Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

Nelutu

Schüler

  • »Nelutu« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 126

Registrierungsdatum: 11. September 2012

Wohnort: Timisoara

Beruf: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Nachricht senden

1

Mittwoch, 28. Februar 2018, 11:50

Forum banatul

A revenit la viata forumul Banatul.eu. Sper sa tina mai mult de data asta ... :zambet:

sandokan

Anfänger

Beiträge: 9

Registrierungsdatum: 27. Dezember 2012

  • Nachricht senden

2

Mittwoch, 28. Februar 2018, 20:34

Am inteles ca AJVPS a concesionat toate apele curgatoare din judetul timis . Cu permisul la Banatul \ unde poti pescui ?

informer

Administrator

Beiträge: 3 440

Registrierungsdatum: 25. April 2012

Wohnort: Giroc

Beruf: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Nachricht senden

3

Mittwoch, 28. Februar 2018, 20:40

Cica Banatul a concesionat ape in MH si in CS... :rizi: .
Io nu stiu exact ce sa fac, sa ma kc pe mine de ras sau sa-mi dea lacrimile... :rizi: .
Deja-i vad pe pensionarii care dadeau la schneideri in golf pe Bega, cotizantii principali la Banatu, mutandu-se pe raul Mraconia, mai sus de lac, dand la mreana vanata... :rizi: .
Bineinteles ca slavitul conducator al asociatiei n-o sa dea nici un detaliu online, ca nu-i obisnuit cu online-u` care nu era cand o inceput el sa fie om al muncii :rizi: ... daca vrei sa afli ceva tre` sa te duci acolo la ei in apartamentu` ala, sa afli intre patru ochi ce si cum... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

4

Mittwoch, 28. Februar 2018, 22:15

Deja-i vad pe pensionarii care dadeau la schneideri in golf pe Bega, cotizantii principali la Banatu, mutandu-se pe raul Mraconia, mai sus de lac, dand la mreana vanata...
E parerea ta. :ochi:
Parerea mea e ca "bietii" pensionari o sa cotizeze si anul asta la Banatu' deoarece "ei au carnet" si tin la el(is multe vize/stampile acolo...) :rizi: .Tu chiar crezi ca stie vreun pensionar din Timis ca in TM Banatu-i ZERO, sau ca la moioaga(mreana vanata) in MH e ok??Sa fim seriosi....Avem noi, tinerii, dificultati de info, dar pensionarii? :) O sa- si faca saracii pensionari apoi permis si la AJVPS Timis. :doarecapu:
Ceea-ce era 30 lei in 2016, a devenit 0 in 2017, si 150 minim(ca medie pe Tzara) in 2018.Pai nu-i bine?????Era o zicala:"ceea ce-i ieftin se dovedeste a fi pana la urma fff scump"Un fel de ILUZIONISM....TRAIASCA SI..... :saluti:

informer

Administrator

Beiträge: 3 440

Registrierungsdatum: 25. April 2012

Wohnort: Giroc

Beruf: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Nachricht senden

5

Donnerstag, 1. März 2018, 11:22

Avem noi, tinerii, dificultati de info, dar pensionarii?

Las` ca nu mai suntem nici noi chiar asa tineri... adica io, la juma` de secol aproape, nu ma consider... :rizi: .
Io nu inteleg de ce tre` considerati pensionarii handicapati??? Am un unchi fost topograf la mina care cu iesirea la pensie si aparitia calculatoarelor o trecut de la planseta de desen la PC, o invatat AutoCAD si tot restu` programelor utilitare, citeste stirile pe net, isi face rezervarile la bai on-line si asa mai departe.
I-adevarat ca probabil inveti mai greu decat la 15 ani da` sa fii refractar si sa nu faci nimic din ce apare nou ca "pe vremea ta era altfel" mi se pare stupid.
Oricum i-am cumparat un pistol la nevasta si i-am zis sa ma impuste dreq daca ma ramolesc in halu` ala... :rizi: :rizi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Mishu_Alsacia2

Fortgeschrittener

Beiträge: 244

Registrierungsdatum: 26. Dezember 2013

Wohnort: Karlsruhe / Germania

Beruf: Techniker

  • Nachricht senden

6

Donnerstag, 1. März 2018, 18:00

Oricum i-am cumparat un pistol la nevasta si i-am zis sa ma impuste dreq daca ma ramolesc in halu` ala...[/quote]

Dar cartushele...le ai tu ? sä fi atent dacä incepe sä se antreneze... :ochi: