Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

stinga romeo

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »stinga romeo«

Răspunsuri: 1

Membru din: 7. aprilie 2013

Locație: caracal

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 7. aprilie 2013, 17:29

sonar mark 5x dsi

salut! Am un sonar mark 5x dsi,l-am cumparat anul trecut din america ,am fost cu el pe balta,sunt foarte dezamagit pt ca nu stiu sa-l folosesc,i-mi arata plantele,fundul balti cu toate structurile,adincimea dar nu-mi arata nici un peste.Ce parere aveti este stricat sau nu stiu eu sa interpretez imaginile.Poate nu este setat cum tebuie.De unde pot descarca un manual de utilizare in limba romana.Va multumesc anticipat!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 7. aprilie 2013, 17:37

Nu este nimic defect la sonar.
Datorita tehnologiei folosite sonarele cu Down Imaging vor reda foarte bine obiectele statice din apa (configuratia substratului, structuri, plante etc.) si mai putin pestii sau alte obiecte in miscare... cam ce ai constatat si tu practic.
N-ar fi rau daca ne-ai spune una alta despre tine ca de exemplu de unde esti, la ce pescuiesti etc. ... asta-i motivul existentei acestui topic... despre sonare vorbim ulterior la topicul potrivit.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."