Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

acuciureanu

Fortgeschrittener

Beiträge: 195

Registrierungsdatum: 7. August 2014

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

161

Montag, 5. September 2016, 14:39





Citat de la »acuciureanu«



Am rezolvat-o. Am gasit la o cunostinta care lucreaza pt o firma care face pompe de benzina pt Dacia. Si mi-a dat o bucata de material din care am decupat eu membrana. Acum nu se mai opreste. In schimb nu am reusit sa reglez carburatorul si cred ca trebuiesc schimbate bujiile pt ca nu sunt cele care ar trebui puse pe motorul asta(am verificat)...

Spor la treaba , sa-ti iei si in trusa o membrana!
Nu cred ca mai am timp pe anul asta sa ies. Am scos la vanzare si barca si motorul. Si sper ca in primavara sa imi iau direct 4,5m+ din fibra si motor de 20hp+. Nu ca nu ar fi ok gonflabila, dar e mai comoda fibra...si mai scumpa din pacate...

mariusbig

Schüler

Beiträge: 95

Registrierungsdatum: 15. Juli 2015

Wohnort: piatra neamt

Beruf: inginer

  • Nachricht senden

162

Montag, 5. September 2016, 21:59

Corect Teo !!!
Diferentele se vad la motoare de putere mai mare.

Tyrael

Profi

Beiträge: 601

Registrierungsdatum: 10. Dezember 2012

Wohnort: Rm Valcea

  • Nachricht senden

163

Samstag, 10. September 2016, 18:15

Problema s-a rezolvat dupa schimbarea bujiei si a filtrului. Mai mult ca sigur problema a fost de la bujie. Multumesc tuturor pentru sfaturi

momaul

Fortgeschrittener

Beiträge: 332

Registrierungsdatum: 29. Dezember 2013

Wohnort: buzau

Beruf: elecronist

  • Nachricht senden

164

Sonntag, 4. Dezember 2016, 15:53

Salut.Probabil ca toata lumea stie dar eu i-mi fac datoria de om patit si mai spun o data.Pentru cei care tineti motoarele afara nu uitati sa verificati daca aveti apa in grup,eventual goliti grupul de ulei si reumpleti-l la primavara.O mica cantitate de apa in grup poate provoca pagube foarte mari,pana la distrugerea completa a grupului.

165

Sonntag, 4. Dezember 2016, 16:54

Salut.Probabil ca toata lumea stie dar eu i-mi fac datoria de om patit si mai spun o data.Pentru cei care tineti motoarele afara nu uitati sa verificati daca aveti apa in grup,eventual goliti grupul de ulei si reumpleti-l la primavara.O mica cantitate de apa in grup poate provoca pagube foarte mari,pana la distrugerea completa a grupului.


:bravo: :apl: :noroc:

166

Freitag, 28. Juli 2017, 14:01

Salut!
Am nevoie de putin ajutor!
Stie cineva ce tip de bujie e necesara la un motor Mercury 6 cp 4 timpi an de fab. 2006?
Motorul nu are bujie !

168

Freitag, 28. Juli 2017, 16:44

Mersi de ajutor iulian :prieteni: :noroc: