Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

41

miercuri, 25. septembrie 2013, 08:40

Dane, interesanta chestia aia. nu sunt fan gadeget-uri dintr-astea (oricum mi se pare ca am prea mult bagaj) plus ca un uni-to-uni il fac mai repede doar cu mainile :ochi:

ps: uni-to-uni-ul meu e putin mai altfel ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

ulise70

Oblete

Răspunsuri: 17

Membru din: 3. septembrie 2016

Locație: dr tr severin

Profesia: maistru electro mecanic,maistru constructii metalice,cazangerie si sudura

  • Scrie un mesaj privat

42

miercuri, 7. septembrie 2016, 21:43

::)))Unesc 2 fire cu acelas nod facut cu dopul de bere galben,dar ceva mai repede decat personajul din videoclip,si de multe ori noaptea cu lumina foarte putina!Cel mai des unesc carligul cu linia,cu un nod fara nod,iar voblere cu nodul rapala,nici o data nu folosesc agrafe cu vartej,deoarece influenteaza foarte prost actiunea voblerului in apa,iar la partide unde chiar testez multe tipuri de voblere,pe ape necunoscute,pun agrafe mini,fara vartej.Chiar si la stiuca dau fara struna,numai cu textil,nici o data nu mi a placut cum evolueaza nalucile mici cu strune,sau alte agrafe vartej.Am observat ca rata atacurilor este mult mai mare daca voblerul evolueaza agatat doar la capatul firelor,fara agrafe!Parerea mea :ciao: :clonk

Nemo

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 6. noiembrie 2014

Locație: Le Cannet, France

  • Scrie un mesaj privat

43

miercuri, 22. noiembrie 2017, 16:04

Un ghid destul de bine facut cu principalele noduri :

Hors Série Guide des noeuds de pêche