Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

41

miercuri, 14. februarie 2018, 20:38

Zoran,un motiv ar fi ca personal chiar nu am chef de discutii care pot sa ma intristeze :doarecapu: Retine te rog ,sa ma intristeze nu sa ma enerveze! Personal pescuiesc de placere, cum cred eu si cu ce vreau eu si nu gasesc rostul sa ma mai contrez pe forumuri numa asa de al dreaq! Am suficiente lucruri la care sa ma gandesc ,nu mai imi trebuie si chestii virtuale.
E plin netul de pescari virtuali ,foarte priceputi in toate cele .Unii aleg sa faca reclama pe bani ,altii din placere ,altii ca sa se bage in seama si asa mai departe.Pot sa inteleg persoanele active pe net ,care vor sa iasa in fata deoarece au anumite produse personale de vanzare si ,stii cum e , nu esti pe sticla (sau net) nu existi! Nu e cazul meu .Si atunci chiar nu am nevoie de povesti ,reprosuri ,etc.De aceea ma zis ca nu o sa mai comentez anumite posturi ,ca dpmdv nu-mi aduc nimic placut. Si sa ma chinui singur...nu multumesc. :rizi: Netul este impersonal,sec si rece.Sau fierbinte,depinde...Decat sa ma cert cu anumiti oameni ,mai bine nu! Ca sunt convins ca intr-o intanire reala putem fii cei mai buni prieteni.Doar ca uneori gandim diferit,ne manifestam diferit, avem, sigur ca da ,personalitati diferite.Te certi cu un om pe care nu-l cunosti de fapt din cauza unor abordari diferite...Nu Zoran, nu merita! Viata e scurta si incet ,incet ajung la vorba unuia mai destept decat mine care a zis :" Mai ,eu nu ma mai pot certa cu tine ca poate nu mai am timp sa ma impac..." :gandesc:

In concluzie , aleg sa nu mai comentez anumite posturi pentru a ma proteja sau pentru a proteja. Ca idee, am forumuri pe care intru doar sa mai citesc una,alta , deci nu este o chestie strict legata de un anume user.

O sera buna! :prieteni:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

42

miercuri, 14. februarie 2018, 21:15

Ce zici tu Zamfi are clar sens da` ce nu inteleg io este de ce oamenii se cearta "din cauza unor abordari diferite", lucru pe care l-am constatat si io.
Daca la o bere 3D fiecare ar fi mai maleabil, ar da-o mai pe ocolite cu "parerea mea este ca...", "experienta mea imi spune ca..." etc. pe net toata lumea-i mai agresiiva si transanta, "ii asa cum va spun io, altfel nu se poate"... :rizi: .
Poate net-u` asta de fapt nu-i pt. barbati :rizi: : ... sau poate nu toate site-urile... :rizi: :rizi: :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

43

miercuri, 14. februarie 2018, 21:25

S-ar putea sa fim mai reali pe net decit in realitate, sau? :gandesc:
Eu am fost de multe ori dezamagit de asa zisele prietenii reale, si cele mai ok prietenii le-am inchegat virtual, dupa care real.
Poate ca asa ar trebui si in realitate, mai intai sa intram ca si cocoseii in arena, dupa care sa ne imprietenim :rizi: :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

44

miercuri, 14. februarie 2018, 21:34

S-ar putea sa fim mai reali pe net decit in realitate, sau?
Eu am fost de multe ori dezamagit de asa zisele prietenii reale, si cele mai ok prietenii le-am inchegat virtual, dupa care real.
Poate ca asa ar trebui si in realitate, mai intai sa intram ca si cocoseii in arena, dupa care sa ne imprietenim

Eeee... aici ar trebui deschis un topic special pt. discutia asta... :).
Io-s pe net de cand s-o inventat net-u` in RO si pot sa-ti zic c-am cunoscut-o pe Lara Croft de nenumarate ori pe IRC si, din pacate, niciodata in realitate. :rizi:
Io cred cu tarie ca o relatie bazata in principal pe discutii pe net poate fi foarte usor trucata... nu inseamna ca toti urmaresc sa dea vreo impresie falsa da` conteaza ca n-ai de unde sa stii....
Evident, sansele de "fake" scad cu cat dialogul dureaza mai mult da` suntem in viteza, in general... :ochi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

45

miercuri, 14. februarie 2018, 21:37

corect
am si scris, prietenii inchegate virtual, dupa care real. :noroc:

ca asa... doar virtual, toti sunt pescari de pescari, sau practica C&R, si nimeni nu retine peste 5 kg pe zi, sau nimeni nu vinde ilegal peste :rizi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

46

miercuri, 14. februarie 2018, 22:00

Pe de alta parte exista o multime de mici razboaie incepute in antichitate pe rapitori.ro pe care multa lume nu vrea nici sa le termine, nici sa le uite... :doarecapu: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

47

joi, 15. februarie 2018, 06:42

Bah sunteti of topic ar trebui sa va banati.. :rizi:

Legat de mulinete, pe celalat forum , Claudiu a pus informatia conform careia o cumparat el personal doua Daiwa Fuego de 2500 si una aduna firul bine in timp ce ailalta aduna firul in forma de clepsidra si nu poate regla din saibe..

Intre timp cineva pe rapitori m-a intrebat daca stiu ceva de faptul ca Fuego aduna prost firul, pe baza faptului ca pe forumurile americane au inceput unii sa se planga fix pe aceeasi tema..
Daiwa Fuego LT Spinning Reels

From: Marek: Chicago ,IL 12/11/17

Comments: If you are casting lures off because there is no "click" then that is your fault. Slow the hell down and pay attention. This reel is badass for the price and outperforms all other reels at this price point.

From: Ethan: Vermont 11/26/17

Comments: let me start of by saying I fish mostly spinning gear with pretty much only 10# suffix nano braid, Ive used a lot of the new Abu Garcia spinning reels and honestly love them other than the start to backspin once they get cold. I also fished a shimano ultegra for a few months this spring, great reel kinda heavy, but zero issues, only reason I wasn't found of it was the tight bend at the reel seat, just hurt my hand. therefore, I tried this new daiwa. Really disappointed, light, super smooth, awfull line management, literally spools line off of the spool, wind knots which I never got one with abus or shimano. I got the 2500 size, the spool size is way to small and two things that really bothered me was the drag knob has no tension to tight to loose ratio, and the bail wire does no click when its opened I casted off three baits in 15 mins because of it, really wanted to try the tutula lt but no way!
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

48

joi, 15. februarie 2018, 07:56

Deci Zoran sunt de acord cu tine!Am prieteni reali pe care i-am cunoscut virtual intai.Foarte buni prieteni.Nu multi dar am.Am persoane cu care am ramas buni amici desi nu mai povestim pe forumuri,nici pe FB.E greu in lumea asta mare...Oricum mi se pare deja ciudat ca sa te mai certi pe net cand lumea reala iti ofera acest lucru la tot pasul... :doaaamne:

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

49

joi, 15. februarie 2018, 14:53

In cazul in care aveti probleme cu vreo prastie din asta de Daiwa care aduna firul clepsidra iata mai jos o solutie simpla la aceasta problema.

Исправляем намотку "верблюжий горб" - YouTube

[
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

50

duminică, 18. februarie 2018, 10:30



A venit Fuego 2500 LT dezamagire totala. Nici vorba de rulaj smoothnes, din contra facea ca o rasnita si se simtea clar un punct in care agata. Dupa ce am desfacut-o am gasit si sursa. La frecarea intre ax si pinion este un punct ,unde parca macina nisip fin. Nu a disparut dupa ce am curatat si uns la loc. Ori este bavura ramasa in interiorul axului melcat, ori axul principal are o usoara deformare..ori amandoa :rizi: la cat sunt eu de ghinionist..Inca nu stiu cum voi rezolva aveasta problema.
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

51

duminică, 18. februarie 2018, 12:35

Gigi, impacheteazo te rog cum o fost original, si o schimbam... :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

alinm

Oblete

Răspunsuri: 28

Membru din: 16. iulie 2017

Locație: Zalau

  • Scrie un mesaj privat

52

duminică, 18. februarie 2018, 17:27

Am si eu o daiwa care punea firul prost, adica facea conul dar cu baza catre mulineta, nu catre varf. Chestia e ca am luat 2 mulinete identice, la una e perfect, la una nu. Am schimbat saiba aia de sub tambur cu una mult mai subtire si acuma e ok.

Gigi, nu te supara dar ... s-a razbunat daiwa pe tine :ochi:

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

53

duminică, 18. februarie 2018, 18:36

Asa-i , ...nu am noroc la ...daiwe.. :)
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 151

Membru din: 8. martie 2016

Locație: Tulcea

  • Scrie un mesaj privat

54

duminică, 18. februarie 2018, 18:37

Nu ar fi o idee buna sa facem o sectiune atelier pt mulinete ?
Intretinere,reglaje upgrade-uri cu rulmenti etc...

o poza...un filmuletz...

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

55

duminică, 18. februarie 2018, 20:02

Zoran,un motiv ar fi ca personal chiar nu am chef de discutii care pot sa ma intristeze :doarecapu: Retine te rog ,sa ma intristeze nu sa ma enerveze! Personal pescuiesc de placere, cum cred eu si cu ce vreau eu si nu gasesc rostul sa ma mai contrez pe forumuri numa asa de al dreaq! Am suficiente lucruri la care sa ma gandesc ,nu mai imi trebuie si chestii virtuale.
E plin netul de pescari virtuali ,foarte priceputi in toate cele .Unii aleg sa faca reclama pe bani ,altii din placere ,altii ca sa se bage in seama si asa mai departe.Pot sa inteleg persoanele active pe net ,care vor sa iasa in fata deoarece au anumite produse personale de vanzare si ,stii cum e , nu esti pe sticla (sau net) nu existi! Nu e cazul meu .Si atunci chiar nu am nevoie de povesti ,reprosuri ,etc.De aceea ma zis ca nu o sa mai comentez anumite posturi ,ca dpmdv nu-mi aduc nimic placut. Si sa ma chinui singur...nu multumesc. :rizi: Netul este impersonal,sec si rece.Sau fierbinte,depinde...Decat sa ma cert cu anumiti oameni ,mai bine nu! Ca sunt convins ca intr-o intanire reala putem fii cei mai buni prieteni.Doar ca uneori gandim diferit,ne manifestam diferit, avem, sigur ca da ,personalitati diferite.Te certi cu un om pe care nu-l cunosti de fapt din cauza unor abordari diferite...Nu Zoran, nu merita! Viata e scurta si incet ,incet ajung la vorba unuia mai destept decat mine care a zis :" Mai ,eu nu ma mai pot certa cu tine ca poate nu mai am timp sa ma impac..." :gandesc:

In concluzie , aleg sa nu mai comentez anumite posturi pentru a ma proteja sau pentru a proteja. Ca idee, am forumuri pe care intru doar sa mai citesc una,alta , deci nu este o chestie strict legata de un anume user.

O sera buna! :prieteni:


dupa ce am citit postul asta nu pot spune decat : jos palaria !!!

Zamfi, trebuie sa bem cafeaua (berea, vinul, sucul) aia odata ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

56

duminică, 18. februarie 2018, 20:03

Nu ar fi o idee buna sa facem o sectiune atelier pt mulinete ?
Intretinere,reglaje upgrade-uri cu rulmenti etc...

o poza...un filmuletz...


Vlad, exista sectiunea "Atelier" ... deschideti acolo un topic si daca este nevoie mut si alte posturi acolo.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

57

duminică, 18. februarie 2018, 21:09

Zoran,un motiv ar fi ca personal chiar nu am chef de discutii care pot sa ma intristeze :doarecapu: Retine te rog ,sa ma intristeze nu sa ma enerveze! Personal pescuiesc de placere, cum cred eu si cu ce vreau eu si nu gasesc rostul sa ma mai contrez pe forumuri numa asa de al dreaq! Am suficiente lucruri la care sa ma gandesc ,nu mai imi trebuie si chestii virtuale.
E plin netul de pescari virtuali ,foarte priceputi in toate cele .Unii aleg sa faca reclama pe bani ,altii din placere ,altii ca sa se bage in seama si asa mai departe.Pot sa inteleg persoanele active pe net ,care vor sa iasa in fata deoarece au anumite produse personale de vanzare si ,stii cum e , nu esti pe sticla (sau net) nu existi! Nu e cazul meu .Si atunci chiar nu am nevoie de povesti ,reprosuri ,etc.De aceea ma zis ca nu o sa mai comentez anumite posturi ,ca dpmdv nu-mi aduc nimic placut. Si sa ma chinui singur...nu multumesc. :rizi: Netul este impersonal,sec si rece.Sau fierbinte,depinde...Decat sa ma cert cu anumiti oameni ,mai bine nu! Ca sunt convins ca intr-o intanire reala putem fii cei mai buni prieteni.Doar ca uneori gandim diferit,ne manifestam diferit, avem, sigur ca da ,personalitati diferite.Te certi cu un om pe care nu-l cunosti de fapt din cauza unor abordari diferite...Nu Zoran, nu merita! Viata e scurta si incet ,incet ajung la vorba unuia mai destept decat mine care a zis :" Mai ,eu nu ma mai pot certa cu tine ca poate nu mai am timp sa ma impac..." :gandesc:

In concluzie , aleg sa nu mai comentez anumite posturi pentru a ma proteja sau pentru a proteja. Ca idee, am forumuri pe care intru doar sa mai citesc una,alta , deci nu este o chestie strict legata de un anume user.

O sera buna! :prieteni:


dupa ce am citit postul asta nu pot spune decat : jos palaria !!!

Zamfi, trebuie sa bem cafeaua (berea, vinul, sucul) aia odata ...

Pai ...cam da!Anul asta poate ajung iar pe la voi ,dar doar in Bibione pe plaja.Mai stii ca nu ? :noroc:

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

58

marți, 20. februarie 2018, 17:09

Pe mine ma supara in general ne adevarurile..
Ma deranjeaza cand zice lumea despre mine ca sunt fan la nush ce firma sau daca vorbesc de bine un produs am interes sa il promovez..asa am patit pe forum la Claudiu cu Kingof beast in care s-a umflat ovazul ca am laudat mai stie naiba ce produs sau naluca..nici nu mai stiu , cert e ca m-a acuzat ca vezi doamne fac reclama..no , pa astia care nu vedeti decat asta va spun clar ca nu va suport...sunteti niste oameni invidiosi care va roade la ficati doar pentru ca in voi se naste preupunerea ca cineva ar avea ceva de castigat daca lauda produsul respectiv...si daca ar fi asa, care e problema..???

Ma Gigi, supararea nu-i buna ma si dac-o tii in tine un an intreg face rau la ficat ;)
Si daca tot zici ca nu te mai ajuta memoria hai ca fac un pustiu de bine si-ti reamintesc eu cum s-a intamplat:

Era prin aprilie anu' trecut (2017) cand, intrand pe forum la Claudiu vad pe topicul "rezultatele partidelor" urmatorul mesaj postat de Gigi:

Citat

Inceput bun de sezon pentru Laurentiu, un foarte bun pescar de somn din Arad.Nu va impacientati ,unde l-a prins nu este prohibitie.In ciuda faptului, si spre deosebire de apele noastre cu dubla prohibitie si o populatie piscicola ce tinde vertiginos spre 0 , iata ca pe astfel de ape(adica cu prohibitii reale,pe specii) sunt posibile capturi de exceptie, Laurentiu a folosit echipament produs de catre nemtii de la Zeck, mai exact Zeck V-Stick de 1.72cm, si elementul inedit a fost faptul ca a folosit o naluca pentru somn, in combinatie cu bataia cloncului, in locul clasicelor momeli naturale.Naluca este produsa tot de catre firma Zeck si poate fi jucata eficient pe verticala.Indemanarea pescarului in prezentarea nalucii, putand duce la capturi de genul.Care sunt cu atat mai valoroase cu cat captura a fost eliberata.
Selectez din el cateva cuvinte, bag pe google si gasesc mesajul identic si aici pe forum , mai exact aici ( dupa partide pagina 216) :
dupa partide ...

"Ma ce frumos din partea lui Gigi" imi spun in gand, "impartaseste cu noi experiente inedite ale altor pescari sa mai invatam si noi cate ceva, bravo lui "
Dau pagina si ce sa vezi : chiar primul post apartinea lui Laurentiu Hondrea (adica Laurentiu din poveste ) care facea precizari cu privire la locatia si conditiile in care a fost prins pestele . Deci carevasazica Laurentiu era membru aici pe forum (tot din 2012 ca si Gigi) dar povestea lui e pusa pe sticla de Gigel. Oare de ce sa fie asta?
Intru inapoi pe forum la Claudiu si ii transmit lui Gigi sa-l invite si pe Laurentiu pe forumul de spinning avand in vedere tehnica de succes pe care o foloseste si pe care ar putea sa ne-o impartasasca si noua. Fac asta cu un mesaj care suna cam asa :

"Frumoasa captura si demna de toata lauda reusita lui Laurentiu . Mie combinatia clonc - naluci nu prea mi-a dat rezultat desi am insistat destul de mult . Totusi cred ca sunt in asentimentul majoritati cand zic ca, pe viitor , il asteptam pe Laurentiu sa posteze rezultatele partidelor sale

Nu de alta dar poate ne mai dezvaluie si ceva secrete legate de tehnica pe langa cele legate de scule "

Cu alte cuvinte i-am transmis discret ca e off topic si o da pe reclama rau de tot cand posteaza despre eficienta de neegalat a unui echipament cu care s-a prins UN peste pe care nici macar nu l-a prins el pe un topic dedicat rezultatelor proprii (bune sau rele) pe la ultima partida de pescuit.Culmea e ca din relatare reiese ca Gigi nici macar nu ar fi fost de fata la capturarea pestelui dar are in schimb impertinenta de a ma lua la misto cu explicatii despre mestesugul pescarului in mainile caruia cicada prinde viata si seduce un somn :
"Tehnica e simpla , joci pe verticala cicada si bati din clonc.Cum bati si cum joci cicada face diferenta, de aia unora le iese,altora nu..."

Gigi draga, cu o floare nu se face primavara si un singur peste prins pe o naluca se cheama noroc nu stiinta. :bucuros: ( m-as fi bucurat realmente pentru Laurentiu sa fie altfel dar postarile din urmatorul an de pe acest forum imi spun ca numaratoarea s-a oprit la 1 )

A urmat apoi un schimb de politeturi intre noi (moderate ulterior -cu multumiri moderatorilor-) si cand am vazut ca nu pricepe si nu pricepe l-am lasat in pace .
Adevarul e ca, trebuie sa recunosc, asa de tare s-a umflat ovazul in mine incat , incepand de atunci Gigi n-a mai deschis gura pe forumul acela juma de an si iaca, aproape-i anu', si el tot mai simtea nevoia sa-si verse naduful pe mine pe unde apuca .

Gigi, vorba lui Zamfi de mai sus, viata e prea plina de probleme in plan real ca sa-ti mai pui la suflet suparari si de pe net.

Cat despre partea cu "...cineva ar avea ceva de castigat daca lauda produsul respectiv...si daca ar fi asa, care e problema..???"

Problema nu e legata de veniturile tale ci de cheltuielile naivilor care din putinul pe care-l au mai scot bani din buzunar si pentru acel echipament minune ghidat de sfaturile cuiva care vorbeste in necunostinta de cauza dar, e pus pe laudat.
Vrei sa lauzi ceva, lauda dragule ce vrei tu atat timp cat lauzi ceva ce ai folosit tu personal si stii cum functioneaza !

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

59

marți, 20. februarie 2018, 17:31

'''Selectez din el cateva cuvinte, bag pe google si gasesc mesajul identic si aici pe forum , mai exact aici ( dupa partide pagina 216) :''

Mno, imi cer smerit iertare ca nu am scris o versiune speciala pentru augusta dvs-tra persoana. Intr-adevar este impardonabil din partea mea ca mi-am permis sa va prezint aceeasi versiune prezentata celorlalti pescari , desupra carora probabil considerati ca va situati din moment ce doriti o versiune cu dedicatie.

''''Gigi draga, cu o floare nu se face primavara si un singur peste prins pe o naluca se cheama noroc nu stiinta.'''

Ulterior Laurentiu a mai prins si alti somni ,mai mari ori mai mici folosind aceeasi metoda si naluca, la fel si Zoran, dar eu personal am considerat ca nu e cazul sa insist pe subiect deoarece atotstiutori ca dvs-tra s-ar putea sa-mi calculeze ca matematic e imposibil..d-aia mi-am sters din memorie detaliile devenite inutile, memorand insa conjunctura generala.

Ar fi bine sa calculati ca matematic , exista o probabilitate foarte mare ca un lucru sa existe si independent de cunostinta dvs -tra asta daca nu cumva va considerati buricul inregului Univers..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

60

marți, 20. februarie 2018, 18:10

No amu , daca-mi vorbesti asa frumos, te iarta tata si te pupa pe frunte c-apai trece păsul. Ca vorba ceea " iert da nu uit" :ochi:
Ma Gigi tu imi esti drag ma, mai ales acum c-ai inteles intr-un final ca nu-i bine sa ti suparare pe augusta-mi persoana ca tot tie iti dauneaza. Zi tu, nu-i mai bine sa ne vedem fiecare de voblerele lui si de betele lui? Ii scutim si pe oamenii astia de timp irosit fara rost pe povesti fara pesti si avem si mai multa vreme de productie ca deh, amu incepe sezonul si ne prinde precum iarna pe drumarul roman. Hai sa traiesti :noroc:
In plus imi ramane si mie ceva timp sa refac calculele matematice de probabilitati si sa vad care e probabilitatea ca tu sa fi stiut la momentul postarii initiale, eficienta nalucii cu o tehnica perfectionata abia ulterior. :gandesc: