Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 31. mai 2012, 07:12

avem motociclisti intre noi ?

vreau sa-mi schimb motorul, vreau sa iau un Yamaha Fz Fazer, daca e ceva cunoscator pe aici, multam fain !
Get Rich or Die Tryin'

Stefi

Biban

Răspunsuri: 93

Membru din: 16. mai 2012

Locație: București (după 18 ani de Timișoara)

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 7. iunie 2012, 06:51

Asfalt uscat în primul rând ! Fazerul de la yamaha cred că este o algere bună pentru un neked, deși eu sunt fan Honda recunoscută pentru fiabilitate.
În decursul anilor (aprox 24 la număr) am schimbat câteva motoarea stfel :
1.la 13 ani - posesor mobra 50
2.16-17 ani -posesor Minsk 125
3.17-18 ani - posesor Tula 200
4. 18 ani- Honda CB 500
5. 28 ani Honda CBR 600 F
6. 30 ani Honda Hornet 600
7. 32 -35ani Honda 600 rr
8.32-34ani Honda dylan 125 (scuter)
9. 36ani ........... mașină -2 bucăți ,deh copil mic ,alte priorități.deși și acum îmi curge :buaaaah: după un motor.
De mers pe motore am mai mers și pe altele, depinde la ce vrei să îl folosești .Din ce am avut mi-a plăcut foarte mult Hornetul de 600 , un motor extrem de iertător , comod ,folosință polivalentă atât în oraș cât și în afară asfalt bineînțeles; dezavantaj-lipsa protecției la vânt la viteze mari-normal pt.un neked.
Dacă vrei să faci turing o alegere bună ar fi yamaha TDM 900 (dacă se poate cu ABS) am mers pe ea și mi-a plăcut foarte mult, ca și VFR 800 de la Honda.
Dacă vrei să mai scapi și pe arătură poți să te orientezi spre alt gen :Varadero 1000, Honda transalp, sau CRFX 450 (daă vrei ceva ușor , rău, ce îi place noroiul )
Concluzie :- gândeștete la ce vrei să îl folosești și după aceea putem vorbi.
-Fazerul , cam ca tot ce se face în Japonia este o elegere bună , din aceiași clasă cu Honda Hornet 600 (cred că se duce chiar o competiție între cele două branduri pe acest segment.)-un naked ce îl poți folosi atât în oraș cât și în afara lui ,puternic , nu cred că te vei plictisi ușor de el , cu viteze de croazieră de până la 120-130 km/oră , după această viteză ai o mare problemă cu protecția la vânt , deși el atinge viteze ce bat spre 200km/oră.
- Honda Hornet 600 cred că se face în Italia dacă nu mă înșel și ar putea să aibe prețuri bune.Eu personal dacă ar fi să aleg între cele două branduri aș merge pe Honda , dar dacă prețul, starea motocicletei, anul de fabricație, km parcurși ar avantaja Fazerul nu aș ezita să il iau.

Baftă și asfalt uscat sau noroi în roți depinde de ce motor îți iei! :ciao:

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 8. iunie 2012, 06:48

are un amic de al meu, pritre altele un fz6 yamaha, il are de 15 ani, el ma influentat cu fazer-ul, tot asa si el are motor de la 13 ani, si acum are 50, prepara motoare pentru curse, el mi-a zis ca i se pare cel mai bun pentru calatorii lungi, cam asta ma intereseaza, si sa merg la munca cu el. Am avut un R6, la-m dat rapid, ca vreau sa ajung sa am si nepoti, ala nu e motor, e o bestie, si cum eu am mana grea, stanga ..........
Get Rich or Die Tryin'

gio

Oblete

Răspunsuri: 12

Membru din: 23. august 2012

Locație: RO

Profesia: COO

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 29. august 2012, 09:22

avut,foarte multumit de el.
ADEVARATA MARETIE ESTE AIDOMA APEI.APA ESTE ACEEA CARE SCALDA TOATE LUCRURILE.EA ALEGE LOCURILE CELE MAI JOASE,DISPRETUITE DE OAMENI.

Subiecte asemănătoare