Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

41

joi, 3. martie 2016, 08:24

O baterie ce poate fi descarcata pana la un nivel mai scazut (deep cycle) este mai grea decat bateria auto de aceeasi capacitate din cauza constructiei electrozilor ("placilor").
O baterie AUTO de 60Ah este mai grea de 10-12Kg asa ca sincer nu prea cred sa gasesti una deep cycle la aceasta greutate.
N-as cumpara sub nici o forma un acumulator second hand decat daca ar fi la un pret chiar de nimic. :)
Acumulatoarele LiIon sau LiPol sunt mai usoare, au o capacitate mult mai mare raportata la greutate, un pret pe masura insa sunt EXTREM de pretentioase la capitolul incarcare... in nici un caz nu pot fi incarcate cu o combinatie transformator/punte/"reostat" sau cu un incarcator ieftin cumparat de la Metro. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 22

Membru din: 9. februarie 2014

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

42

joi, 3. martie 2016, 08:30

Am incecat ..... Mulțumesc pentru ajutor .

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

43

joi, 3. martie 2016, 14:26

Eu am folosit cu satisfactie asa : accumulator MINNKOTA DL 110 , motor MINCOTA ENDURA CLASIC 40LBS , redresor TELWIN T-CHARGE 28 , si pentru manevra barca mare si pt deplasare si manevra barca mica de aluminiu!
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

macinic

Biban

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

44

miercuri, 22. iunie 2016, 14:50

Motor Minn Kota Traxxis 55, 42''; doua baterii 110 A,12V, minn kota (idem zap marine) , plus siguranta 60 A, plus incarcator telwin t-charge 12;

45

joi, 18. iulie 2019, 11:14

info service CTEK

Salutari, nu stiti un centru de reparat post garantie ptr. CTEK MXS 10 ?
A expirat perioada de garantie si cam atat, ....nu se aprinde nimic nu mai face nimic.... vanzatorul zice ca ei nu repara, se schimba 1 la 1 pana e in garantie...apoi :doarecapu:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

46

joi, 18. iulie 2019, 11:32

Salutari, nu stiti un centru de reparat post garantie ptr. CTEK MXS 10 ?
A expirat perioada de garantie si cam atat, ....nu se aprinde nimic nu mai face nimic.... vanzatorul zice ca ei nu repara, se schimba 1 la 1 pana e in garantie...apoi :doarecapu:


Cu toate ca SANSELE SUNT F. MICI, daca nu gasesti un centru de reparatii care sa detina documentatii/componente/etc. pt. marca asta, poti sa mi-l trimiti sa ma uit ce-i prin el... poate cine stie... :)
Nu pot promite ca rezolv ceva....
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

47

joi, 18. iulie 2019, 12:33

Cu toate ca SANSELE SUNT F. MICI, daca nu gasesti un centru de reparatii care sa detina documentatii/componente/etc. pt. marca asta, poti sa mi-l trimiti sa ma uit ce-i prin el... poate cine stie... :)
Nu pot promite ca rezolv ceva....

Ok. trimite te rog adresa in mp si trimit luni cu curier, vezi ce si cum se poate... itre timp o sa iau alta ca nu am de ales ... dar incerc sa caut o firma care are garantie extinsa si service de reparat.