Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 5. aprilie 2013, 23:12

Varf de FreeSpirit HiS-ive

Salutare, am doua varfuri de FreeSpirit HiS-ive rupte la 1,90 si 1,92 m(atat a ramas din varf, adica s-a rupt cate o bucata de 8-10 cm), unul din vina mea, iar celalalt din vina altui „inspirat”! Pana acum stateau deoparte, insa m-am gandit ca am 3 variante: 1. Sa-mi fac doua bete pentru somn, clonc si spinning; 2. Sa-mi fac o lanseta pentru somn si una de nadire pentru crap(impreuna cu primul segment care este neatins); 3. Sa-mi fac un marker si un spod pentru crap; Voi cum ati proceda? :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 6. aprilie 2013, 07:08

Daca tot sint ''fracturate''.si zici ca ai si tronsonul de jos,o varianta ar fi o lanseta de somn-spining greu,pentru barca .Undeva pe la 2.2-2.4m.,din tronsoane inegale...

Greu de prevazut cum va rezista in timp,lupta cu un somn nu-i joaca.Odata modificat blank-ul,prin taiere,fortele care actioneaza asupra lui,se distribuie altfel decit cum a conceput-o producatorul..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 11. aprilie 2013, 16:45

Daca tot sint ''fracturate''.si zici ca ai si tronsonul de jos,o varianta ar fi o lanseta de somn-spining greu,pentru barca .Undeva pe la 2.2-2.4m.,din tronsoane inegale...

Greu de prevazut cum va rezista in timp,lupta cu un somn nu-i joaca.Odata modificat blank-ul,prin taiere,fortele care actioneaza asupra lui,se distribuie altfel decit cum a conceput-o producatorul..

Nu stiu daca am inteles bine, dar nu mai vreau sa tai din niciunul din tronsoane!?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 11. aprilie 2013, 21:55

Apoi atunci,sint lungi...am inteles bine,sint bete de crap?
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu: