Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 15. decembrie 2014, 23:39

Barca Luck 360

Afland de la colegul Mihai despre aceasta barca, dincolo, m-am gandit sa va intreb daca mai sunteti posesori/utilizatori ai acestui tip de barca, ce parere aveti de ea, cum se comporta pe Dunare, cum se comporta pe valuri, pe Dunare, si cum se comporta pe furtuna pe lacuri mari din Delta? Cat de stabila este, cu ce motoare o folositi, ce parere aveti despre spatiul de la bord, ce nemultumiri - daca exista - aveti fata de aceasta barca si orice de informatii mai puteti oferi despre acest subiect!?
P.S. Pot posta si un link?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 16. decembrie 2014, 05:16

P.S. Pot posta si un link?

Evergreen, da, poti posta link spre site-ul informativ al producatorului, cu conditia sa nu fie un shop online care are "cos de cumparaturi". :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 16. decembrie 2014, 12:21

P.S. Pot posta si un link?

Evergreen, da, poti posta link spre site-ul informativ al producatorului, cu conditia sa nu fie un shop online care are "cos de cumparaturi". :noroc:

Exact acest gen de situatie era incomoda pentru mine, si nu numai! Am cateva link-uri, unul dintre ele este chiar catre un anunt de pe probar_a, dar nu stiu cum se impaca cu regula!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 16. decembrie 2014, 16:45

Am pescuit deseori cu aceasta barca.. In 2 cu 15cp si bagaje de spin gliseaza lejer.. parca mai fashneata cu motorul de 2T decat 4...
Motorul ideal pentru ea cred ca este un 20-25cp, eventual 2 timpi.
Foarte stabila, uimitor de spatioasa... forma dreptunghiulara si compartimentele fata/spate ajuta.. Totusi la valuri pasagerul dupa cativa kilometri isi va face transplant de vertebre... din cauza formei fundului si neavand chila sa izbeste destul de violent de valuri... pe lacurile din Delta nu o vad bine...

Totusi cand imi va creste flacaul o sa-mi iau aceasta rigida pentru ca:
1. se pescuieste perfect la clonc, spin, crap,. etc
2. Usoara (120kg) iar in Ro rampe frumopase amenajate sau tmai rare decat dropiile. 2 insi se enerveaza si o baga pe oriunde in apa
3 Vrea motor mic 15-25cp (daca nu ma insel max 40cp)

Cand sunt valuri mari, sed bland si joc darts, nu ies cu barca :)

Nota de la 1-10 : 9! ar fi avut 10 daca se si impaturea ca gonflabil;a :)
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 17. decembrie 2014, 04:47

...Cand sunt valuri mari, sed bland si joc darts, nu ies cu barca...

OK, dar daca te prind valurile pe apa? Vine brusc vantul, si deoadata, in citeva minute se formeaza valuri de 1 metru. Ce faci? :gandesc: E destul de sigura barca sa ajungi cu ea incetisor la mal?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 17. decembrie 2014, 07:32

Ajungi fara probleme... Doar ca destul de zdruncinat... Am avut vreo 2 expeditii de iarna cu vant puternic si valuri la metru dar am ajuns onorabil la mal.Ca la orice Titanic, navigatia in conditii grele depinde in mare masura si de capitan...
Eu unul evit iesirile pe vant puternic ... Dar cum ziceai... uneori situatia se achimba de la ora la ora...
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 17. decembrie 2014, 08:46

Nici a mea nu-i mai breaza, doar ca-i mai lunga, si probabil ceva mai solida. Dar la valuri mici, trebuie sa ma opresc din acceleratie cind ajung pe la 25 km/h, iar la valuri mari, la 10km/h. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

miercuri, 17. decembrie 2014, 09:17

De solida e solida.. Pt o barca asa mixa totusi are 120kg... Groasa in pereti... Motorul nu se clinteste de pe oglinda la izbituri.. Producatorul zice maxim recomandat 40cp
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Subiecte asemănătoare