Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 783

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

• Scrie un mesaj privat

101

miercuri, 4. aprilie 2018, 21:41

Se pare ca plasticele au coeficientul de dilatare destul de mare.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 264

Locație: carpi

• Scrie un mesaj privat

102

vineri, 6. aprilie 2018, 10:48

Hmmmm...azi dimineata la cca 3 grade Stradicul nu era ok!Parca agata cumva...se simtea o rezistenta intr-un punct la invartire...Cum a dat caldura mulineta si-a revenit !
Deci Stradicul FB este excelent ...vara! :rizi:

probabil depinde de "noroc" ... nu de altceva dar eu am pescuit stradicul meu FB de 2500 la multe grade sub zero fara sa aibe nici o problema :gandesc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 563

Locație: Pe Mures...

• Scrie un mesaj privat

103

vineri, 6. aprilie 2018, 14:02

Probabil.Ca si la Daiwa...norocul este important la achizitie! :rizi:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 264

Locație: carpi

• Scrie un mesaj privat

104

vineri, 6. aprilie 2018, 17:45

cine stie ... poate se da si Shimano "pe brazda" si incepe sa faca mulinete bune din doua in doua :rizi:

radem ... dar radem pe banii nostrii si incet incet devine o loterie cumparatul unei mulinete si va deveni aproape necesar mersul intr-un magazin si invartitul unei mulinete pentru a evita surprizele.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

SorinM

Biban

Răspunsuri: 80

Locație: Timis

• Scrie un mesaj privat

105

vineri, 6. aprilie 2018, 19:19

Noroc sau nu eu astazi am inaugurat si mulineta si primu avat pe anu asta pe o apa care statea sa iasa din matca. :zambet:

Mi-e imi place cum sa comporta stradicu ( zic asta dupa doua ore de folosire) , daca ma tine doi ani fara maraieli e bine.

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »SorinM« (6. aprilie 2018, 19:25)

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 563

Locație: Pe Mures...

• Scrie un mesaj privat

106

vineri, 6. aprilie 2018, 20:31

Doar ca se pare ca nu ajunge invartitul in magazin...Personal sunt multumit de Stradic asa cum am spus.Doar ca am patit ce mi-a spus colegul...Si am zis sa fiu sincer cu voi.Ca mai sunt care cumpara mulinete de 500 euro si le trimit de noi la Edi ...Dar ,nah, Batman,Batman :rizi:
Sa aveti noroc la achizitii!

Nemo

Șalău

Răspunsuri: 220

Locație: Le Cannet, France

• Scrie un mesaj privat

107

sâmbătă, 7. aprilie 2018, 00:00

Doar ca se pare ca nu ajunge invartitul in magazin...Personal sunt multumit de Stradic asa cum am spus.Doar ca am patit ce mi-a spus colegul...Si am zis sa fiu sincer cu voi.Ca mai sunt care cumpara mulinete de 500 euro si le trimit de noi la Edi ...Dar ,nah, Batman,Batman :rizi:
Sa aveti noroc la achizitii!
:rizi: :rizi: :rizi:

Testat Stradicul cum a facut Mane, bagat la frigider si vazut daca apare iar senzatia de frictiune. Daca da...Shimano a bagat o serie de garnituri in noile modele ca sa le faca cat mai etanse. S-ar putea ca cele de pe ax, cea care e deasupra piulitei ce fixeaza rortorul mai exact, sa fie mai sensibila la frig si sa se contracte, astfel incat frecarea dintre garnitura si ax sa devina mai perceptibila. Alta piesa e frana de rotor, chestia de plastic ca o coroana dintata de sub rotor, dar asta daca incepe sa faca probleme, face indiferent de temperatura. :ochi:
Iar la ritmul in care dispar magazinele de pescuit, in curand nu vom mai avea parte nici macar de invartit la rece, doar urmarit filmulete pe youtube... :doarecapu:

• Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 437

Locație: Arad

• Scrie un mesaj privat

108

sâmbătă, 7. aprilie 2018, 08:15

Rubrica reparatii echipamente pescuit • Rapitori.ro - Pescuit sportiv

La pagina 24 a topicului de mai sus aveti autopsia unui twin power cu toate probelmele ce le-a avut de noua. Se pare ca si la Shimano apar probleme din ce in ce mai urate..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu: