Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

Raul Pustai

Schüler

  • »Raul Pustai« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 63

Registrierungsdatum: 1. März 2014

Wohnort: Brasov

Beruf: Farmacist

  • Nachricht senden

1

Sonntag, 28. Februar 2016, 15:24

Balta Lazar ( langa Alexandria, jud. Teleorman)

Prima partida pe 2016. Sambata 27 feb-luni 29 feb. Pescuiesc la stationar cu caras viu. Am reusit sa prindem un somn de cca 17-18 kg. Prins pe la ora 11 dimineata. E cel mai timpuriu somn pe care l-am prins in viata mea. Anul trecut am prins prima data pe 28 martie. Sincer nu speram sa prind! Probabil e primul somn prins la stationar din Romania anul asta.

mane81

Profi

Beiträge: 1 433

Registrierungsdatum: 15. April 2012

Wohnort: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Nachricht senden

2

Sonntag, 28. Februar 2016, 15:30

Unde l-ati prins? pe fund, intre ape, la suprafata, la iesirea din gropan? :noroc:

Raul Pustai

Schüler

  • »Raul Pustai« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 63

Registrierungsdatum: 1. März 2014

Wohnort: Brasov

Beruf: Farmacist

  • Nachricht senden

3

Sonntag, 28. Februar 2016, 17:09

Pe malul opus e stuf si nu ai acces de pe mal. Pescuim la 2 m de malul opus. Apa are 2,7-2,8m. Pescuim cu montura la 0,5 m deasupra fundului apei.

zamfi

Profi

Beiträge: 1 588

Registrierungsdatum: 25. Februar 2012

Wohnort: Pe Mures...

  • Nachricht senden

4

Sonntag, 28. Februar 2016, 20:37

Felicitari! Primul nu e ...Pe Mures s-a prins la rama de cca 10 zile .Nu asa mare e adevarat. :bravo:

sorinhc

Anfänger

Beiträge: 22

Registrierungsdatum: 5. Dezember 2014

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

5

Mittwoch, 7. März 2018, 13:52

Interesant. Stiu ca sa prins ceva exemplare in sezonul 2017 dar si ca sunt cu retinere pt ca vor sa scape de el. Acum pt 2018 mai avem ceva sanse ? Mai sunt somni in lac ?

Ähnliche Themen