Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 805

luni, 4. iunie 2018, 06:30

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 806

luni, 4. iunie 2018, 06:31

Cam asta s-a intamplat in 10 zile de pescuiala... plus inca vreo 6 - 7 somnici intre 2 - 6 kg, care nu au fost pozati. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4 807

luni, 4. iunie 2018, 09:00

M-am intors si eu dupa cateva zile in Cazanele Dunarii.
De pescuit n-am prea pescuit, in doua partide de aprox. 3h de cloncaneala am prins 5 somni insa niciunu` care sa merite sa fie fotografiat.
Mari nici n-am prins si nici n-am vazut pe sonar... nu stiu unde sunt/erau da` pe unde-am pescuit io sigur nu. :)
Avatii inca nu erau pe locurile consacrate, doar ceva "minori" prin golful Mraconia.
In schimb am facut mai multe "drumetii" prin zona, mai multe decat in ultimii 25ani de cand merg acolo: Ciucarul Mare, Ciucarul Mic, Pestera Ponicova de pe uscat si de pe apa etc.

index.php?page=Attachment&attachmentID=3022

index.php?page=Attachment&attachmentID=3023
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4 808

luni, 4. iunie 2018, 13:03

bravo baieti ... atat pentru pescuit cat si pentru drumetii.

in weekend am iesit si eu atat la pescuit cat si la o drumetie. poza cu singurul somn prins nu o am aici ... dar atasez o poza din drumetie :rizi:
»anem« a atasat urmatoarele fisiere:
  • IMG_7271.JPG (104,05 kB - 63 ori coborit - ultima oara: 2. octombrie 2018, 11:37)
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 7

Membru din: 14. ianuarie 2015

Locație: Cluj

  • Scrie un mesaj privat

4 809

marți, 5. iunie 2018, 10:06

Tare frumos la Dunare! Chiar si atunci cand nu merge stralucit... :) :clonk

Frodo

Biban

Răspunsuri: 70

Membru din: 24. septembrie 2015

Locație: Resita

  • Scrie un mesaj privat

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

4 811

miercuri, 6. iunie 2018, 10:51

:salut:

Foarte frumos Zoran, felicitari pentru capturi!

:ciao:

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

4 812

miercuri, 6. iunie 2018, 22:03

Dunare

Faine poze si povesti.... :bravo:

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

4 813

duminică, 10. iunie 2018, 14:42

Tricoul cel negru a fost mai norocos decat cel portocaliu.
»Adrian Sb« a atasat urmatoarele fisiere:
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

4 814

duminică, 15. iulie 2018, 19:10

Prima partida pe anul asta la clonc...rezultate zero..defapt un zero enervant...prin faptul ca somnii se ridicau f rapid sageata de pe fund, la sunetul cloncului..direct la momeala ( rame de ploaie cu rame verzui/negre dinalea de namol gen)..dupa care la fel de rapid o tuleau de unde au venit...si asta faceam majoritatea gen 80% care apareau pe sonar dadeau o tura pana la monturi..si direct in jos apoi..:(..consider ca monturile nu erau de vina..probabil ar fi trebuit mai multa diversitate in momeala folosita..dar din pacate doar asta am avut. O singura muscatura firava..unde am ramas cu ramele barberite, si cam atat.
Locatie la Bazias(barja rasturnata) - in drift pana la insula Kralonovat/Platou Divici> si repeat. ( 2 zile)
Pareri sugestii sunt binevenite... :gandesc:
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 815

luni, 16. iulie 2018, 15:46


Prima partida pe anul asta la clonc...rezultate zero..defapt un zero enervant...prin faptul ca somnii se ridicau f rapid sageata de pe fund, la sunetul cloncului..direct la momeala ( rame de ploaie cu rame verzui/negre dinalea de namol gen)..dupa care la fel de rapid o tuleau de unde au venit...si asta faceam majoritatea gen 80% care apareau pe sonar dadeau o tura pana la monturi..si direct in jos apoi..:(..consider ca monturile nu erau de vina..probabil ar fi trebuit mai multa diversitate in momeala folosita..dar din pacate doar asta am avut. O singura muscatura firava..unde am ramas cu ramele barberite, si cam atat.
Locatie la Bazias(barja rasturnata) - in drift pana la insula Kralonovat/Platou Divici> si repeat. ( 2 zile)
Pareri sugestii sunt binevenite...


:gandesc: :gandesc: :gandesc:

Foarte ciudat... nu a fost iesire pe Dunare sa nu prind somn. De la 1m pina la 1,42m :bucuros2: recunosc, nu mari, dar f multi :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

4 816

luni, 16. iulie 2018, 19:01

Foarte ciudat... nu a fost iesire pe Dunare sa nu prind somn. De la 1m pina la 1,42m recunosc, nu mari, dar f multi
Pai nah tu esti mai profesor...probabil dai mai bine cu cloncul :clonk ..defapt nu cred ca asta era..din moment ce se ridicau si veneam la momeala..probema era ca dupa cateva secunde..plecau in jos ..sa fie zornaitoarea de vina? am zis sa bag una pe montura de clonc deasupra de tripla(st66 3/0) si carlig (hakuio 5/0 parca)..??
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

4 817

marți, 17. iulie 2018, 17:52

Unul mai din primavara, sa-i caut oare si la clonk? :zambet: :gandesc:


anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4 818

marți, 17. iulie 2018, 17:54

hahahaha ... vad ca te dai pe somni de pe alte continente. bravo :apl:

ps: pe aici ... in ultima vreme parca mai multe drumetii si bicicleta decat pescuit :zambet:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

4 819

marți, 17. iulie 2018, 18:13

hahahaha ... vad ca te dai pe somni de pe alte continente. bravo :apl:

Pe somni mai putin, chiar daca-s rai tare in general sunt mici . chit ca, dupa cum spuneam mai sus, as fi curios sa vad daca ar reactiona la clonc :zambet:
In schimb fac casa buna cu stiuca, basul si incet-incet cu musky . Despre peisaje nu-ti mai spun ca-ti fac pofta :ochi: Cateva imagini din ultimele zile :





Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

4 820

marți, 17. iulie 2018, 21:38

fain

faini pesti si faine poze. oare dezgheatä forumul acuma in mijocul verii ? :noroc: