Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »grey-wolf«

Răspunsuri: 143

Membru din: 16. aprilie 2012

Locație: Sibiu

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 20. ianuarie 2018, 16:38

Carburator Mercury

Salut
Am un Mercury 5hp 4 timpi an 2012 cisma scurta . Doresc sa i pun un carburator de 6 cai ( din motive evidente :zambet: ) Va solicit ajutorul pentru a identifica codul de piesa pt un carburator 6 hp . Nu vreau sa trec la un motor mai mare tinand cont ca in 3 ani de utilizare am realizat 51 ore de functionare .

Multumesc

PS carburatorul original e KEI HIN 3GRACB7

mdascalu

Oblete

Răspunsuri: 23

Membru din: 7. ianuarie 2016

Locație: Iasi

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 21. ianuarie 2018, 06:59

Salut,
vezi mail.
Cu stima,
mdascalu

invatacel

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 4

Membru din: 22. octombrie 2015

Locație: Constanta

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 31. martie 2018, 13:31

Va salut,
Sunt in aceiasi ca si tine grey-wolf .
Detin acelasi tip de motor mercury 5cp 4t ( trebuie sa verific anul fabricatiei )imperechiat cu o gonflabile quicksilver 2.70 podina rigida si planuiesc aceiasi schimbare de carburator de la 5 la 6 cp.
Ai reusit sa faci modificarea ? ai facut test pentru a vedea rezultatele schimbarii ?
Este sesizabila cresterea de putere? recomanzi sa fac la fel sau nu se merita ?
Daca recomanzi as dorii cateva detaliii legate de costuri si eventual de unde se poate procura carburatorul .
Multumesc anticipat.
Cu respect,
Invatacel

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 2. aprilie 2018, 05:41

Va salut,
Sunt in aceiasi ca si tine grey-wolf .
Detin acelasi tip de motor mercury 5cp 4t ( trebuie sa verific anul fabricatiei )imperechiat cu o gonflabile quicksilver 2.70 podina rigida si planuiesc aceiasi schimbare de carburator de la 5 la 6 cp.
Ai reusit sa faci modificarea ? ai facut test pentru a vedea rezultatele schimbarii ?
Este sesizabila cresterea de putere? recomanzi sa fac la fel sau nu se merita ?
Daca recomanzi as dorii cateva detaliii legate de costuri si eventual de unde se poate procura carburatorul .
Multumesc anticipat.
Cu respect,
Invatacel


PRO BARCA - Vand motor 6 CP
Intreaba-l pe tipul asta si eventual du-te la el sa ti-l monteze.

  • Autorul acestui subiect este »grey-wolf«

Răspunsuri: 143

Membru din: 16. aprilie 2012

Locație: Sibiu

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 8. aprilie 2018, 23:04

Va salut,

Ai reusit sa faci modificarea ? ai facut test pentru a vedea rezultatele schimbarii ?
Este sesizabila cresterea de putere? recomanzi sa fac la fel sau nu se merita ?
Daca recomanzi as dorii cateva detaliii legate de costuri si eventual de unde se poate procura carburatorul .
l


Salut .
NU am facut nimic din lipsa de timp . Nici nu stiu cand voi avea timp .
Daca o faci te rog posteaza sa aflam si noi .

Subiecte asemănătoare