Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

vineri, 19. octombrie 2018, 12:45

Recomandare sonar pt pescuitul salaului

Salutare. Va rog sa-mi recomandati un sonar pentru pescuitul salaului. Buget maxim 1500 ron. Am avut un Lowrance Hook 3x dar nu am inteles nimic de la el si l-am dat repede, isi pierdea semnalul, stateam pe loc si odata aveam 5m odata 8m, am zis sa mai incerc odata.

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 8. noiembrie 2018, 19:20

Salut.Eu am elite 5x de care sant foarte multumit.A mai facut si el figuri dar pana la urma i-am inteles limitele si ne impacam foarte bine.Un prieten are hook 3x si functioneaza la fel ca al meu cu diferenta ecranului care e mai mic dar pe orizontala unde la clonc nu conteza,Cu setarile potrivite hook 3x este un sonar suficient de bun pentru clonc.Eu am cumparat sonarul acum aproape 5 ani,atunci nu erau atatea informatii,am facut reglajele dupa CD-ul trimis de Zoran si acum folosesc setarie alea de care sant multumit.Totusi un sonar nu este un televizor asa ca trebuie ceva cunostinte si antrenamant ca sa intelegi ce se intampla acolo.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 10. noiembrie 2018, 18:34

Pentru pescuitul salaului un sonar fara structure scan e cam degeaba...In plus trebuie un ecran minim minim de 5 ".Preferabil de 7 sau ideal 9 " .Iar la 1500 lei doar un second poti spera.Din pacate.

4

luni, 12. noiembrie 2018, 21:03

Am inteles. Ce-mi recomandați sh la bănuții astia? Vreau sa meargă la 12v. Mulțumesc.

5

marți, 17. septembrie 2019, 13:55

Am achizitionat un HOOK2 7x TripleShot, im puteti spune ceva setari, frecvente la care trebuie folosit pentru pesuitul salaului?.Multumesc.

Subiecte asemănătoare