Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

bug

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »bug«

Răspunsuri: 4

Membru din: 13. septembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 14. mai 2013, 19:31

salut

ma numesc codrut, iubesc orice stil de pescuit, fost crapar 15ani, actualmente feederfishing. e f interesant pescuitul la somn si netragind platica si scobarul noaptea,poate o sa incerc la mustacios cu vreo platica sau scobar :gandesc:
toate bune

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 14. mai 2013, 19:35

Bun venit pe Forum, Codrut!
Daca esti bun feeder-ar (sau feeder-ist!?), 75% din pescuitul la somn este deja reusita! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

sopvalentin

Știucă

Răspunsuri: 624

Membru din: 27. februarie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 14. mai 2013, 19:52

:salut: :welcome:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 14. mai 2013, 19:54

:welcome: Codrut.

Răspunsuri: 118

Membru din: 6. august 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Tehnician

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 14. mai 2013, 20:23

:salut: :welcome:

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 14. mai 2013, 21:32

Salut şi bine ai venit pe forum !
De pe unde eşti, unde, pe ce râu vrei să dai la somn ?
:welcome:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 14. mai 2013, 22:19

:salut: bine ai venit pe forum ! :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

mark

Biban

Răspunsuri: 140

Membru din: 13. mai 2012

Locație: Lugoj

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 14. mai 2013, 22:52

Salut si bine ai venit. :welcome:

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

10

marți, 14. mai 2013, 23:45

:welcome: in barca noastra!

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

11

miercuri, 15. mai 2013, 08:35

:welcome: :pescuit: :pescuit:

Răspunsuri: 204

Membru din: 27. martie 2013

Locație: Sebes -Alba

Profesia: maistru Electro-mecanic

  • Scrie un mesaj privat

12

miercuri, 15. mai 2013, 09:09

:welcome: :pescuit:

bug

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »bug«

Răspunsuri: 4

Membru din: 13. septembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

13

duminică, 19. mai 2013, 18:30

multumesc.
sint din arad si muresul ma intereseaza pt somn. problema e sa am loc sa dau dupa el, de cei cu curentu'. asta e. fire intinse

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

14

duminică, 19. mai 2013, 20:40

multumesc.
sint din arad si muresul ma intereseaza pt somn. problema e sa am loc sa dau dupa el, de cei cu curentu'. asta e. fire intinse

Măi băieţi, doar sunteţi o trupă adevărată în Arad, luaţi atitudine faţă de curentişti. Protejaţi-vă ! Atât locurile de pescuit cât şi Mureşul. Daca balanţa nu vă favorizează apelaţi la prieteni ! Păcat de acel râu frumos şi pitoresc care se numeşte MUREŞ ! Io aici sunt la ~80 de km de Mureş, voi o aveţi acolo unii la vedere din balcon. Nu vă închipuiţi ce norocoşi sunteţi. Vă invidiez în sensul bun al cuvântului.
Fir întins !

bug

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »bug«

Răspunsuri: 4

Membru din: 13. septembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

15

marți, 21. mai 2013, 18:50

da ,ne invidiezi,dar iti spun sincer ca muresul demult nu mai e mures! eu stau la tara,linga arad si fac pina la apa 5 min.am 36 de ani si pescuiesc pe mures de la 10 ani. muresul s-a depreciat enorm. in 95-2000 a fost o explozie de mineri disponibilizati din vl jiului pe mina carora a ajuns dinamita . acestia au facut ravagii mai ales in zona ilia-lipova, unde cunosc situatia. saptaminal plecau cu daciile pline si comercializau peste! apoi au aparut tot mai multe setci, km-tri de pripoane, si celebrul conel! nimeni nu a zis nimic si nu zice! "din cauza poluarii " cica! e celebra fraza! poluare pe dracu! inainte de 89 mirosea carnea de peste a tot ce vreti(chimic)!acum nu prea mai ai ce mirosi!
de la an la an Isi schimba configuratia subacvatica.nu mai sint gropane,rare sint pragurile interesante,etc. de ce? Balastiere numeroase,despaduriri masive, neprotejarea torentilor ce se formeaza in paduri ,transportind cu ei cantitati uriase de aluviuni ce-si gasesc locul pina chiar in delta! pare aberant,poate, dar asta e adevarul! toate astea ne costa enorm.dar,chiar de ce trebuie sa ne miram?avem tara cu cel mai ridicat potential din europa,in toate, zic eu si NU MAI AVEM NIMIC!asta e! daca nu ar fi asa ,nu am fi in romania!
respecte

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

16

marți, 21. mai 2013, 18:57

:welcome: si nu-ti pierde speranta, cindva vor crapa si imbecilii..

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

17

marți, 21. mai 2013, 20:17

:welcome: si nu-ti pierde speranta, cindva vor crapa si imbecilii..

Să prindem vremurile când vom putea vorbi la trecut. De crăpat. Poate găsim şi noi o oarecare formă de contribuţie. Ca acea speranţă sa fie de domeniul prezentului. Speranţa moare ultima, nu.....?
:prieteni:

18

marți, 21. mai 2013, 20:52

In primul rand :welcome: pe acest forum
km-tri de pripoane, si celebrul conel! nimeni nu a zis nimic si nu zice! "din cauza poluarii " cica!

Nu mi-o lua in nume de rau, dar daca ai constatat asa ceva, ai luat vreo atitudine? :soc: (112, politie, etc) sa incerci sa faci ceva util?...sau te-ai crezut un "micut" in fata fenomenului?
Eu propun ca fiecare care are vreo "frustare" in privinta pescuitului, sa incerce sa evalueze daca a parcurs "toti pasii" pana a se "plange" ca nu la el este problema ci la "capra vecinului" :doarecapu: ...tipic romanesc(din pacate). :prieteni:
:noroc:

bug

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »bug«

Răspunsuri: 4

Membru din: 13. septembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

19

vineri, 24. mai 2013, 14:49

In primul rand :welcome: pe acest forum
km-tri de pripoane, si celebrul conel! nimeni nu a zis nimic si nu zice! "din cauza poluarii " cica!

Nu mi-o lua in nume de rau, dar daca ai constatat asa ceva, ai luat vreo atitudine? :soc: (112, politie, etc) sa incerci sa faci ceva util?...sau te-ai crezut un "micut" in fata fenomenului?
Eu propun ca fiecare care are vreo "frustare" in privinta pescuitului, sa incerce sa evalueze daca a parcurs "toti pasii" pana a se "plange" ca nu la el este problema ci la "capra vecinului" :doarecapu: ...tipic romanesc(din pacate). :prieteni:
:noroc:
din pacate (nu din fericire) o aripa a activitatii mele profesionale cuprinde si munca de combatere a braconajului in vinatoare. stiu exact ce inseamna o lupta cu braconierii si ce legi si de ce ai nevoie sa prinzi un braconier,crede-ma. nu mai intru in mai multe detalii, am enuntat mai sus:traim in romania, ce sa facem?!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

20

sâmbătă, 7. septembrie 2013, 17:07

Bine-ai venit printre noi! Cat despre ce e de facut, macar sa ne inspiram de la vecinii bulgari(vezi granitele, litoralul, zonele montane), daca noi nu suntem in stare!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!