Paaai... ai avut de ales, intre a veni cu noi la Dunare in acel weekend, sau a merge singur sa testezi si sa incerci. Tu ai ales a doua varianta. De ce? Eu, in locul tau, nu as fi ratat-o pe prima, nici daca trebuia sa suport toata cheltuiala iesirii

(n-a fost cazul la nici o iesire organizata de mine sa suporte nimeni cheltuieli in plus...)
ai fi avut de invatat enorm de multe!
Zoran, iesirea aia trebuia sa o fac, cumparasem motorul in martie si abia acum in august am reusit sa-l testez! luasem sonar de anul trecut si am apucat doar de doua ori sa vad ce face pe apa in conditiile in care doar o data l-am avut pe o barca cu motor cca10min...deci visam cu ochii deschisi la iesirea aia. In plus am fost pe locurile copilariei mele unde m-am format ca si pescar de rapitor, iti dai seama ca de mic ma rodea curiozitatea sa vad ce e in apa, cat de adanca e, cum arata structurile in care agatam de atatea ori...Mai putin partea cu caratul si cu arsurile de la soare pot zice ca a fost o iesire mult peste asteptari...am ridicat somni, i-am vazut pe sonar, mi-au tras, am vazut zgomotul cand s-au speriat...weekendul viitor merg la Dunare si sunt convins ca o sa prind pt ca voi merge pe locuri cu peste nu la plimbare

Apoi mai am o placere, aia de autodidact, adica documentarea de acasa sa o pun in practica pe apa...deh sa ma fi vazut cu cartea tehnica pe barca cand stateam si tot incercam sa pornesc motorul
scuze de offtopic