Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Taica Precistan

Sunt nou și mă prezint!

• Autorul acestui subiect este »Taica Precistan«

Răspunsuri: 1

Locație: Bucuresti

Profesia: comert

• Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 6. noiembrie 2019, 12:05

Alegere sonar Lowrance HDS 7 vs Simrad GO 9 XSE

Salut toti colegii , este primul meu subiect pe acest forum, sunt un pescar vechi pe balti si lacuri dar vreau sa schimb radical registrul si sa ma apuc de pescuitul din barca pe Dunare. Asadar sunt la capitolul achizitionarii de la 0 al achipamentului necesar, in acest sens am periat acest forum de unde am cules multe informatii necesare la alegerea barcii,sonarului, lansetelor, mulinetelor etc. Mentionez ca vreau sa pescuiesc la crap si rapitor cu o mare aplecare catre somn la clonc. Asfel ,la capitolul sonar , am ramas setat pe unul din cele doua din titlu. Ambele au acelasi pret, mie i-mi par ca fac aceiasi treaba dar as inclina spre achizitia Simrad-ului datorita ecranului mai mare. Credeti ca pierd ceva daca nu iau Lowrance hds fata de Simrad ? Multumesc.

Subiecte asemănătoare