Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 2. martie 2012, 11:48

Banax SI 7000P

De curind am primit doua mulinete Banax SI 7000P noi dar galagioase.Ceva opinii despre ele ? :cadou:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 2. martie 2012, 14:01

?!?

Nu cunosc, sorry!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

costas65

Oblete

Răspunsuri: 40

Membru din: 28. februarie 2012

Locație: Braila

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 2. martie 2012, 14:17

Banax si 7000p - nu le cunosc. Dar am de trei ani, niste banax helicon 500 de care sunt foarte multumit. Din cate stiu, Banax face mulinete bune - la preturi acceptabile.

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 2. martie 2012, 14:34

Si eu tot banax helicon 5600 nf folosesc. Sunt robuste si nu te lasa la nevoie .7000p sunt chiar mai tari decat 5600, cred ca vei fi multumit de ele.

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 2. martie 2012, 16:57

Atunci le păstrez și le gresez poate poate ...... :prieteni:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

6

vineri, 2. martie 2012, 18:21

Si eu am 4 banaxuri 5600, luate initial cu bateria de crap, dar am avansat doua din ele sa se lupte cu somnii. Desi sunt foarte robuste, sunt sensibile la soc. una mi-a scapat din mana si i s-a rupt manivela. Asa ca, daca aveti vreo mulineta defecta, sunt amator.
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

walter

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 4

Membru din: 3. martie 2012

  • Scrie un mesaj privat

7

sâmbătă, 3. martie 2012, 11:20

As dori sa stiu si eu de unde ai primit aceste mulinete Banax SI 7000P adica din Germania sau Romania ca in Romania am cautat si eu si nu am gasit. Le ai de mult timp? Si esti multumit de ele?

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

8

sâmbătă, 3. martie 2012, 12:26

Sunt la ofertă, cu E.T. Spin Blade 3.00 m 100-200 g bete pe care le doream , și le-am primit de trei zle , cadou de ziua mea .
De la sotia mea. semnat .....sotia.
Nu am scris eu )))))))))))))))
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »LARRY« (4. martie 2012, 08:52)


walter

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 4

Membru din: 3. martie 2012

  • Scrie un mesaj privat

9

sâmbătă, 3. martie 2012, 16:45

Sunt la ofertă , pe magazinul pescarului cu E.T. Spin Blade 3.00 m 100-200 g bete pe care le doream , și le-am primit de trei zle , cadou de ziua mea .
De la sotia mea. semnat .....sotia.
Nu am scris eu )))))))))))))))


dar in ce magazin din ce oras si judet?


walter

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 4

Membru din: 3. martie 2012

  • Scrie un mesaj privat

10

sâmbătă, 3. martie 2012, 16:46

Sunt la ofertă , pe magazinul pescarului cu E.T. Spin Blade 3.00 m 100-200 g bete pe care le doream , și le-am primit de trei zle , cadou de ziua mea .
De la sotia mea. semnat .....sotia.
Nu am scris eu )))))))))))))))


dar in ce magazin din ce oras si judet?
sunt coreene sau de koos?

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

11

sâmbătă, 3. martie 2012, 17:18

Set Somn Koos Blade 300 ,am verificat ,au în stoc.
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »LARRY« (4. martie 2012, 08:49)


Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

12

marți, 13. martie 2012, 02:12

Acest tip de mulineta are bait runner, ca Helicon Banax 5600? Cat fir intra pe tambur, de exemplu, de 0,5 mm? :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

13

joi, 15. martie 2012, 15:23

Acest tip de mulineta are bait runner, ca Helicon Banax 5600? Cat fir intra pe tambur, de exemplu, de 0,5 mm? :gandesc:


Nu are bait runner.....0,52/240. :)
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

14

duminică, 3. februarie 2013, 09:56

De curand am intrat si eu in posesia a 2 buc Banax KOOS SI 7000P. LARRY ai apucat sa le testezi? isi fac treaba?

LARRY

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »LARRY«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

15

duminică, 3. februarie 2013, 11:09

De curand am intrat si eu in posesia a 2 buc Banax KOOS SI 7000P. LARRY ai apucat sa le testezi? isi fac treaba?


Încă nu le-am pus la treabă :nu: ......dar timp este :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

16

marți, 5. februarie 2013, 10:55

si supermetal 7000 p sunt ok, te poti baza fara problema in lupta cu somni punctabili. metalica, solida...nu se mai fabrica de ceva ani. energofish nu a reusit sa le vanda prea bine in Romania pentru ca nu prea se preteaza si pescuitului pe balti. iar optiuni pentru mulinete si pentru balta si pentru dunare sunt destule in banii pe care ii cerea energo cand a aparut mulineta asta. SI, helicon, poseidon - mulinete foarte bune, cat timp au fost facute in korea. acum sunt made in china si mai bine te lipsesti
eu am helicon 5600, tot made in korea, pentru dunare, la crap.
iar pentru somn am tot doua coreene, mitchell alu 398. am avut si slistaruri coreene, le-am facut cadou. aveau cam 20 de ani si mergeau perfect (in afara unor mici jocuri)
cam tot ce e bannax de korea este foarte fiabil

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

17

marți, 5. februarie 2013, 11:24

din pacate e bannax de china :nunteleg:

2arul

Oblete

Răspunsuri: 13

Membru din: 12. iunie 2013

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

18

joi, 6. martie 2014, 18:08

De curand am intrat si eu in posesia a 2 buc Banax KOOS SI 7000P. LARRY ai apucat sa le testezi? isi fac treaba?


Încă nu le-am pus la treabă :nu: ......dar timp este :pescuit:

Ieri am primit si eu cadou 3 buc de la un prieten din Germania, noi stock. Stiu ca, ....calul de dar nu se cauta la dinti.... dar mi se par cam grele si zgomotoase... ati apucat sa le testati anul trecut? Se adapteaza pescuitului de pe mal pe Dunare?

19

joi, 6. martie 2014, 22:00

Banax KOOS SI 7000 este o mulineta buna, folosesc de cativa ani doua de acest tip; am pe ele fir de 0,7 tot de la KOOS. Pentru fir bag mana-n foc, pentru mulineta ce pot sa va spun este ca am o mica indoiala la pick-up, anume la bratul acestuia, care s-a rupt dupa ce am agatat un copac de 15-20m, pe crestere....Firul a rezistat, l-am recuperat tot, tamburul de aluminiu s-a deformat vizibil, iar pick-up - ul s-a rupt ...Asta a fost!

larry

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »larry«

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

20

vineri, 7. martie 2014, 08:32

Ieri am primit si eu cadou 3 buc de la un prieten din Germania, noi stock. Stiu ca, ....calul de dar nu se cauta la dinti.... dar mi se par cam grele si zgomotoase... ati apucat sa le testati anul trecut? Se adapteaza pescuitului de pe mal pe Dunare?

Se adaptează perfect pt. Dunăre, capacitate mare de fir - un mare plus . :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.