Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

miercuri, 10. aprilie 2013, 06:29

Reglare sonar Lowrance Mark-5x Pro

sonarul mark 5 x pro ajuns la destinatie m-ai are nevoie de modificari si sambata il pun pe apa . am sa pun un video scuzati calitatea slaba a inregistrari , cu meniul sonarului si ce ar trebuii modificat pentru o scanare cat m-ai exacta a fundului, caracteristici ale apei- 3-10 metri apa curata limpede. va astept cu pareri !
10042013081 - YouTube

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 10. aprilie 2013, 14:36

Salut turboslider,
la weekend sau inceputul saptamanii viitoare vine cineva la mine sa-i reglez un Elite 4x. Are in proportie de 98% acelasi meniu ca si Mark 5xPro, si voi face pozele necesare cu reglajele dupa care voi urca pe forum. :bravo:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 10. aprilie 2013, 14:51

Presupun ca e asemanator cu elite 5x. abia astept

4

miercuri, 10. aprilie 2013, 19:26

re

zoran astept msg cu configuratia de la dmv cand il modificati si pe acela , dar pana atunci sambata plec la un pescuit cu sonarul si vad in carte ca sonda ar merge pusa si in interiorul barci pe fund ,, am dreptate sau nu? deocamdata nu avem suport penntru sonda trebuie sa improvizam ceva

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 10. aprilie 2013, 19:37

Sonda montata in interiorul barcii si acoperita cu epoxid functioneaza doar la barcile din fibra de sticla. Prin lemn sau aluminiu nu merge.
In pachet este un suport micutz de metal, pe care vine montata sonda. Apoi, acesta se poate insuruba pe un latez normal si prinde de oglinda barcii cu o presa de mana, asa ca si aici: Montarea sonarului si reglarea sondei
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 10. aprilie 2013, 19:44

As mai completa raspunsul lui Zoran, la barcile din fibra/ABS daca au fund dublu merge doar daca nu exista aer intre cele doua straturi.

7

duminică, 21. aprilie 2013, 20:01

re

am citit cartea sonarului dar mare lucru nu iti da decat cateva lucruri de baza !! va astept sa imi trimiteti ceva configuratii pentru o apa de 3-15 m limpede , sa fie o scanare cat m-ai exacta a fundului!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

8

luni, 22. aprilie 2013, 05:14

Ok, facem astazi sau maine, sa vad cum am timp. Tipul acela cu sonarul nu a mai venit la setat, asa ca nu am avut cum sa fac poze. :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

9

luni, 22. aprilie 2013, 09:27

re

ok abia sambata am sa plec la pescuit de somn noaptea ,m-am uitat pe sonar la temp apei si indica 16 grade la ora 12,ce parere aveti merita incercat sau este prea devreme?noaptea este cam frig 5-10 grade ,
:pescuit:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

10

marți, 23. aprilie 2013, 19:29

Pt un reglaj general si de inceput, acesta este:

index.php?page=Attachment&attachmentID=778

Dupa ce te obisnuiesti cu el, poti trece pe sensibilitate manuala. In rest, sa vezi ca sonda sa fie paralela cu suprafata apei.
Eventual ping speed poti pune la 2x.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Subiecte asemănătoare