Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »Toth Robert«

Răspunsuri: 22

Membru din: 4. aprilie 2013

Locație: Arad

Profesia: Bucatar

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 7. aprilie 2013, 07:26

Matrite pentru turnat plumbi

Salutare...caut si eu ceva matrite pentru turnat plumbi...si sa nu fie tare scumpe ...fir intins
"Give me a lever long enough and a fulcrum on wich to post it , and I shall move the world"

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 7. aprilie 2013, 09:23

Ai mesaj privat.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Marian

Oblete

Răspunsuri: 13

Membru din: 13. aprilie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 7. aprilie 2013, 12:12

Salut, ma intereseaza si pe mine niste matrite pentru jiguri, grele de Dunare, 40 pana la 80 de grame.

Răspunsuri: 7

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 7. aprilie 2013, 19:49

Te salut. Ce model, ce gramaje?

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 7. aprilie 2013, 20:29

Si eu sunt interesat de matrite pt plumbul prezentat de Zoran.

lele

Biban

Răspunsuri: 104

Membru din: 1. aprilie 2013

Locație: Miercurea Ciuc

Profesia: Finisaje in constructii

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 7. aprilie 2013, 20:39

Salut...si pe mine m-ar interesa niste matrite de plumb pt clonc la 130, 150,200,250grame. Ori daca aveti idei cum sa le confectionez artizanal, mersi. :gandesc:
Munca este pentru aia care nu stiu sa pescuiasca...

  • Autorul acestui subiect este »Toth Robert«

Răspunsuri: 22

Membru din: 4. aprilie 2013

Locație: Arad

Profesia: Bucatar

  • Scrie un mesaj privat

7

duminică, 7. aprilie 2013, 21:29

[]
Robert, ti-am trimis link-ul pe privat pt. ca nu este incurajata postarea publica de link-uri catre site-uri comerciale.
Ti-as recomanda cu caldura sa citesti regulamentul forumului pt. o informare completa.
"Give me a lever long enough and a fulcrum on wich to post it , and I shall move the world"

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

8

duminică, 7. aprilie 2013, 22:28

Citeva detalii aici: Shop-uri www...
:prieteni:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

9

luni, 8. aprilie 2013, 06:24

Meseriaș bun.....tel.0745690480 :noroc:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

  • Autorul acestui subiect este »Toth Robert«

Răspunsuri: 22

Membru din: 4. aprilie 2013

Locație: Arad

Profesia: Bucatar

  • Scrie un mesaj privat

10

luni, 8. aprilie 2013, 09:48

ok scuze...nu o sa mai postez linkuri.Am citit regulamentu dar din dorinta de a ajuta am calcat pe bec.... :doaaamne:
"Give me a lever long enough and a fulcrum on wich to post it , and I shall move the world"

Răspunsuri: 62

Membru din: 11. august 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

duminică, 11. august 2013, 10:38

matrite plumb

Confectionez la cerere orice model matrita turnat plumb ( stationar, jiguri, etc ) Sant confectionate dintr-un material special , care rezista la temperatura si la f. multe turnari. Pot copia modele existente sau confectiona modele dupa preferintele fiecaruie. Modele executate :

imagur
prntscr
windows screenshot
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

12

luni, 12. august 2013, 06:29

Confectionez la cerere orice model matrita turnat plumb (
:zambet: salut Florine! ma intereseaza o matrita de turnat plumb Bullet cu doua cavitati de 30g---40g , gaura 1.5mm. daca se poate :nunteleg:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Răspunsuri: 62

Membru din: 11. august 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

13

luni, 12. august 2013, 11:49

matrita bullet

Confectionez la cerere orice model matrita turnat plumb (
:zambet: salut Florine! ma intereseaza o matrita de turnat plumb Bullet cu doua cavitati de 30g---40g , gaura 1.5mm. daca se poate :nunteleg:

In principiu orice se poate. Ideal ar fi daca ai un model care iti place, sa iasa la fel. Daca lasi la aprecierea mea, pot sa-ti fac o matrita cu doua cuiburi de bullet clasic ( ma refer la raportul intre lungime si grosime ) Daca ai alte preferinte,( mai lung, mai tronconic, etc) hai sa discutam pe privat sa nu ocupam spatiul discutiilor.
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

Răspunsuri: 62

Membru din: 11. august 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

14

luni, 12. august 2013, 20:15

Cam asa arata o matrita si produsul obtinut cu ea. E putin altceva decat ideea obisnuita de matrita de plumb dar eu le folosesc de multi ani (am peste 100) sant usor de folosit si poti obtine orice model doresti .


screenshot green
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

lele

Biban

Răspunsuri: 104

Membru din: 1. aprilie 2013

Locație: Miercurea Ciuc

Profesia: Finisaje in constructii

  • Scrie un mesaj privat

15

luni, 12. august 2013, 22:25

Cam asa arata o matrita

Salut Florin

Spune-mi te rog din ce fel de material e facut matrita si cum reusesti sa le faci ,,pinii,, de pozitionare? :bravo:
Munca este pentru aia care nu stiu sa pescuiasca...

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

16

luni, 12. august 2013, 23:27

O matrita de jiguri de 140 de gr am eu de dat. Merg VMC-urile mari pe ea.
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

Răspunsuri: 62

Membru din: 11. august 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

17

marți, 13. august 2013, 05:46

Salut Florin

Spune-mi te rog din ce fel de material e facut matrita si cum reusesti sa le faci ,,pinii,, de pozitionare? :bravo:
Asa cum spune si semnatura ta , eu daca la varsta mea nu am reusit inca sa invat sa pescuiesc, m-am apucat de "munca ". Iar in privinta asta , da-mi si mie voie sa am secretele mele capatate in urma multor ani de experimentari si multi, foarte multi bani cheltuiti. Mai ales acum, din pozitia de "tanar pensionar "e cam complicat. Asa cum si in meseria ta sant mici secrete ale meseriasului care nu se spun . Si ca tot veni vorba : intr-un apartament , stii unde e obligatoriu sa pui faianta impecabil ? Stiut fiind faptul ca meseriasul mai face mici "derogari "pe ici pe colo , ca sa-i " cada" placile bine.
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

18

marți, 13. august 2013, 07:44

Si ca tot veni vorba : intr-un apartament , stii unde e obligatoriu sa pui faianta impecabil ? Stiut fiind faptul ca meseriasul mai face mici "derogari "pe ici pe colo , ca sa-i " cada" placile bine.

Pe pereti. :ochi:
...cogito ergo sum.

Răspunsuri: 62

Membru din: 11. august 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

19

marți, 13. august 2013, 09:47

Raspuns gresit. Numai un meserias adevarat poate stii raspunsul.
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

lele

Biban

Răspunsuri: 104

Membru din: 1. aprilie 2013

Locație: Miercurea Ciuc

Profesia: Finisaje in constructii

  • Scrie un mesaj privat

20

marți, 13. august 2013, 20:39

da-mi si mie voie sa am secretele mele

Mare secret...materialul e plastilina care se intareste bagat in cuptorul cu gaz sau in cuptorul cu microunde in cateva minute...oricum mersi :bravo:
Munca este pentru aia care nu stiu sa pescuiasca...

Subiecte asemănătoare