

27

sâmbătă, 20. aprilie 2013, 22:53

:apl: Fratilor, si Germinele sunt diferite, sa stiti ca pe langa cele cu tronsonul foarte moale, sunt si cele pentru intepat, cu varful semirigid; eu am in colectie 5 Germine si am patru modele, facute-n DDR.
Comparatia cu "batatorul de covoare' este facuta de maini prea fine, dar...mi-a placut si atasamentul fata de masina veche! :noroc:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

28

sâmbătă, 20. aprilie 2013, 23:04

Comparatia cu "batatorul de covoare' este facuta de maini prea fine, dar...mi-a placut si atasamentul fata de masina veche!
Am in atelier un radio cu lampi (cu FM totusi!) pe care am 2 bibelouri pesti d-aia de sticla asezati pe un macrameu... ii coltzu` nostalgic... imi lipseste balerina si setu` de elefanti... :rizi: :noroc:.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

29

sâmbătă, 20. aprilie 2013, 23:17

:prieteni: Multumesc pentru intelegere! :pescuit: :noroc:

diccosmin

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »diccosmin«

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

30

duminică, 12. mai 2013, 19:33

Ma descurajati, dar nu renunt la ele pana nu dau cu :zid:


intre timp am luat o WFT Never Crack Bigfish .. :limba:
Incepator in pescuitul somnului