Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

spinning

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »spinning«

Răspunsuri: 38

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 30. iunie 2013, 16:33

Pareri Lanseta EnergoTeam Silver Solid Dominant 2.40m/100-200gr

Salut baieti

Ce parere aveti de lanseta EnergoTeam Silver Solid Dominant 2.40/100-200gr. si de mulineta Okuma longbow lb 80, credeti ca face fata la pescuitul somnului,sau ce imi recomandati ? (le folosesc 90% pt pescuitul la clonc si 10% de pe mal). multumesc
Cand esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pt ceilalti, la fel si cand esti prost...

2

luni, 1. iulie 2013, 07:00

pentru aia 90% sigur sunt bune

spinning

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »spinning«

Răspunsuri: 38

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 12. iulie 2013, 21:12

Mersi mult
Daca stau sa ma gandesc mai bine cred ca 99% o folosesc pt. clonc.
Credeti ca inelele rezista la firul textil ? :gandesc:
Cand esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pt ceilalti, la fel si cand esti prost...

BruMareL

Oblete

Răspunsuri: 25

Membru din: 2. iunie 2013

Locație: loc. Onesti jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

4

sâmbătă, 13. iulie 2013, 21:17

Din cate stiu aceasta lanset aare inele SIC si atunci face fata la firul textil.

spinning

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »spinning«

Răspunsuri: 38

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 14. iulie 2013, 17:38

:bravo: mersi mult de tot :prieteni:
Cand esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pt ceilalti, la fel si cand esti prost...

rooney

Biban

Răspunsuri: 139

Membru din: 22. aprilie 2012

Locație: satu mare

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 14. iulie 2013, 18:44

am si eu modelul asta dar cel de2,7 mt.sunt multumit de ea si am tras de ea cu toate puterile si a facut fata cu brio dar am folosito doar cu mono asa ca nu stiu daca face fata firului textil dar am sa incerc.toate cele bune.

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 15. iulie 2013, 07:13

Să ai grijă la Okuma longbow lb 80, dacă pui textil şi strângi frâna la maxim s-ar putea să-ţi rupă piciorul mulinetei. Eu am făcut un test cu mono de 0,5mm şi s-a îndoit din picior, mi-a fost teamă că se rupe, eu n-aş pune textil pe ea.

Nu recomand punerea de textil mai gros de 0,30 mm pe nici o mulinetă cu corp din compozit pe bază de grafit.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.