Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

joi, 21. februarie 2013, 10:21

piese schimb Ryobi

am o mulineta ryobi safari 5000 si iam perdut fluturasul care se fileteaza tamburul am sunat peste tot la toate firmele din Romania nimeni nu ma poate ajuta ca cica cei de la ryobi nu trimit piese . ma poate ajuta cineva cu o solutie

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 21. februarie 2013, 10:38

da, trimite-o inapoi si reclam-o ca defecta, ca a picat in apa la mulinetat, din senin
garantia e 2 ani in Europa, si sunt nevoiti sa-ti puna un fluturas in loc
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

3

joi, 21. februarie 2013, 12:11

faza e ca nu am cumparato am primito de la o ruda din italia mulineta nu arata rau dar nici in cea mai buna stare mia trimiso fara fluturas ca la pierdut deci faza cu garantia nu merge

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 21. februarie 2013, 12:23

faza e ca nu am cumparato am primito de la o ruda din italia mulineta nu arata rau dar nici in cea mai buna stare mia trimiso fara fluturas ca la pierdut deci faza cu garantia nu merge


spune-i rudei respective sa mearga in magazinul cel mai apropiat de el care comercializeaza Ryobi si sa cumpere piesa respectiva sau eventual sa dea comanda dupa ea si in cateva zile o va primi. te va costa vreo 3 euro daca tin bine minte ... :ochi:

ps: treci eventual pe la rubrica de prezentare ... uite-te sub avatarul tau :noroc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

5

joi, 21. februarie 2013, 13:44

mersi de ideea dar nu prea am cum....ruda e o femeie care nare nici o treaba cu pescuitul ..a gasit si ea mulineta printr-o magazie.....faza e ca nici nu se poate deplasa pe la magazine de profil k e prinsa cu serviciul non stop.....doar dak imi poti recomanda pe vreo cineva roman de prin italia si de e si pescar ar fi minunat

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 21. februarie 2013, 13:53

mersi de ideea dar nu prea am cum....ruda e o femeie care nare nici o treaba cu pescuitul ..a gasit si ea mulineta printr-o magazie.....faza e ca nici nu se poate deplasa pe la magazine de profil k e prinsa cu serviciul non stop.....doar dak imi poti recomanda pe vreo cineva roman de prin italia si de e si pescar ar fi minunat


zi-mi despre ce mulineta e vorba, model si marime si vad cu ce te pot ajuta ... eventual poti baga si o poza pentru siguranta. si mie imi este usor peste mana sa ajung prin magazine dar cand ajung pe acolo sa imi iau anumite chestii intreb si de piesa asta ...

e mai nasol daca zici ca a gasit-o prin nu stiu ce magazie ca poate fi vreun model mai vechi si atunci e mai complicata treaba cu gasitul unei piese care sa se potriveasca ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

7

joi, 21. februarie 2013, 14:03

mulineta e Ryobi SAFARI 5000 mai scrie Metaroyal pozele cu mulineta le gasesti pe acest site: http://www.fishingthailand.com/webboard/…ory=&No=1112416 poza cu ce am eu nivoie esta a 8 a mersi mult

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 21. februarie 2013, 14:40

mulineta e Ryobi SAFARI 5000 mai scrie Metaroyal pozele cu mulineta le gasesti pe acest site: http://www.fishingthailand.com/webboard/…ory=&No=1112416 poza cu ce am eu nivoie esta a 8 a mersi mult


sa inteleg ca asta e piesa:



nu stiu sigur cand ajung pe la magazin dar cu prima ocazie voi intreba de piesa si te anunt.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

9

joi, 21. februarie 2013, 16:11

da asta este......astept raspuns .....mersi

10

sâmbătă, 23. februarie 2013, 21:20

e o caruta de bani mulineta, cred ca merita efortul
se gaseste si in Romnia, nu ar strica sa faci o intrebare importatorului. o gasestiin categoria mulinetelor de somn

trimit pe privat un link