Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

ovidiu

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu«

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 2. martie 2012, 09:23

Caracteristici deosebite ale unor locuri în care aţi pescuit

Zoran,

în cadrul altui subiect ai spus că, la Dunăre, ai dus firul cu barca 150 de metri. Ne spui cum erau malul şi apa, ce caracteristici aveau?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 2. martie 2012, 10:23

Da, sigur, malul era destul de inalt, in fata in apa erau stanci, iar eu am dus firul pe un platou de 7 metrii. Intre mine si platou era o groapa de 30 metrii.
Pe platou am pus bolovan cu guvide (floare de Dunare) mare, si pe la ora 23:00 a luat-o la goana. Am dat prima contra cam anemica, a doua am dato in gol... sa dus.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

3

sâmbătă, 3. martie 2012, 00:20

asta este metoda plantat, ca la crap.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

sâmbătă, 3. martie 2012, 05:34

:bravo: exact asa este.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

5

luni, 5. martie 2012, 14:47

Pentru apele curgatoare, caracteristica principala a coturilor de apa este ca acolo unde loveste in mal se creeaza adancime, iar somnul sta in zona, mai ales ca malul se mananca mereu si scoate din pamant ramele albe, ...acolo sunt de regula locuri bune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

luni, 5. martie 2012, 15:44

Asa este Iku,
dar acolo ori pescuiesti de pe acelasi mal, aproape de mal, sau, cum este pe Mures, poti trage de pe un mal pe altul si lega de mal (radacina, cranga, tufa...)
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

7

luni, 5. martie 2012, 19:22

Si acolo este si greu de scos pestele la malul inalt!

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 13. martie 2012, 14:24

Aici este Raiul unde ma duc cu cea mai mare placere, localnicii ii spun Scurta pt ca era un parau care se varsa din Lacul Brates in Dunare.Au urmat indiguirile dar asa i-a ramas numele.Se afla chiar la varsarea Prutului si in mijlocul Dunarii troneaza insula Oarba sau insula Dracului.Are toate calitatile pentru desfasurarea unui pescuit de exceptie.Primavara Dunarea se involbureaza si vine ca "nebuna" in dorinta de a se elibera de diguri.Iubesc locul asta!PRietenii glumesc si mereu imi spun ca acolo e "Nada florilor"
»galati« a adaugat urmatoarele poze:
  • Scurta (Large).jpg
  • Scurta1 (Large).jpg