Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

sorinhc

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »sorinhc«

Răspunsuri: 22

Membru din: 5. decembrie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 5. martie 2018, 10:40

Identificare echipament.

Salutare !

Am nevoie de ajutor in identificarea echipamentelor folosite (mulineta si lanseta) din clipul de pe F&H:




Din pacate nu gasesc toata emisiunea postata pe undeva :doarecapu: .

In principal ma intereseaza combinatia cu lanseta galbena :pescuit: . Ce bat, lungime ? Ce mulineta si ce marime ?


Merci de ajutor !

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 5. martie 2018, 13:50

Pare a fi Black Cat + Fin Nor. Dar ce lungime si ce marime au mulinetele!?

Mulinetele 9500 sau 10500.
Lansetele nu imi dau seama... :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 5. martie 2018, 15:01

Mulinetele sunt Fin Nor Offshore, ce marime nu stiu dar banuiesc ca marimea 9500.
Lanseta cred ca e Black Cat Freestyle.
:noroc:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 6. martie 2018, 00:19

Pare a fi Black Cat + Fin Nor. Dar ce lungime si ce marime au mulinetele!?

Mulinetele 9500 sau 10500.
Lansetele nu imi dau seama... :noroc:

Nu stiam ca au si varianta de 10500, Fin Nor OFS! Apropo, dupa diferenta mica de greutate, de doar 34.g, pesemne ca are aceeasi baza ca 9500, doar.tamburul diferit, sau stiti mai multe despre asta!? :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 6. martie 2018, 01:34

Octav pescuieste cu Godzila iar mulinete are tot niste "nebunii" care imi scapa numele la ora asta!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 6. martie 2018, 07:18

Am nevoie de ajutor in identificarea echipamentelor folosite (mulineta si lanseta) din clipul de pe F&H


Lansetele sunt cu siguranta Black Cat Freestyle, lungime 2,8 sau 3 m (merci Mane!)
Mulinetele Fin Nor 9500 :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 106

Membru din: 14. octombrie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 6. martie 2018, 11:03

Daca vezi emisiunea pe F&H o sa apara si 2 buc Penn Torque II, probabil marimea 9500 :buaaaah:
PENN® Torque® II Spinning | PENN®

sorinhc

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »sorinhc«

Răspunsuri: 22

Membru din: 5. decembrie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 6. martie 2018, 16:22

Multumesc pt raspunsuri ! Clar e Black Cat Freestyle - ce faine par :buaaaah: . Cred ca totusi e o diferenta intre 2,8 si 3 m nu? :gandesc: . Fin Nor sunt cat de cat decente dar Penn-ul e prea $ :nu: . Ansamblu e putin peste bugetul meu dar mai astept putin, nu e graba......

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

9

marți, 6. martie 2018, 21:35

Multumesc pt raspunsuri ! Clar e Black Cat Freestyle - ce faine par :buaaaah: . Cred ca totusi e o diferenta intre 2,8 si 3 m nu? :gandesc: . Fin Nor sunt cat de cat decente dar Penn-ul e prea $ :nu: . Ansamblu e putin peste bugetul meu dar mai astept putin, nu e graba......

Felicitari pentru gandire, si eu judec la fel, decat sa tot cumperi si sa faci experimente, cumparand si vânzând, cand realizezi ca nu e ceea ce vrei, mai bine nu te grabesti, chibzuiesti, bine, fiecare pas si fiecare achizitie, sa stii ca ai facut cea mai buna alegere, pe termen lung!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

sorinhc

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »sorinhc«

Răspunsuri: 22

Membru din: 5. decembrie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

10

miercuri, 7. martie 2018, 13:42

@evergreen - nu vrei sa stii ce "n" calcule tot fac :zambet: :zid: . Mai am de luat o gramada :inchinare: ..... Mai nou as vrea sa incerc in sezonul asta balta unde pescuieste gagiul in clip ;) .......

:clonk

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

11

joi, 8. martie 2018, 09:46

:salut:

Aici avem lansetele Black Cat Freestyle 2,80 sau 3 m lungime și cele negre sunt Battle Cat Godzilla de 3,4 m sau un 2,8 m.Gozdilla este maxim de rigida in schimb Freestyle este modelul vechi cu o acțiune de 300g,am avut 4 astfel de lansete și am fost super mulțumit de ele dar din pacate le-am schimbat din cauza culorii ai am trecut pe lansete negre...Am avut și 4 mulinete FIN NOR Offshore 9500 și sunt cu adevărat niște tancuri,nu as folosi o mulinetă mai mare de atât,a intrat pe ea cc 250m de GigaFish 0,65 mm de la Zoran.:prieteni:

:ciao:

sorinhc

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »sorinhc«

Răspunsuri: 22

Membru din: 5. decembrie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

12

joi, 8. martie 2018, 10:05

Merci @Catalin Bran! Mie-mi place culoarea, chestie de gust subiectiva.

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

13

joi, 8. martie 2018, 10:29

:salut:

Da,sunt foarte frumoase dar săreau prea repede in ochii,pe mal și pe aici sunt multe camere :poza:

:ciao:

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

14

vineri, 9. martie 2018, 11:44

Am avut și 4 mulinete FIN NOR Offshore 9500 și sunt cu adevărat niște tancuri,nu as folosi o mulinetă mai mare de atât,a intrat pe ea cc 250m de GigaFish 0,65 mm de la Zoran.
Cum de ai vandut Fin Nor, ce nu ti-a placut la ele?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

15

vineri, 9. martie 2018, 12:17

:salut:

Ovidiu,am trecut pe multiplicatoare,eu unul lucrez mult mai bine cu ele la plantat și a început sa îmi placa foarte mult atunci când fac un drill. :prieteni:

:ciao:

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

16

vineri, 9. martie 2018, 13:50

Multam fain Catalin, si mie-mi plac multiplicatoarele dar cele mai mari nu au cursor pt asezat firul si sunt totusi incomode in dril. :saluti:
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

17

vineri, 9. martie 2018, 13:53

:salut:

Eu unul sunt adeptul multiplicatoarelor care au acel cursor de dirijare a firului dar ma descurc cu ele foarte bine. :prieteni:

:ciao: