Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

informer

Administrator

Beiträge: 3 440

Registrierungsdatum: 25. April 2012

Wohnort: Giroc

Beruf: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Nachricht senden

1 821

Donnerstag, 6. September 2018, 08:08

Nu raspund la provocari... io vorbeam asa, generic... :limba: :rizi: :rizi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Eugen

Profi

Beiträge: 970

Registrierungsdatum: 4. März 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

1 822

Donnerstag, 1. November 2018, 09:11

Acum sunt la Dunare. Pescuitul la clonc este identic cu cel de vara, in varf de sezon. Este bestial! Poze pun luni cand ma intorc acasa deoarece habar nu am cum sa le redimensionez cu telefonul. Concluzia este ca daca aveti timp si momeli potrivite va distrati la maxim. As vrea sa spun acelasi lucru despre crap sau avat, dar nu o pot face. Salaul, la viu, daca ai, percuteaza in limita bunului simt dar fara a oferi partide remarcabile. Stiuca este si ea prezenta dar foarte rara. Somnul inca este pe felie. :bucuros2:

alexdavid

Anfänger

Beiträge: 48

Registrierungsdatum: 5. Februar 2015

Wohnort: berceni ilfov

  • Nachricht senden

1 823

Montag, 5. November 2018, 10:36

Am fost ieri la Oltenița la clonc,am avut multe ridicări dar doar o singură trasatura ratată.Nu am apucat sa dau decat 2 ore ca a inceput sa bată vantul rau.Momeala folosita scoica.

momaul

Fortgeschrittener

Beiträge: 332

Registrierungsdatum: 29. Dezember 2013

Wohnort: buzau

Beruf: elecronist

  • Nachricht senden

1 824

Dienstag, 6. November 2018, 21:37

Salut,Dupa lupte seculare care au durat cateva zile am reusit sa ma autentific din nou .cu ultima incercare dupa care voiam sa renunt.Duminica am fost la o partida scurta la Dunare si am ramas surprins de cati pesti s-au ridicat mai ales ca a si muscat.
»momaul« hat folgendes Bild angehängt:
  • IMG-20181104-WA0002.jpg

momaul

Fortgeschrittener

Beiträge: 332

Registrierungsdatum: 29. Dezember 2013

Wohnort: buzau

Beruf: elecronist

  • Nachricht senden

1 825

Dienstag, 6. November 2018, 22:01

Incerc sa pun si poza cu sonarul,prima data nu la luat.
»momaul« hat folgendes Bild angehängt:
  • IMG-20181104-WA0009.jpg

Zoran

ADMINISTRATOR

  • »Zoran« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

1 826

Mittwoch, 7. November 2018, 05:47

...Duminica am fost la o partida scurta la Dunare si am ramas surprins de cati pesti s-au ridicat mai ales ca a si muscat.


Felicitari, faina captura!

Temp apei are peste 15°, somnii sunt inca foarte activi! Ar fi pacat sa puneti cloncul in cui... :noroc:

La setarile sonarului as recomnda astfel:

Adjust/ Colourline sa fie pe la 80 - 82%
Range - auto
Sonar Options/ Noise rejection si Surface clarity - ambele sa fie pe off
Sonar Options/ Color / White w/ bozttom track - penultima paleta de jos
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

momaul

Fortgeschrittener

Beiträge: 332

Registrierungsdatum: 29. Dezember 2013

Wohnort: buzau

Beruf: elecronist

  • Nachricht senden

1 827

Mittwoch, 7. November 2018, 16:05

Salut. MUltumesc Zoran am sa incerc.Ca si montura am folosit pentru prima oara dupa2 ani caracatita peste plumb si zornaitoare deasupra momelei.Toate trasaturile au fost la aceasta montura desi in apa mai erau 3 lansete.Unul singur a tras la celelalte monturi.Toate trasaturile au fost foarte violente.O sa mai incerc sa vad daca a fost o intamplare .