Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

61

Dienstag, 1. August 2017, 13:36

Ok, voi transmite lui Cristi :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Pop Vasile

Schüler

  • »Pop Vasile« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 119

Registrierungsdatum: 30. November 2015

Wohnort: Cluj-Napoca

  • Nachricht senden

62

Samstag, 5. August 2017, 12:18

Vă salut și abia aștept să ne vedem !

M-am apucat să fac bagajele. Din nou am foarte multe de pus ( voi avea 6 zile de pescuit).
Veștile pe care le am sunt puține: debitul este 1/2 din medie și nu va crește semnificativ. ( Se pare că este o veste proastă !) Plus căldura asta grozavă !

Voi ce știți ?
Ce pește se poate prinde în aceste condiții ? Trage ceva ? La ce și cum ?

PS așa cum a scris Costi ( informer), cu tot respectul pentru generoasa ofertă făcută de Gigi Semlecan căruia îi transmit mulțumirile mele, nu cred că este potrivit ca un coleg să se înhame la un asemenea efort. A găti pentru 30 de persoane 3 zile la rând, nu e de șagă !
PS 1 : pe caniculă, berea la halbă cred că devine neprețuită ! ( la sticlă, doză sau pet bem acasă).


Vă doresc numai Bine și ”Drum Bun” !
:noroc:

Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

63

Sonntag, 6. August 2017, 06:14

:) nea Vasile apreciez grija voastra..cat despre pescuit eu bzic sa nu va pune-ti prea mari sperante pentru ca luna august a fost de departe cea mai proasta luna pentru pescuit indiferent ca era an bun sau an rau pentru pescuit.Amici de-ai mei de pprin Arad se plang ca Muresul este grozav de scazut si nu se prinde mare lucru..Totusi Dunarea poate da anumite rezultate mai ales la clonc..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

acuciureanu

Fortgeschrittener

Beiträge: 195

Registrierungsdatum: 7. August 2014

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

64

Mittwoch, 9. August 2017, 09:23

Cine si-a terminat bagajele? Mai e cineva neradator? AMR 1 zi :bucuros2: :buaaaah: :noroc:

bbl81

Schüler

Beiträge: 134

Registrierungsdatum: 2. Juni 2014

Wohnort: Timisoara

Beruf: hobby-ist

  • Nachricht senden

65

Mittwoch, 9. August 2017, 10:07

eu plec Vineri dupa ora 17:00 din Timisoara, catre intalnirea de la Divici. Daca sunt colegi care au nevoie de ajutor(transport personal sau diverse bagaje, ii ajut in limita spatiului disponibil).


:noroc: :clonk

Frodo

Schüler

Beiträge: 70

Registrierungsdatum: 24. September 2015

Wohnort: Resita

  • Nachricht senden

66

Mittwoch, 9. August 2017, 11:57

Prezent in zona din seara asta 09.08 acomodare cu clima pana maine.... joi dimineata ne vedem pe la locatie.... :zambet:
:salut: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

piesenoi111

Anfänger

Beiträge: 51

Registrierungsdatum: 24. August 2014

Wohnort: Bucuresti

Beruf: facilities manager

  • Nachricht senden

67

Mittwoch, 9. August 2017, 16:38

Un pic off topic dar ce s-a intamplat cu Marian V?
Ca vorbisem de o barca si azi incercam sa ii scriu mesaj de confirmare si imi spune ca e utilizator suspendat

informer

Administrator

Beiträge: 3 440

Registrierungsdatum: 25. April 2012

Wohnort: Giroc

Beruf: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Nachricht senden

68

Mittwoch, 9. August 2017, 17:05

Un pic off topic dar ce s-a intamplat cu Marian V?
Ca vorbisem de o barca si azi incercam sa ii scriu mesaj de confirmare si imi spune ca e utilizator suspendat

Nu s-a intamplat nimic, iti povesteste el. :)
Suna-l mai bine.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Pop Vasile

Schüler

  • »Pop Vasile« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 119

Registrierungsdatum: 30. November 2015

Wohnort: Cluj-Napoca

  • Nachricht senden

69

Mittwoch, 16. August 2017, 10:36

[font='&quot']Sper [/font]că toată lumea a ajuns cu bine a casă ! ( cei care au dorit asta )

Vremea ne-a fost potrivnică : am avut un început canicular după care o furtună grozavă. Nici peștii nu au ținut cu noi, cu toți.
Eu nu am prins decât doi guvizi.

Dar, de socializat am socializat până spre dimineață, berea a fost bună ( rece, blondă, la halbă și ieftină !) iar despre file-ul de
Somn să nu pomenesc. ( am început să salivez).
M-am bucurat să revăd oameni ( domni și doamne) pe care i-am cunoscut la întâlnirea de anul trecut dar și să cunosc oameni noi. Zoran a fost din nou o ”gazdă” primitoare.
Marian, ca întotdeauna - o gazdă deosebită iar cabana absolut OK ( intimă, ponton, bărci, motoare, curte, masă de tenis, grătar,
baie, bucătărie utilată, aer condiționat....ce mai, are tot ce trebuie).


Cu speranța revederii, vă mulțumim și vă dorim numai Bine
:ciao:

Beiträge: 22

Registrierungsdatum: 15. Mai 2013

Wohnort: Romania

  • Nachricht senden

70

Donnerstag, 17. August 2017, 19:59

Intalnire

Cum a fost intalnirea ?
Nu povesteste nimeni nimic ?
De ce ?
Suntem curiosi !

Pop Vasile

Schüler

  • »Pop Vasile« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 119

Registrierungsdatum: 30. November 2015

Wohnort: Cluj-Napoca

  • Nachricht senden

71

Freitag, 18. August 2017, 08:53

Cum a fost intalnirea ?
Nu povesteste nimeni nimic ?
De ce ?
Suntem curiosi !
Dacă te uiți un pic mai sus, o să vezi că eu am povestit câte ceva. ( nu că ar fi o descriere completă, dar nici chiar ” nimeni ” și ” nimic ” !!!). Atât am putut.

Și eu aș vrea să aflu părerile celorlalți participanți. :zambet:

piesenoi111

Anfänger

Beiträge: 51

Registrierungsdatum: 24. August 2014

Wohnort: Bucuresti

Beruf: facilities manager

  • Nachricht senden

72

Freitag, 18. August 2017, 10:48

Salutare
Despre pescuit nu.am nimic de spus pt ca am avut sub 5 min de stat pe apa(si ii multumesc lui Zoran si pe aceasta cale).
A urmat diluviul care a tinut pana am plecat duminica.
Despre intalnire...numai de bine.
Aceiasi oamenii minunati (si unii noi)aceasi voie buna si aceasi organizare minunata.
Multumim Zoran
P.S. multumim la ungure :cafea: pt acei minunati catfish fingers.
Pe cand urmatoarea?
Poate reusim anul asta sa ne adunam cativa si pe la Oltenita sau Giurgiu....a inceput sa dea peste frumos zona :noroc: :noroc: :noroc:

Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

73

Samstag, 19. August 2017, 06:37

Penytru mine si sotia mea a fost o intalnire minunata, ne-a lacut foarte mult compania si organizarea si totul..

As puncta si faptul ca am reusit sa il corup pe Costi la o minipartida de avatei in plin soare :rizi: ...tocmai pe Costi care radea de noi ca ne ''omoram'' pescuind pe canicula... :rizi:
Si am mai simtit ,asa, niste fiori pe sira spinarii :) :bravo: cand am dat niste lanseuri cu Aldebaran-ul lui Cata dar mi-au trecut repede dupa ce am inmormantat un thrill.. :nu: In rest speram sa vina editia 2018..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

informer

Administrator

Beiträge: 3 440

Registrierungsdatum: 25. April 2012

Wohnort: Giroc

Beruf: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Nachricht senden

74

Samstag, 19. August 2017, 08:25

As puncta si faptul ca am reusit sa il corup pe Costi la o minipartida de avatei in plin soare ...tocmai pe Costi care radea de noi ca ne ''omoram'' pescuind pe canicula...

Lucru pt. care tin sa-ti multumesc deoarece am scos din "arhiva" niste naluci pe care nu credeam c-o sa le mai folosesc... :noroc: .
Da` fie vorba intre noi, n-o fost chiar canicula... canicula ii cand face Zoran insolatie... :rizi: :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

75

Samstag, 19. August 2017, 14:40

Ai maaai, ca o fost canicula serioasa.. :rizi: in Aldebaranul lui Cata s-au topit inductorii da' tot mergea de jar manca..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

tudor

Super Moderator

Beiträge: 1 247

Registrierungsdatum: 27. Februar 2012

Wohnort: Saint Cloud, France

Beruf: Catfish angler

  • Nachricht senden

76

Samstag, 19. August 2017, 16:39

Nu a facut nimeni o poza, un film, nimic. Intalnirea la fel de secreta ca cea a grupului Bilderberg. :rizi:

Frodo

Schüler

Beiträge: 70

Registrierungsdatum: 24. September 2015

Wohnort: Resita

  • Nachricht senden

77

Samstag, 19. August 2017, 17:14

Eu unul am incercat putin mai mult fata de ceilalti la pescuit a intrat doar un mustacios la 5kg duminica dupa terminare pana atunci nimic doar o moaca la stationar pana in kill. In rest distractie cu gasca....
https://youtu.be/yS5NgWZYUYY :zambet:
:salut: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

Frodo

Schüler

Beiträge: 70

Registrierungsdatum: 24. September 2015

Wohnort: Resita

  • Nachricht senden

78

Samstag, 19. August 2017, 19:01

:salut: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

informer

Administrator

Beiträge: 3 440

Registrierungsdatum: 25. April 2012

Wohnort: Giroc

Beruf: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Nachricht senden

79

Samstag, 19. August 2017, 21:16

Ai maaai, ca o fost canicula serioasa.. in Aldebaranul lui Cata s-au topit inductorii da' tot mergea de jar manca..

Mulineta aia merge extraordinar atat ca are un consum mare de voblere in proces... da` nah, daca vrei sa fii pe invers... :rizi: :rizi: :noroc: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

80

Mittwoch, 23. August 2017, 08:40

Salutari tuturor! :noroc:

Plecat de la Dunare de ieri, reusesc si eu sa intru scurt pe forum...
Intalnirea a fost, cum au spus si ceilalti participanti, din nou o reusita revedere cu petrecere maxima. :bucuros2: Voia buna si entuziasmul pescarilor nu a lipsit, chiar daca vremea nu a tinut cu noi: din canicula direct intr-o furtuna rece, care la nici 1 km distanta de noi a acoperit malul cu un strat de gheata

S-a dansat, s-a beut, s-a distrat... doar pestii nu au prea vrut sa reactioneze. Cata, Dan si Adrian Budimir au reusit sa prinda cite un somnic, destul de mic. Pestii mari nu prea s-au vazut nici pe sonar, cu toate ca in primavara, dupa deschidere, acestia erau f activi.

Prins in plina renovare la cabanuta de la Divici, nici in restul zilelor nu prea am putut merge la pescuit asa cum mi-as fi dorit, pescuit relaxant in concediu . Partide scurte, fara rabdare, care majoritatea s-au terminat fara capturi semnificative.

Si citeva poze de la intalnire si un video cu furtuna care a scufundat nenumarate barci:

index.php?page=Attachment&attachmentID=2793 index.php?page=Attachment&attachmentID=2796



index.php?page=Attachment&attachmentID=2795 index.php?page=Attachment&attachmentID=2797 index.php?page=Attachment&attachmentID=2794
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Ähnliche Themen