Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

wdec252002

Schüler

Beiträge: 78

Registrierungsdatum: 9. März 2015

Wohnort: Cluj

  • Nachricht senden

141

Montag, 23. März 2015, 20:00

Stie cineva daca PF Timis poate emite avize pentru toate zonele pe care le au in competenta PF din subordine( Cares Severin, Timis, Mehedinti etc.)

SorinM

Schüler

Beiträge: 80

Registrierungsdatum: 23. März 2014

Wohnort: Timis

  • Nachricht senden

142

Freitag, 29. Januar 2016, 09:15

Adresa noua pentru obtinere PG - Caras Severin este stpfcaras@gmail.com . Pentru Timis a ramas la fel.

143

Samstag, 30. Januar 2016, 22:59

stpf.mh@igpf.ro,stpfcaras@gmail.com,ijpf.timis@mai.gov.ro,stpf.dj@igpf.ro.
respectiv sectoarele MH, CS, TM,DJ
Cu mentiunea ca la DJ nu o sa primiti avizul daca nu "vizati" chitanta de 30 lei la ANPA(conform Legii) :gandesc: La Pol Frontiera MH,CS,TM, pe mail s-a putut pune viza de pescuit si fara "viza" ANPA.Oare de ce?? :)
Parca anul trecut la DJ era mai simplu :zid: , dar totusi, cum e pe la OT, TL, GR, CL?? :nunteleg:
Multumesc anticipat!

144

Montag, 20. Februar 2017, 21:57

Salutare!
Ehheee, a mai trecut un an! :bravo:
http://www.itpftimisoara.eu/?go=179

Descacati cererile de aviz de pescuit in parte ptr. judetele MH,CS,TM, apoi printati-le, apoi comletati-le cu datele dvs, puneti-le intr-un scaner odata cu CI si permis ANPA in partea de jos a acelui A4(este loc suficient), scanati-le apoi si trimiteti-le la adresele corespondente fiecarui judet.
Eu asa am procedat si am primit in 24H avizul de la CS,TM.Si de la MH am primit dar mai tarziu dupa anumite discutii/clarificari cu privire la interpretarea legii, va spuneam si anul trecut, MH-u' joaca in alta liga/tzara :rizi: :rizi:
Succes!

Frodo

Schüler

Beiträge: 70

Registrierungsdatum: 24. September 2015

Wohnort: Resita

  • Nachricht senden

145

Dienstag, 21. Februar 2017, 08:00

Fara chitanta anpa?care nu se mai poate plati..... Doar cardanpa, c.i. si cerere? :gandesc:
:salut: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

146

Dienstag, 21. Februar 2017, 08:17

Fara chitanta anpa?care nu se mai poate plati..... Doar cardanpa, c.i. si cerere? :gandesc:
Exact.
:noroc:

Frodo

Schüler

Beiträge: 70

Registrierungsdatum: 24. September 2015

Wohnort: Resita

  • Nachricht senden

147

Dienstag, 21. Februar 2017, 09:56

Si inca o nelamurire pentru agrement mai avem nevoie de aviz daca avem pg. Cand pescuitul e inchis si vrem sa iesim cu barca cu familia de exemplu. Anul trecut am solicitat la Caras si MH am avut eliberat de la fiecare sector dar si fiecare sector interpreta, unii ziceau ca trebuie altii nu. Voi cum procedati?
:salut: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

148

Dienstag, 21. Februar 2017, 19:56

Fara chitanta anpa?care nu se mai poate plati..... Doar cardanpa, c.i. si cerere? :gandesc:

Da asa e doar cerere+ci+ card anpa( eu am din 2014 ) ...si de la MH in 3 ore am si primit pe e-mail... foarte operativi :bucuros2:

alexdavid

Anfänger

Beiträge: 48

Registrierungsdatum: 5. Februar 2015

Wohnort: berceni ilfov

  • Nachricht senden

149

Donnerstag, 23. Februar 2017, 12:46

Pentru agrement eu am trimis cerere si copii dupa:factura barca,factura motor,pg si ci.Am primit raspuns favorabil de la Gr in 2 ore.

Beiträge: 13

Registrierungsdatum: 31. Mai 2015

Wohnort: Craiova

Beruf: Manager

  • Nachricht senden

150

Mittwoch, 1. März 2017, 07:08

PG

:salut:
Linkul urmator chiar functioneaza si se foloseste foarte usor,am primit permis de granita de la ambele judete de unde am solicitat(Dolj si Tulcea),deci mi se pare foarte util:
Formular de avizare a activităților de pescuit sportiv în zona de frontieră pentru persoane fizice - Main | Politi

:ciao:

Alex-BAV

Anfänger

Beiträge: 15

Registrierungsdatum: 30. Juli 2015

Wohnort: Arges

Beruf: Inginer

  • Nachricht senden

151

Donnerstag, 2. März 2017, 09:09

Salutare marioiosipovici,
:salut:
In cat timp ai primit raspuns de la Politia de frontiera ?

Intreb pentru ca am trimis documentele de cateva zile si nimic...... :gandesc:

Beiträge: 13

Registrierungsdatum: 31. Mai 2015

Wohnort: Craiova

Beruf: Manager

  • Nachricht senden

152

Donnerstag, 2. März 2017, 17:15

:salut:
Concret,ieri dimineata am completat cererea pentru tatal meu cu solicitare in acelasi formular pentru TL,DJ,MH,CS si TM(in caseta cu judetele pentru care se solicita aviz se pot trece mai multe judete).Am primit aviz de la MH tot ieri in jur de ora 15,azi la ora 13 de la TM,din experienta trecuta urmeaza TL si CS,ultimul probabil DJ,dar nu au depasit 4-5 zile nici ei,cei din DJ.Foarte promti cei din MH,bravo lor!
:ciao:

momaul

Fortgeschrittener

Beiträge: 332

Registrierungsdatum: 29. Dezember 2013

Wohnort: buzau

Beruf: elecronist

  • Nachricht senden

153

Donnerstag, 2. März 2017, 19:44

Salut.Am studiat si eu saitul politiei de frontiera.Ce nu am inteles eu este ca pe sait se insista ca zona de frontiera este toata dunarea inclusiv bratul Macin unde am pescuit in ultimul timp.Trebuie cerut aviz de pescuit si pentru zonele unde nu este granita cu alte state?

154

Dienstag, 4. Juli 2017, 23:01

Ptr. participantii la Intalnirea de la Divici 2017 si nu numai, resuscitez putin topicul.
http://www.itpftimisoara.eu/anunturi/Cerere%20CS.pdf
Descacati cererea de aviz de pescuit ptr. CS, apoi printati-o, apoi comletati-o cu datele dvs, puneti-o intr-un scaner odata cu CI si permis ANPA in partea de jos a acelui A4(este loc suficient)/sau permis de membru asociatie , scanati-o apoi si trimiteti-o pe mail la adresa: stpf.cs@igpf.ro.Ar trebui sa primiti mail cu avizul.Daca nu primiti in 48h, sunati la PF Caras 0255-571825.Eu am patit, am sunat si s-a rezolvat. In schimb la MH in 2h am avut avizul pe mail :bravo:

Sa ne vedem cu bine! :noroc:

mhoria

Schüler

Beiträge: 101

Registrierungsdatum: 9. Juni 2015

Wohnort:

  • Nachricht senden

155

Mittwoch, 5. Juli 2017, 16:26

Sau ceva mai simplu, pentru PG, folisiti formularul electronic de la adresa de mai jos:

https://www.politiadefrontiera.ro/ro/mai…fizice-250.html
:prieteni:

dan-

Anfänger

Beiträge: 25

Registrierungsdatum: 12. Februar 2015

Wohnort: constanta

  • Nachricht senden

156

Freitag, 7. Juli 2017, 16:51

Salutari tuturor.

Am o intrebare...in caz ca as reusi sa vin la intalnirea din august cu o gonflabila de 3.30m si un motor de 6 cp trebuie sa iau ceva autorizatie/PG si pt barca?

De asemenea ..de stie cineva,pt Delta Dunarii trebuie sa platesc taxade acces in rezervatie pt barca asta? Ma gandesc ca fiind gonlabila nu ar trebuii..

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

157

Samstag, 8. Juli 2017, 05:54

Am o intrebare...in caz ca as reusi sa vin la intalnirea din august cu o gonflabila de 3.30m si un motor de 6 cp trebuie sa iau ceva autorizatie/PG si pt barca?


Ptr barca nu ai nevoie :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

158

Sonntag, 9. Juli 2017, 06:22

Salutari tuturor.

Am o intrebare...in caz ca as reusi sa vin la intalnirea din august cu o gonflabila de 3.30m si un motor de 6 cp trebuie sa iau ceva autorizatie/PG si pt barca?

De asemenea ..de stie cineva,pt Delta Dunarii trebuie sa platesc taxade acces in rezervatie pt barca asta? Ma gandesc ca fiind gonlabila nu ar trebuii..


Ptr Delta, daca stai cu vaslele nu platesti taxa de ambarcatiune...daca ai motorul pe ea ...iti trebuie taxa.

informer

Administrator

Beiträge: 3 440

Registrierungsdatum: 25. April 2012

Wohnort: Giroc

Beruf: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Nachricht senden

159

Donnerstag, 11. Januar 2018, 09:11

Stiti ceva in legatura cu PG-ul pe 2018?
Am trimis saptamana trecuta, exact ca anul trecut, cerere pe pagina oficiala a Politiei de Frontiera pt. judetele MH si CS.
Cum n-am primit nimic pana acum, am sunat la MH sa vad care-i treaba.
M-o tinut una de vorba vreo 20min. iar morala e ca cica permisele ANPA alea vechi (2012 SI 2016 (plastic SI carton)) nu mai sunt valabile, o sa se elibereze altele da` nu se stie cand si cum, aici o dat din colt in colt... voi ce stiti?
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

alexdavid

Anfänger

Beiträge: 48

Registrierungsdatum: 5. Februar 2015

Wohnort: berceni ilfov

  • Nachricht senden

160

Donnerstag, 11. Januar 2018, 09:19

Trebuie mers la anpa si luat permisul de carton albastru pt 2018 pt pescuit pe Dunare,apoi cu acel permis trimiti pt pg.Daca esti inscris in asociatie afiliata la anpa o sa-ti dea tot un permis ca asta doar ca e alb.La Bucuresti din cate stiu eu nu au venit,nu stiu in alte zone.