Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »Cyprinus«

Răspunsuri: 67

Membru din: 4. decembrie 2012

Locație: Zalau

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 5. decembrie 2012, 13:24

Lansete si mulinete

Domnilor intentionez sa imi achizitionez 3 mulinete pentru a le imperechea cu niste lansete Mantikor Team Waller de 2,7 m 200-300 cw.Intentionez sa folosesc lansetele de pe mal. Din pacate bugetul nu este nelimitat.As putea sa dau apoximativ 400 lei pe o mulineta. In aceasta categorie am gasit doar una si anume Fin-Nor World Class Tackle , varianta de 80. Mai sunt ceva de la Banax in aceeasi categorie de pret.Tin sa precizez ca prefer sa achizitionez de pe piata din Romania nedorind sa achizitionez cu cardul.Nevasta pandeste la cotitura.... :zambet:
Totodata mai doresc 2 lansete si ma gandesc la Penn Never Crack tot de 2,7 m.Am citit despre ele pe acest forum si nu am gasit nimic rau.Din pacate pt aceste 2 lansete am la dispozitie 2 mulinete Tica Rage cu care va trebui sa trag anul viitor.

Si ca sa inchei, o lanseta sau 2 pentru pescuitul la clonc? Ca oricum cloncul pt mine reprezinta marea necunoscuta din ecuatie.

Va multumesc anticipat

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 5. decembrie 2012, 13:48

Si ca sa inchei, o lanseta sau 2 pentru pescuitul la clonc? Ca oricum cloncul pt mine reprezinta marea necunoscuta din ecuatie.
Eu zic sa nu pleci niciodata la pescuit cu un singur baț!
Se pot intampla 1000+ de "accidente" care sa faca imposibila folosirea lui si-i pacat sa ratezi toata partida... mai ales daca ai facut eforturi sa ajungi acolo (costuri, distanta etc. etc.).
Eu am o lanseta si o mulineta de clonc pe care nu le-am folosit absolut niciodata... da` totdeauna le am la mine (nu neaparat in barca, ii bine si pe mal, in masina :) ).

Completare ulterioara: daca intrebai de fapt cu cate bete sa pescuiesti SIMULTAN la clonc, parerea mea personala-i: categoric cu unul singur.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

  • Autorul acestui subiect este »Cyprinus«

Răspunsuri: 67

Membru din: 4. decembrie 2012

Locație: Zalau

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 5. decembrie 2012, 15:44

Ms de sugestii.De obicei am cu mine o galerie de lansete si mulinete.Dar nici una pt clonc (oricum nu stiu nimic despre metoda asta dar vreau sa o incerc).

Am mai gasit ceva interesant in ceea ce priveste lansetele: Jenzi siluro special bait glass 2,7m 250-500gr cw. pretul e decent, componente Fuji si cica e "hand made".Am avut una in mana candva...nu mi s-a parut rea.Stie cineva ceva de lanseta asta?merita 370 lei?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 5. decembrie 2012, 19:32

Am mai gasit ceva interesant in ceea ce priveste lansetele: Jenzi siluro special bait glass 2,7m 250-500gr cw. pretul e decent, componente Fuji si cica e "hand made".Am avut una in mana candva...nu mi s-a parut rea.Stie cineva ceva de lanseta asta?merita 370 lei?


Introdu termenii de cautare: Jenzi Siluro => http://forum-pescuit-la-somn.com/index.p…ht=Jenzi+siluro

:zambet:

Ai Mesaj Privat.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • Autorul acestui subiect este »Cyprinus«

Răspunsuri: 67

Membru din: 4. decembrie 2012

Locație: Zalau

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 5. decembrie 2012, 20:30

Nu am gasit nici o alta postare pe forum cu privire la lansetele Jenzi :necajit:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 5. decembrie 2012, 20:34

Dai click pe Forum in bara, sus. Apoi introduci in cautare si cauta in tot forumul.

Daca esti intr-un sub-forum si cauti, cauta doar in subforum.

Da click aici: :bravo:
Lanseta Jenzi Siluro Special Baitmaster Glass
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

joi, 6. decembrie 2012, 09:55

Arunca o geana si la Formax > Legacy Catfish 150-300 285 Eu mi-am cumparat 2 bucati acum 2 saptamani si... la prima vedere nu am ce sa le reprosez.
Tot ce-ti pot spune este ca-i lucrata ingrijit, are design placut, tind sa cred ca puterea de aruncare este mai mare decat cea specificata. Pare o lanseta cu un raport pret calitate excelent. Manerul ii ofera o priza excelenta si nu pare grea.
Inca nu am apucat sa o folosesc pe apa si... pana la primavara abia daca mai am rabdare. Astazi, de Mos Nicolae au reduceri de 20% :ochi: + am impresia ca magazinul este in Zalau.