Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »robert_29«

Răspunsuri: 40

Membru din: 31. martie 2013

Locație: Baia Mare Maramures

Profesia: Tamplar , Vanzator Comercial

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 8. iulie 2013, 21:15

Bine v-am gasit

Buna ziua tuturor. Ma numesc Zoltan Robert am 29 ani si sunt din Baia Mare , Maramures.
Inca nu ma pot numi pescar de somn insa sper ca in acest an sa sparg bariera aceasta.
Ca un scurt istoric in legatura cu pescuitul la mustaciosi as putea sa spun numai ca am prins absolut ocazional dand la rama groasa pe Somes dupa cine stie ce si a intrat EL. Capturi nu am cine stie ce (undeva pana in 3 kg).Intreaga idee cu pescuitul la somn este rezultatul unei ambitii de a trece la un pescuit de pesti mari. Nu sunt un mancator de peste asa ca nu sunt curios sa umplu congelatorul si pe deasupra daca tot am pasiunea asta macar sa imi ofer adrrenalina unor driluri adevarate. Punctul de plecare in toate acestea a fost o mica "nenorocire" : eram pescar de caras, platica, mreana si alte cele maruntele si un individ binevoitor m-a lasat fara 2 bologneze si 4 bete de pescuit la fund (cu alte cuvinte mi-a furat toate betele).Am ramas cu un bat de spining si o varga de 7 m.In decursul ultimilor 2 ani am achizitionat 3 bete pentru somn cu 3 mulinete (2 bete Sanger Pro T 3m, act 180-400+ un Siweida Carbon Catfish 2.85m ,act 120-180g toate echipate cu Okuma Longbow 80)iar trusa de somn e si ea deja destul de cuprinzatoare. De pescuit propriuzis la somn am inceput deabia anul acesta dar inca fara rezultat.E greu sa cauti locuri pt somn cand in ultimi 14 ani de pescuit ai cautat vadul sa prinzi mrene si scobari , dar am ambitia sa ii gasesc si sa ii prind pana la urma. Pot sa zic ca acest an este un test pentru monturi ,locuri ,tehnici etc.
Referitor la acest Site si la aceasta comunitate numai vorbe de bine...aici am citit prima data articole cu adevarat cuprinzatoare despre tot ce inseamna somn si pescuitul acestuia. Intregul sezon rece m-i l-am petrecut citind articole si prezentari de monturi de pe acest site si cred ca imi vor prinde bine.Nu sunt si nici nu voi fi un membru foarte activ pe forum pentru ca 2 locuri de munca nu imi prea dau timp sa stau mult pe net insa sper sa va faca placere compania mea. :salut:

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 9. iulie 2013, 08:01

Robert, Bine ai venit pe forum !
:welcome:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 9. iulie 2013, 08:06

Salut Robert, bine-ai venit pe forum si din partea Echipei! :welcome:

Multumim pentru "flori"!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 204

Membru din: 27. martie 2013

Locație: Sebes -Alba

Profesia: maistru Electro-mecanic

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 9. iulie 2013, 08:45

Salut Robert, bine ai venit pe acest forum de unde avem intotdeauna cite ceva de invatat! :welcome:

sopvalentin

Știucă

Răspunsuri: 624

Membru din: 27. februarie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 9. iulie 2013, 09:09

Robert, Bine ai venit pe forum ! :salut:

Adrian S

Șalău

Răspunsuri: 220

Membru din: 25. iulie 2012

Locație: SEBES-ALBA

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 9. iulie 2013, 09:13

Salut Robert, bine ai venit ! :welcome:

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 9. iulie 2013, 09:54

salut Robert,

:welcome: in barca noastra!

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 9. iulie 2013, 12:07

Bun venit pe acest forum Robert! :welcome:

CalinTM

Oblete

Răspunsuri: 15

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

9

marți, 9. iulie 2013, 19:01

bine ai venit si fire cat mai intinse!

tatuc

Șalău

Răspunsuri: 430

Membru din: 27. mai 2012

Locație: TULCEA

  • Scrie un mesaj privat

10

miercuri, 10. iulie 2013, 07:54

:welcome: si fum din frane!!!!!!
:pescuit:

Pescarii stiu cat de periculoasa este marea si cat de infioratoare e furtuna , dar ei nu au considerat vreodata aceste lucruri ca fiind indeajuns pentru a-i face sa ramana la tarm."
Vincent Van Gogh

  • Autorul acestui subiect este »robert_29«

Răspunsuri: 40

Membru din: 31. martie 2013

Locație: Baia Mare Maramures

Profesia: Tamplar , Vanzator Comercial

  • Scrie un mesaj privat

11

miercuri, 10. iulie 2013, 23:20

Multumesc pentru urari.

Salut Robert, bine ai venit pe acest forum de unde avem intotdeauna cite ceva de invatat! :welcome:
Intradevar indiferent cat de multe stim intotdeauna este loc de mai mult si de mai bine. Sper sa ajung sa fiu si eu de folos pe acest forum cu un sfat bun sau vreun lucru nou referitor la pescuitul mustaciosilor , si nu numai.

nycu22

Biban

Răspunsuri: 152

Membru din: 18. februarie 2013

Locație: Iasi

  • Scrie un mesaj privat

12

sâmbătă, 27. iulie 2013, 21:52

Salut! Bran bine ai venit ! :salut: :welcome:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

13

miercuri, 11. septembrie 2013, 11:59

:salut: Bine-ai venit, Robert, fire intinse!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!