Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

4 901

miercuri, 28. noiembrie 2018, 13:19

Anem, ca idee ...am avut unul exact de 87 cm si a avut vreo 6,5 kg .E drept ca era de balta si poate era mai greu sau mai usor :ochi: Oricum un salau foarte frumos .Felicitari!

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 902

joi, 29. noiembrie 2018, 17:11

:salut: Salutari la toata lumea! Va felicit pe toti pentru capturi! :bravo:
Mie anul asta mi-a mers destul de rau din punctul de vedere al numarului pestilor prinsi, am dat la gherle cu gramada :rizi: Cred ca sunt din ce in ce mai putini pesti in apa pe aici..
Am prins si doua recorduri pentru mine intre timp un salau de 92de cm si ceva avati, cel mai mic cred ca avea foarte putin peste 100de grame :rizi: pe asta din urma il pun la "record" personal pentru ca nu am mai prins niciodata avati atat de mici.O sa se si vada in poza ca era putin mai mare decat trilul de 7cm :rizi: De fapt am avut o partida la avat unde atacau numai astia de 20cm, pun poze cu unii dintre ei :rizi:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 903

joi, 29. noiembrie 2018, 17:14

Foarte fain! Bravo Mane, superb exemplarul de salau :noroc: ...pacat ca ti se vad degetele :rizi: :zambet:

Oare cate kg o fi avut ala de 92cm??? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 904

joi, 29. noiembrie 2018, 17:22

Foarte fain! Bravo Mane, superb exemplarul de salau :noroc: ...pacat ca ti se vad degetele :rizi: :zambet:


Mersi Zoran! In privinta degetelor zic doar chestia asta: :rizi: :rizi: :rizi:


Oare cate kg o fi avut ala de 92cm???


Nu stiu cate kg a avut pt ca nu am cantar la mine, il las acasa de lene :zambet: l-am estimat asa "la ochi" impreuna cu Anem si a fost cel mai mare ce am prins noi pana acum pe aici.Am si o filmare cu gopro-ul dar nu prea se vede bine. :noroc:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4 905

marți, 4. decembrie 2018, 15:58


Mie anul asta mi-a mers destul de rau din punctul de vedere al numarului pestilor prinsi, am dat la gherle cu gramada :rizi:


poate o fi mai OK sfarsitul anului ... ca anul ce urmeaza sigur va fi mai bun ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 906

vineri, 7. decembrie 2018, 00:07

Salut baieti! Astea sunt capturile noastre de duminica, a fost o zi superba in care am prins pestii activi :bucuros2:

Pun si un video, in primele 5 minute vorbesc despre lansete dar dupa apar si ceva pesti :zambet:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4 907

vineri, 7. decembrie 2018, 07:42

Faina zi ati avut, felicitari!
Crapu` ala la ce-o venit? :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 908

vineri, 7. decembrie 2018, 11:12

Faina zi ati avut, felicitari!
Crapu` ala la ce-o venit? :)


Mersi! Crapul a venit la un shad de 7,5cm infipt in coada :zambet:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 909

vineri, 7. decembrie 2018, 17:45

Felicitari Mane & Anem! Asa activitate sa tot ai... alti nu o au intr-un an de zile asa activitate :noroc:

Am fost si eu alaltaieri, la clonc, pe Rin. A fost foarte greu, dar pana la urma au iesit 2 la pozat: 1,2 si 1,48 cm :bucuros2:
Is faini somnii de decembrie, dae tot plini de muci is... ce mi-or facut prin barca, BLEAHHH... :rizi:

index.php?page=Attachment&attachmentID=3113 index.php?page=Attachment&attachmentID=3114 index.php?page=Attachment&attachmentID=3115 index.php?page=Attachment&attachmentID=3116 index.php?page=Attachment&attachmentID=3117
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 79

Membru din: 7. septembrie 2014

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 910

vineri, 7. decembrie 2018, 18:23

Bravo baieti! O zi super cum majoritatea cred ca si-ar dori sa aiba! Felicitari si pt lansete, sa le stapaniti sanatosi si la cat mai mute zile din astea! :bucuros2:

Zoran, faine capturi de decembrie, felicitari! Mergi cu cloncul pana la finele anului? :apl:

Din pacate pe aici cam putine capturi spre nimic in ultima vreme, unii aud ca mai prind nu stiu cum si pe unde, dar eu la spinning nu, asa o fi sa fie, nu stiu dar mai incercam :relax:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 911

vineri, 7. decembrie 2018, 18:25

Zoran, faine capturi de decembrie, felicitari! Mergi cu cloncul pana la finele anului?


merci... da, si voi si intra cu el in 2019 :zambet: somnii tot acolo sunt, in apa, doar ca au alt comportament :ochi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 79

Membru din: 7. septembrie 2014

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 912

vineri, 7. decembrie 2018, 18:36

Super tare! Ar fi foarte laudabil sa reusesti sa treci iarna pescuind la clonc cu oarecare succes! Iti tin pumnii! :bravo:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 913

vineri, 7. decembrie 2018, 18:38

Super tare! Ar fi foarte laudabil sa reusesti sa treci iarna pescuind la clonc cu oarecare succes! Iti tin pumnii! :bravo:


Timpul nu prea permite sa iesim atata de des... e frig, bate foarte des vantul, chiar si tare, si vapoarele circula non-stop...

De ex de ieri pana luni s-a anuntat vant puternic, deci pica pescuitul din barca. Sa vedem de marti incolo ce surprize ne mai aduce decembrie
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 914

vineri, 7. decembrie 2018, 23:39

Felicitari Mane & Anem! Asa activitate sa tot ai... alti nu o au intr-un an de zile asa activitate :noroc:

Mersi, chiar am avut parte de o zi superba :buaaaah:

Am fost si eu alaltaieri, la clonc, pe Rin. A fost foarte greu, dar pana la urma au iesit 2 la pozat: 1,2 si 1,48 cm
Is faini somnii de decembrie, dae tot plini de muci is... ce mi-or facut prin barca, BLEAHHH...

Felicitari si la cat mai multi muci in barca :rizi:

Bravo baieti! O zi super cum majoritatea cred ca si-ar dori sa aiba! Felicitari si pt lansete, sa le stapaniti sanatosi si la cat mai mute zile din astea!

Mersi frumos! :noroc: Lansetele deja ne plac si se pare ca sunt pe plac si pestilor :zambet:

Răspunsuri: 11

Membru din: 17. septembrie 2017

Locație: arad

  • Scrie un mesaj privat

4 915

duminică, 9. decembrie 2018, 19:15

Felicitari baieti!!!sa iti aduca capturile visate batul Loomis , Mane!!

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 916

luni, 10. decembrie 2018, 21:55

Felicitari baieti!!!sa iti aduca capturile visate batul Loomis , Mane!!

Multumim frumos! :noroc: Ai vazut ca mai sunt ceva somnici in locul ala :zambet:

Răspunsuri: 79

Membru din: 7. septembrie 2014

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 917

joi, 13. decembrie 2018, 18:02


mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

4 919

joi, 13. decembrie 2018, 20:20

Felicitari, inca se mai prind la spin pe temperaturile astea.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Răspunsuri: 79

Membru din: 7. septembrie 2014

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 920

joi, 13. decembrie 2018, 20:34



Mersi :prieteni:


Felicitari, inca se mai prind la spin pe temperaturile astea.


Mersi :noroc:

Cei mai frumosi cleni i-am prins intotdeauna la spinning in decembrie, desi nu dau special dupa ei deci sa nu o ia nimeni ca regula, doar constatare personala aici pe Mures.